Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
зголемен даунлоад за исти пари, е то ќе е мераци, за брзината и оваја е ОК, бар за мене
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А имаш информација кои населби се покриени со оптика сега за сега?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
За сега изгледа само Скопје, но не е сигурно. Можеби за 2 недели ќе се постави оптика и низ другите поголеми градови. Според мене на почетокот ќе има само во центарот, а не и низ целите градови. =)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Мераци можеби за тебе, но не и за сите. Кај повеќето корисници мислам дека не поддржува линијата повеќе од 15-18 мега бита. =)
Мераци за сите :vozbud:, ова е оптика а не обичен телефонски кабел darkness, така да ако има можност да се постави и кај тебе и ти ќе имаш вакви брзини. Ова нема врска со нормалниот телефонски кабел тој иде максимум до 24мегабити. Оптика иде над тоа со + дека е симетрична = исто download колку upload. Да се надаме дека нема да бидат скапи.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
А што ке биде со тие што немаат уште оптика ке има ли покачување на трафикот.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
А знае некој за колку време ќе биде ова ?
мене ми истекува договорот за 6 дена... па да знам колку време ќе останам без интернет :)
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
А знае некој за колку време ќе биде ова ?
мене ми истекува договорот за 6 дена... па да знам колку време ќе останам без интернет :)
Кажаа дека 1 Декември ке почнеле со давање на овие пакети.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
А знае некој за колку време ќе биде ова ?
мене ми истекува договорот за 6 дена... па да знам колку време ќе останам без интернет :)
Ако ти истекува, не го откажувај, почекај да се појават новите пакети ... МТ по автоматизам ќе ти праќаат сметки како да трае договорот, а ти ќе можеш да го промениш пакетот или провајдерот кога сакаш затоа што сите обврски по договорот дефакто си ги исполнил и истиот повеќе не е важечки.
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Абе убаво е тоа што Телеком конечно ќе пушти европски пакети (за европските цени кои ги има). Ама (јеби га има едно „ама“) јас веќе еднаш „садев тикви“ со Телеком :tapp: (имав АДСЛ уште од почетокот). Па „кревавме револуции“ за да го амортизираме нивниот Договор :nesvest:. Ни ја намалија брзината, но барем не доплаќавме за сообраќај. Од тогаш си имам кажано дека со Телеком не сакам да си имам „земање-давање“ :nenene:.
Добро е единствено тоа што ќе го притиснат пазарот да понуди поквалитетни услуги, па ние како корисници „ќе ќариме“ по нешто (за тоа секако си плаќаме де :toe:)...
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Од тоа што јас го имам прочитано во мојот договор е дека пред да истече доколку никоја од двете страни не го раскине тој автоматски се продолжува за периодот колку што траел претходно, на пример ако си го склучил во 11.2008 и истекува 11.2009 и ако не се раскине тој автоматски се продолжува до 11.2010 за ова сум сигурен, прочитај го пак договорот ќе го најдеш ова.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Како може да ти продолжи договор ако не потпишеш, кај мене тоа не го пишува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom