Телеком Србија влегува во Македонија

Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Не очекувам ништо посебно од МСат , сигурно ќе бидат со исти ако не и со повисоки цени од Тотал ТВ ...А најголем број на ТВ им се во СД, со многу лоша слика.. Имаат многу телевизии набутано на транспондерите на 23,5 Астра... И многу малку ТВ се во ХД , за разлика од Тотал Тв.. .Но ќе почекаме да видиме со каква понуда ќе се појават на нашиот пазар...
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Не очекувам ништо посебно од МСат , сигурно ќе бидат со исти ако не и со повисоки цени од Тотал ТВ ...А најголем број на ТВ им се во СД, со многу лоша слика.. Имаат многу телевизии набутано на транспондерите на 23,5 Астра... И многу малку ТВ се во ХД , за разлика од Тотал Тв.. .Но ќе почекаме да видиме со каква понуда ќе се појават на нашиот пазар...
Neznam mozno e ama ne znaes so ke ponudat. Eve im gledav msat kanali dobri se ne se do tolku losi ama plus total tv se dobri. Jas si mislev dali ke stavaat opticki internet bidejki znam deka imaat vo srbija, a i mozno e i adsl da stavat. Kako sto rekoa do kraj na 2022 ke gi davaat site islugu sto znaci moze ke ima i iptv opcija ko telekom i sega a1 so xplore tv

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
819
Поени од реакции
477

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Ponudite se vekje dostapni na stranicata na AEK... start 349, plus 649 i max 949 denari ... mnogu e slicno so totaltv... namesto sportklub ima arena kanalite i namesto ovie od united.group gi ima srpskite Kurir, K1 na Zeljko, Hype na Aca Lukas... eve razgledajte na poslednite stranici od dokumentov> https://komuniciraj.mk/wp-content/uploads/2021/10/Up-br.1605-620-MTEL-SPD.pdf
Ja ne gledam koj kanali ke gi ima

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Ponudite se vekje dostapni na stranicata na AEK... start 349, plus 649 i max 949 denari ... mnogu e slicno so totaltv... namesto sportklub ima arena kanalite i namesto ovie od united.group gi ima srpskite Kurir, K1 na Zeljko, Hype na Aca Lukas... eve razgledajte na poslednite stranici od dokumentov> https://komuniciraj.mk/wp-content/uploads/2021/10/Up-br.1605-620-MTEL-SPD.pdf
Na komsiive od srbija im letnalo vrapceto.....650+200mkd za 2tv i 2400 za mestejne oprema ednokratno...toa kaj site sto e 0mkd,ovie naplajkaat itoa jako.....
Nisto se videlo .....
 

Attachments

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
На овие цени ќе има попусти, промоции. На пример 6 месеци по денар, бесплатна опрема и монтажа, итн....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Каде има листа со канали?
 
Член од
12 август 2017
Мислења
19
Поени од реакции
6
Тоа со платата зборам во sales сектор секогаш оди некој минималец +таргет %. Искрено нашиве оператори по зборување од луѓе што се таму, тешко издржуваат бидејќи таргетот им е нереален. Се бараат високи бројки на нови активации најчесто што за пазар со 1.8 милиони луѓе е нереален.
Имам искуство во sales, до сега немам работено на процент.
Иначе ми се јави ја и ме викнаа на обука, па ќе видиме кои им се пакетите.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
На овие цени ќе има попусти, промоции. На пример 6 месеци по денар, бесплатна опрема и монтажа, итн....
По некоја логика, за да привлечат муштерии треба да понудат повеќе, за помала цена од конкуренцијата. А тука ти имаш и те како јака конкуренција.
Или треба да понудат некој топ канали за исти пари ко другите или пак треба да понудат доста поефтино од другите со исти канали. Пошо зашто некој би идел кај нив ако истото ко добива со А1 или Тотал Тв.

Баш сакам да видам листа на канали + пакети и по која цена се.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Имам искуство во sales, до сега немам работено на процент.
Иначе ми се јави ја и ме викнаа на обука, па ќе видиме кои им се пакетите.
Како што видов од пакетите во Србија, истите имиња на пакети ги користат. Претпоставувам слично и тука ќе биде но да видиме
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Seuste ne im raboti web stranicata za da vidime ponuda.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Ponudite se vekje dostapni na stranicata na AEK... start 349, plus 649 i max 949 denari ... mnogu e slicno so totaltv... namesto sportklub ima arena kanalite i namesto ovie od united.group gi ima srpskite Kurir, K1 na Zeljko, Hype na Aca Lukas... eve razgledajte na poslednite stranici od dokumentov> https://komuniciraj.mk/wp-content/uploads/2021/10/Up-br.1605-620-MTEL-SPD.pdf
Каде ја гледаш тука листата на канали?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
По некоја логика, за да привлечат муштерии треба да понудат повеќе, за помала цена од конкуренцијата. А тука ти имаш и те како јака конкуренција.
Или треба да понудат некој топ канали за исти пари ко другите или пак треба да понудат доста поефтино од другите со исти канали. Пошо зашто некој би идел кај нив ако истото ко добива со А1 или Тотал Тв.

Баш сакам да видам листа на канали + пакети и по која цена се.
Abe sto ke ponudat osvem..vo mesto kade sto nema Kds, mreza nikade ne mozat da prosperiraat,koj bi prifatil paket 650den+200za 2ri resiver,pa satelitska....?koga za 800/900 imas 2tv + net sega na sekoj mu treba internet koj gleda tv...mn mal %.
Ova dami prostat osvem vo ruralno mesto kade nema kabelski mrezi inaku nisto od bizniso*kaj im se intetnet paketi.?ke se slepaat na telekom.??mobilnava...do kaj e.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom