Телефони кои ке добијат официјален Android 4.0 ICS update

Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Ме интересира дали некој веќе го доби официјалниот 4.0? btw имам Sensation, ако влијае на одговорот што треба да го добијам... позз
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Само што го апдејтирав Sony Xperia Arc S на официјален ICS 4.0.3 софтвер и работи совршено, дури би рекол и помазно него ли на Gingerbread 2.3.4. За да го направите истото ке ви треба Sony PC Companion (од Sony mobile) инсталиран на вашиот PC и да го приклучите вашиот Arc S со USB кабел. Понатаму самиот програм ви кажува што да правите, чекор по чекор. :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
А бе човек не знам тебе дали ти е испран мозокот како на нас ама не разбираш или така се правиш. :tapp: Па не можеш да споредиш Desire кој е 2 години стар модел со еден Sensation или Amaze 4G. Според тебе може е најдобар телефон ама Htc не мисли така. Дури има и следбеник Desire S па Htc ништо не спомнаа ни за него дека ке добие ICS. По не знам кој пат ти повторувам кога ке излезе custom rom од ICS ке можеш самиот да го инсталираш преку програмчето ODIN и ете твојот "the best of the best" Desire ке има ICS. :D
Ај некој нека ми објасни како одат овие работи со инсталирање преку ODIN, пошто имам Desire за него нема офиц апдејт.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
А што бидна со ics-от за desire hd? Нели требаше да искочи официјален, пред малку проверував, нема...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ај некој нека ми објасни како одат овие работи со инсталирање преку ODIN, пошто имам Desire за него нема офиц апдејт.
Се што ти треба има тука, видео туторијали чекор по чекор, читај : :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016084
За custom rom-ови тука :
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628
--- надополнето: 30 мај 2012 во 14:06 ---
А што бидна со ics-от за desire hd? Нели требаше да искочи официјален, пред малку проверував, нема...
Ке почекаш уште малку, некаде јули-август се очекува. Еве ти линк :
http://www.xda-developers.com/tag/htc-desire-hd/
 
Член од
1 март 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Преку тој програм ОДИН може ли да се инсталира ицс на сенсатион xe ???
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ме интересира дали некој веќе го доби официјалниот 4.0? btw имам Sensation, ако влијае на одговорот што треба да го добијам... позз
Јас имам Сензејшн и топ си работи со новиот софтвер.
 
Член од
30 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки, сега јас го апдејтирав телефонот (xperia neo имам), од gingerbread 2.3.4 во ICS 4.0.4. и се е океј освен WiFi то.... После апдејтот работеше супер, и штом се диконектират и пак конектирав несака. Значи се конектира телефонот со рутерот ама неможам да отварам страни на нет или да користам ФБ апликација. Најчудно е што ако некој ми пише на ФБ месенџер ми стигаат нофитикации во notification bar горе а кога отварам пишува дека има проблем со конекцијата... Му направив REPAIR на телефонот и пак иста приказна... гледам на сони форумот уште многу корисници го имаат истиот проблем... мислење дечки???
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дечки, сега јас го апдејтирав телефонот (xperia neo имам), од gingerbread 2.3.4 во ICS 4.0.4. и се е океј освен WiFi то.... После апдејтот работеше супер, и штом се диконектират и пак конектирав несака. Значи се конектира телефонот со рутерот ама неможам да отварам страни на нет или да користам ФБ апликација. Најчудно е што ако некој ми пише на ФБ месенџер ми стигаат нофитикации во notification bar горе а кога отварам пишува дека има проблем со конекцијата... Му направив REPAIR на телефонот и пак иста приказна... гледам на сони форумот уште многу корисници го имаат истиот проблем... мислење дечки???
Баш сега пробав да се конектирам на FB преку WiFi и се си работи како што треба, инаку денеска го апдејтирав телефонот (Xperia Arc S) од ICS 4.0.3 на 4.0.4. Што знам што да ти кажам, може проблемот се манифестира само на Xperia Neo. Да не имаш некој проблем со конекцијата ?? Пробај да ја избришеш (од телефонот) и пак направи pair со рутерот. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
19јули уште нема за Десире ХД нов софтвер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Нема да добие Desire HD, пред некој ден беше кажано дека поради слаби перформанси (!?) при тестирање, DHD нема да добие ics.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Нема да добие Desire HD, пред некој ден беше кажано дека поради слаби перформанси (!?) при тестирање, DHD нема да добие ics.
Ке има, нема да има само за телефоните (DHD) од мрежата Telus. Од GSMarena, од каде се ја извадил сликата прочитај подоле, има апдејт на информацијата т.е. facebook линк каде што има писмо од Htc customer care каде одговараат на ова прашање. :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве официјални вести, за жал Htc Desire HD дефинитивно нема да добие официјален ICS апдејт заради "хардверски ограничувања". Yeah right !!! o_O Истото што го снајде и Samsung Galaxy S. Затоа сега сите на XDA форумот и ставете си најнов 4.0.4 custom rom и така побрзо и подобро ке работи од официјалниот доколку го имаше.
http://www.gsmarena.com/android_40_ics_is_officially_a_no_go_for_htc_desire_hd_-news-4549.php

Еве и линк за Htc DHD custom rom-ови од XDA форумот:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765
 

Kajgana Shop

На врв Bottom