Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
земи си Шаоми и господ да те види
Никако, поготово не кога од него се бара совет, ако се јават фрки ќе го наебе, девојки обично и социјални мрежи повеќе користат а таму камерата на Samsung работи осетно подобро од другите андроид телефони за stories & in app перформанси
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
земи си Шаоми и господ да те види
Со оглед на тоа дека девојка би го користела, тоа ми е најголема кочница за Шаоми како модел, затоа и барам Самсунг. Бидејќи и работата и е делумно поврзана со објави на социјални мрежи барав телефон со подобра камера. Толку е осетна разликата меѓу С21ултра и С22+?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
И јас така планирав, меѓутоа за жал го нема во продавнициве (Нептун, Техномаркет, Телеком)
Со оглед на тоа дека девојка би го користела, тоа ми е најголема кочница за Шаоми како модел, затоа и барам Самсунг. Бидејќи и работата и е делумно поврзана со објави на социјални мрежи барав телефон со подобра камера. Толку е осетна разликата меѓу С21ултра и С22+?
На главна камера нема баш голема разлика, на зумот и широката, голема.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Дали вреди да направам промена од iPhone 11 на iPhone 13 pro ?
 
Член од
6 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
1
Мислење за Nothing phone (1) ?

Sent from my Huawei Mate 20 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
овој нотинг фон е телефон за џибери? Така ми делува, ко за дечурлана телефонче.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.276
Препорака за телефон до 10k вака лаички како непознавач на телефони ова го видов или има подобро нешто за оваа цена ?
Жена ќе го користи, значи камера фб и батеријата да е добра..

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Препорака за телефон до 10k вака лаички како непознавач на телефони ова го видов или има подобро нешто за оваа цена ?
многу слаби процесори имаат овие самсунзи, земи си Поко X3 NFC, за 4 илјади повеќе. Вреди за парите, ја го имам веќе година ипол, нема мука.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.276
многу слаби процесори имаат овие самсунзи, земи си Поко X3 NFC, за 4 илјади повеќе. Вреди за парите, ја го имам веќе година ипол, нема мука.
Едитирав допишав погоре дека е за подарок за женско и тој ми е буџетот 10к. Инаку јас имам S10+ и не би го мењавал во скоро време :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Samsung S21 FE vs Samsung S22

Што мислите? Сооднос цена со тоа што добиваш и слично. Или некоја препорака за друг телефон со слични перформанси, при што компактноста и тоа што овие телефони се меѓу помалите ми е во преден план. Да можам патики да си врзам со телефонот у џеб, јебига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom