Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Надминат ми е лимитот, а брзината е иста :)))) Јеј! Ставив 6 филма да се симињаат, и идат без проблем :)) Ќе видам дали до утре ќе се симнат.. :)) Кој ќар еј! Ти-хоум рулз!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Надминат ми е лимитот, а брзината е иста :)))) Јеј! Ставив 6 филма да се симињаат, и идат без проблем :)) Ќе видам дали до утре ќе се симнат.. :)) Кој ќар еј! Ти-хоум рулз!
Нека ти работи торентот 24/7,оти во секој момент може да те скинат :) јас успеав да направам само 10Гб плус,ама барем си ги симнав филмовите и се отепав од гледање клипови на You Tube :)
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
И јас направив 60 + гб и сеуште брзината ми е одлична. Изгледа не намалуваат поради тоа што од вторник ќе има новости. :D
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
ова у принцип е супер да нема намалување на брзините, ама не е фер за оние кој го имаат неограничениот пакет. испаѓа де факто оние со 10/25 гб пакет да користат неограничен нет, а да плаќаат помалку. ајде веројатно е ова само за овој месец. :)

ги чекаме новостите во вторник.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
ова у принцип е супер да нема намалување на брзините, ама не е фер за оние кој го имаат неограничениот пакет. испаѓа де факто оние со 10/25 гб пакет да користат неограничен нет, а да плаќаат помалку. ајде веројатно е ова само за овој месец. :)

ги чекаме новостите во вторник.
Да дае бог да биде како што беше и у следните 12 месеци :pos:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
А какви новости ќе има во Вторник,освен што е први,и што почиња декемвриската сметка?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
а зошто не ја намалуваат брзината јас имам maxadsl 10 а имам потрошено 15 гига досега. да не ни наплатат дупло за тоа?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.550
Поени од реакции
14.312
а зошто не ја намалуваат брзината јас имам maxadsl 10 а имам потрошено 15 гига досега. да не ни наплатат дупло за тоа?
Нема да ти наплатат. Него јас само што го надминав лимитот, одма ми ја намалија брзината. Имам другар кој уште на 20ти го надмина, а брзината пак му е иста.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
па рекоја дека од декември ќе започни понудата на пакети со оптички кабел т.е. многу поголем трансфер и брзини.... читај ====> http://www.telekom.mk/mk/news_record.asp?newsid=733 :helou:
Да му е*ам матер осеќам и Декември ќе си е по старо. Да имаа оптика и да пуштеа вакви брзини, па уште од пред 2 месеци мислам дека сите билборди ќе ги имаа закупено:)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
za optika prasav, i reko se testira kaj vraboteni vo t-home, a ke pocne da se koristi tek april - maj... kako sto treba...
nisto od 1 dekemvri
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Абе батина...

Сеа проверувам остварен собраќај и глеам сум потрошил над 17 ГБ.....а имам пакет од 10 ГБ..
Брзинава не е намалена ,и воопшто не заприметив дека сум го надминал лимитот (не ми ја намалиле) , пошто имав нешто торенти пуптено да се симнуваат ....и еве си одат со стандарна брзина...

Шо е финтава...

Од адсл се имат заборено да ми намалат брзина....или па ќе плаќам плус овај пат???
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
za optika prasav, i reko se testira kaj vraboteni vo t-home, a ke pocne da se koristi tek april - maj... kako sto treba...
nisto od 1 dekemvri

Грешка си. Од први ќе има оптика за сите луѓе односно за луѓето кај што живеат во покривањето на т-хомоската оптика. :D
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Грешка си. Од први ќе има оптика за сите луѓе односно за луѓето кај што живеат во покривањето на т-хомоската оптика. :D
Епа за 2 дена е први. Нема време да се средат сите работи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom