Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
Не, сериозно ме интересира. Башка сите телефони ги проверувам по imei и со phone info да не ми увалат refurbished, сите испаднале ок до сега. Имам купено и изложен телефон, немаа друг на залиха, дополнително ми намалија цена поради тоа. Ама стануваше збор за ептен low end телефон и не ми беше важно дали бил изложен.

Иначе телефонов е ѕвер.
Има ептен напредок во SPen, се осеќа :)

Ептен кратко имав можност да ги држам еден до друг со ајфонот, да не беа еден до друг може немаше да ми биде воочливо, вака баш се гледаше супериорност во дисплеј. И во неколкуте слики што ги штракнав :D

Е ајфонот по-snappy е. Навистина спор shutter speеd има самсунгов, и во про можеш да го убрзаш, ама пак, треба да е ептен асална дневна светлина за да искочи убава слика. Секако дека iso може да се зголеми, ама па со високо iso не се убави сликите.

Ама затоа на дневна светлина... растура :)
Како може да е по snappy кога е со 120 Hz touch input & 60 Hz refresh rate vs 240 & 120?

Shutter да, ама се друго ни блиску.

Сеедно честитки, требаше Snapdragon да земеш за long term use.
Автоматски споено мислење:

Се мислам помеѓу xiaomi mi 10 и mi note 10.Мислење?
Mi 10 далеку подобар
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
Како може да е по snappy кога е со 120 Hz touch input & 60 Hz refresh rate vs 240 & 120?

Shutter да, ама се друго ни блиску.

Сеедно честитки, требаше Snapdragon да земеш за long term use.
Автоматски споено мислење:Mi 10 далеку подобар
На шатер и мислам.
Кога сликаш животни/деца, шатер е ептен битна работа :D

Нема везе, предобра е камерата. Не сакав онлајн да нарачувам некако.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
На шатер и мислам.
Кога сликаш животни/деца, шатер е ептен битна работа :D

Нема везе, предобра е камерата. Не сакав онлајн да нарачувам некако.
Ако порачаше онлајн ќе немаше фрка со слики од животни, мада и вака ако ставиш GCAM нема да имаш само не пали HDR enhanced +
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.426
Поени од реакции
20.605
Како може да е по snappy кога е со 120 Hz touch input & 60 Hz refresh rate vs 240 & 120?

Shutter да, ама се друго ни блиску.

Сеедно честитки, требаше Snapdragon да земеш за long term use.
Автоматски споено мислење:Mi 10 далеку подобар
Друже каде може да се најде најевтино Xiaomi mi 10?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
Друже каде може да се најде најевтино Xiaomi mi 10?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.342
Поени од реакции
11.100
Дечки некое мислење за Самсунг галакси Ноут 10 Лајт?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.497
Поени од реакции
7.773
Има ли некој искуство со А1 alpha 20+ од А1 операторов? Каков телефон е.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.685

Kajgana Shop

На врв Bottom