Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Новости слабо а... треба нешто ново да даат кретениве,неиде вака :)
nema da dadat nisto,, se javiv ko da prasam dali ima nesto najava za da zgolemat giga,, ona mi vika imame ponuda so namalena cena za maxtv, ja i vikam ja ne prasuvam za televizija prasuvam za internet
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
http://www.t-com.hr/privatni/televizija/maxtv/maxtvhd.asp



MAXtv HD programski paket

MAXtv HD programski paket se sastoji od slijedećih TV kanala u HD rezoluciji:

* Eurosport HD
* National Geographic HD
* History HD
* Discovery HD Showcase
* myZen.tv
* Luxe TV HD
* Anixe HD

зошто кај нас нема вакви нешта како во кроејша :uvo:



и за интернетот

promet:neograničen

brzina: do4Mbit/s

Za super surfere kojima je internet stil života, glazba, filmovi ili online igrice 0-24.

cijena:
158,64* kn/mjesečno

околу 1300 ден месечно и неограничен имаат

само не знам дали овие се ФЛЕТ со 20 Мбит
Ne be, ni toa ne e dovolno. Ne znam kako ne mozat da imaat 5 kanali slicni na supersport kanalite na DigitAlb. Cel svet dava natprevari na HD, samo kaj nas uste si sedat old school. Isto i za Discovery, treba i toa na HD, ama ajde de...

Dali nekoj od vas gi gleda tie francuzkite i germanskite programi? :)

Барај го шефот на смена и почни да му викаш и ќе ти го донесат. Јас кога имам проблеми директива го барам шефот почнувам со глупи прашања од типот колку е мојот пакет и после откако убаво ќе ми објасни јас го прашувам зашто не ми го овозможуваат тоа што ми го набројал и за 10 максимум 15 минути се` е решено. Пробај вака! Ти не им го бараш за без пари, ќе си го платиш, а штом го плаќаш треба и да ти го достават.
Go donesoa TV-to, posle 2 dena otkako go pisav postot, i toa ne luge od maxTV, nego im go dale na edni od zepter sto nosea roba vo Bitola :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Леле, мене да ми речеле и да ми направеа такво нешто... :pos: :pos: :pos:

П.С. Со здравје да се служите! :)

Ehe, ako si pisam kolku pati se imam skarano so niv, ama ona, bukvalno karanje, jas mu vikam on mi vraka samo: "ama gospodine, ve molam"

Sekoj den mozam da im se javam za nesto, sekoj den. Da, sekoj den imam problemi, te so brzinata na internetot, pa ke nemam internet voopsto, pa maxTV koci, pa videotekite ne rabotat... i sekogas mislam so istiot covek zboram, ili pak site se glupi :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
Ehe, ako si pisam kolku pati se imam skarano so niv, ama ona, bukvalno karanje, jas mu vikam on mi vraka samo: "ama gospodine, ve molam"

Sekoj den mozam da im se javam za nesto, sekoj den. Da, sekoj den imam problemi, te so brzinata na internetot, pa ke nemam internet voopsto, pa maxTV koci, pa videotekite ne rabotat... i sekogas mislam so istiot covek zboram, ili pak site se glupi :)
Здраво, овде Александар, како можам да ви помогнам? :D
 
С

Спенсер

Гостин
Дечки,дали кај вас,пример некоја страна не ја отвара??? сега пробувам на играјмо.се нејке,прееска на блогер нејкеше... така веќе неколку дена :) ни преку хром,опера,мозила,никако нејке :) после некое време,ке сака...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.174
Поени од реакции
897
Дечки,дали кај вас,пример некоја страна не ја отвара??? сега пробувам на играјмо.се нејке,прееска на блогер нејкеше... така веќе неколку дена :) ни преку хром,опера,мозила,никако нејке :) после некое време,ке сака...
Да, ми се случи денес и мене, не сакаше, па потоа се нормализира. Некои сајтови ги отвора некои не :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
Дечки,дали кај вас,пример некоја страна не ја отвара??? сега пробувам на играјмо.се нејке,прееска на блогер нејкеше... така веќе неколку дена :) ни преку хром,опера,мозила,никако нејке :) после некое време,ке сака...
немам приметено слични проблеми
за секој случај ќе си проверуваш да не е страната офлајн овде

иначе можно е да им се некои DNS проблеми кои би требао да се решат во скоро време
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ehe, ako si pisam kolku pati se imam skarano so niv, ama ona, bukvalno karanje, jas mu vikam on mi vraka samo: "ama gospodine, ve molam"

Sekoj den mozam da im se javam za nesto, sekoj den. Da, sekoj den imam problemi, te so brzinata na internetot, pa ke nemam internet voopsto, pa maxTV koci, pa videotekite ne rabotat... i sekogas mislam so istiot covek zboram, ili pak site se glupi :)
Да си го смениш рутерот? :)

Поради тоа што користам интернет заедно со братучет ми, т.е од кај него, и стави МaxTV пред 2 недели а јас не знаев, и гледам почна да кочи апла интернетот, да паѓа на секои 5 минути што претходно не беше случај. После некој ден глеам подобро, и случајно му спомнав и ми рече дека му смениле рутер од Т-хоме, најверојатно на негово барање, не се распрашав добро. Така да, смени рутер јонзе :)
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
До мене е или t-home ја зголемиле брзината на 128/128 после поминување на лимитот. Еве го гледам кај мене на 4 комп симиња со по 16KB/s.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
До мене е или t-home ја зголемиле брзината на 128/128 после поминување на лимитот. Еве го гледам кај мене на 4 комп симиња со по 16KB/s.

woooooooooooow :nesvest:

па ова во гинис треба да оди :nesvest:

сега 700 мб за 12 сати ќе извадиш :nesvest:

на оптиката е 1 Мбит после лимитот и тоа е ништо во споредба дека имаш 40-60 Мбит и после на dial up т.е 1 Мбит

пу ја'зк

:toe:
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
I ke ima nesto novo od T Home ili ke si sedime uste nekoe vreme na 15 GB?
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
^ Бар за сега немам ништо ново чуено, како и да е за некое време може да зголемат лимит, арно ама повеќе од 20/25 GB не треба ни да се очекува :D
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
124
Поени од реакции
3
се плашам да не испадне ова само за нова година, односно само овој месец (јануари). башка, замислете со 5kb/s да отвориш web страна во која има flash. туууу...чекав 5 минути. вака е подобро со 16kb/s :)))

До мене е или t-home ја зголемиле брзината на 128/128 после поминување на лимитот. Еве го гледам кај мене на 4 комп симиња со по 16KB/s.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
И кај мене е исто овој месец до 16/17/18 kb/s крева брзина при download, изгледа нешто се погрешија. Да да, дефинитивно грешка апчиња испил некој од нив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom