Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Чудно. Во Тетово пуштаат оптика на различни места. Ги гледам како работаат секој ден скоро.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
гратис фиксен тел???????

*важи за сите нови корисници со склучен договор на 48 месеци и за тие кој ќе продолжат договор

:poss:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Скопје е поголем град, поголема администрација, различни општини за бркање дозволи, па тендери за ископ на канали за главни водој, па за помошни водој..... Охрид веќе е добијан тендерот за ископ и требит да почнит фирмата со копање, зато пишав пред март 2011 да не чекаме, се очеквит до тогаш да бидит спружена мрежата и да почнет со приклучвење, а дали ќе бидит така то е друго прашање
Баш и не се копа. Зборев со човек од телеком што е на висока функција, ми рече не треба копање, се користеле постојните канали за спроведување низ населбичките. Таман работа ако треба секое ќоше од скопје да го ископаат за да ти донесат оптика.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Абе еден ден ќе биде готово со поставувањето на оптика и сите градови и села наместо бакар од бандерите ќе користат оптички кабел. И сите ќе бидат среќни и задоволни - во 2050та година :) Иначе дали е во план да се поставува оптика и во куќите или само зградите се опфатени во планот?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.226
Како што разбрав денеска една новост ќе биде за MAX TV...

..и досега бе а најдобри, а сега ќе бидат страва.
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Како што разбрав денеска една новост ќе биде за MAX TV...

..и досега бе а најдобри, а сега ќе бидат страва.
И баш денес ќе има новост за МаксТВ, знаеш каква?

и за тоа +5Гб. на секој пакет, сигурно е?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Како што разбрав денеска една новост ќе биде за MAX TV...

..и досега бе а најдобри, а сега ќе бидат страва.
MaxTV-to im e glupo. Na pocetokot se palev na PLAY/PAUSE, ama i toa dosadno stanuva. Za kanalite, da ne pravam muabet, osven Discovery, nisto ne im vredi. Sto ke mi se 5 eurosport kanali, koga nikoj ne dava interesni ligi za fudbal ili kosarka. Taka da, da reces deka se najdobri, ne drzi voda.

Toa usb vlezot, dekoracija im e? Ili cekaat nesto od konkurentite pa posle da go aktiviraat.

Eh zlaten Dreambox 800HD.

MaxTV-to da pomine dogovort, i kako frizbi ke leta nadvor :)

Najsmesno od se e sto, im se javuvas, se zalis deka od 10mbps za koi plakas, veke 2 nedeli imas samo 3mbps, i dobivas ironicen odgovor od nekoe skopsko pederce: "amaa gospodinee, ti da ne sakas 10mbps?" i koa mu rekov deka ova mu doaga isto koga odis da kupis Mercedes, plakas 200 iljadi evra, i tie ti davat Fiat, i ti vikat pa zarem ti cekas Mercedes? On mi vika, "gospodine vi se molam... razgovorot se snima", ko demek go pcujam ili nesto...

Kako gi vrabotuvaat ja ne znam...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.226
Се зафркавав за 5гб.

на Max TV ќе има можност да се гледаат сите канали 48 часа уназад.
 
P

Princ

Гостин
на Max TV ќе има можност да се гледаат сите канали 48 часа уназад.
Е тоа навистина ќе биде закон, иако немам MaxTV. Ама после ова почнав да ја размислувам таа опција.
Уште и да има можност сите канали да се гледаат 48 часа унапред :icon_lol:
 
P

Princ

Гостин
на Max TV ќе има можност да се гледаат сите канали 48 часа уназад.
Е тоа навистина ќе биде закон, иако немам MaxTV. Ама после ова почнав да ја размислувам таа опција.
Уште и да има можност сите канали да се гледаат 48 часа унапред :icon_lol:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Едно другарче има оптички од T-Home(40 Mbit) и му се десило следново: Рутерот некако сам си сменил енкрипција, односно ја тргнал, оп, unsecured мрежа, овој не приметил, за 3 дена му напраиле 317 GB Download комшиите :)))
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Едно другарче има оптички од T-Home(40 Mbit) и му се десило следново: Рутерот некако сам си сменил енкрипција, односно ја тргнал, оп, unsecured мрежа, овој не приметил, за 3 дена му напраиле 317 GB Download комшиите :)))
zatoa vo posledno vreme site hard diskovi kupuvaat xD
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас си се сменив на T-Home и неможам да се пожалам сеа за сеа одлично е
Сега мерев lol
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Абе кај да се обратам да решам еден проблем.На лаптопот имам сигнал све ок ама немам интернет ми јаува нешто прокси проблем.Незнам што е фрката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom