Телекинеза

Дали верувате во телекинеза_

  • Да

    Гласови: 157 72,7%
  • Не

    Гласови: 59 27,3%

  • Вкупно гласачи
    216
C

Cool Hand Luke

Гостин
Може постои но на безначајни ситници, како таа Русинката што поместувала чкорчиња од ќибрит, но не да лебдат туку само лево десно.
Друго е ко Магнето или Феникс од Икс Мен, да распалиш наоколу се живо и диво.
Има некои хипотези, доколку секој човек би можел да го употреби максимумот од својот умствен потенцијал, секој би можел да го уништи светот. Ако евентуално не биде спречено од други, па да настане телепатска војна...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не постои такво нешто.
Имаше награда од еден институт кој даваше милион долари за секој оној кој ќе покаже некаква натприродна моќ под лабораториско опсервирани услови.
Ни еден не се најде, така да телекинези, саи баби, телепатии и што се не е само продукт на имагинација.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
130
Поени од реакции
37

Мое мислење е дека телекинезата е патот во иднината а секој го може тоа само ако го исчисти умот од сомнежи и желбата остане чиста, а целата енергија се насочи кон посакуваната акција
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Тоа е таа Русинка Нина Кулагина. Имаше и еден Инго Сван, кој делувал на магнетометарот, но тој бил пред се видовит. Може и тоа како, секој човек, може не како во филмовите но прилично може. Само не во овие околности, робување на навиките и стереотипите, живеејќи полузаспан...
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
hhhh:pos2::pos2:koga samo bi znaele kako gi pravat tie trikovi ke si recete e kako ne go vidov toa.??? Iskreno koga vidov kako se pravat tie trikovi na kolku ednostaven nacin si rekov: - kolku sum bil glup i slep porano da ne go primentam nacinot na pravejne iluzija.:pos2::pos2:
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Еве ме и по 3 пат на иста тема. Епа види сега оваа русинка што го прави ова е вистински трик ставила магнет под маса и одозгора некое магнетно чкорче од кибрит и ние мислим се што лета се јаде. Евтини трикови лесно се откриваат. Туку мојата реч не е дека не постои телекинеза. Туку илузионистите сакаат тоа да го направат со трик не обидувајки се малку со духовна мок. НА никој Илузионист не му се исплака да помине 1/5 од денот да медитира па вистински да мозе да поместува предмети. Се е до свеста и мокта на умот.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Нека е и трик. Она во што лично сум се уверил дека постои е видовитост, прекогниција, дежа ву. Милан Ризл рекол дека тоа се работи кои делуваат на умот, а психотелекинезата е кога умот делува на работи и суштества. Само тоа е потешко. :) Првите работи најчесто спонтано доаѓаат, а за второто без вистинска сила на волјата ништо. За вистинска сила на волјата обично треба вистинска причина.
 

Дегенерик

без лекарско
Член од
29 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
18
Јас лично мислам дека постои телекинеза. Само со добра концентрација и медитација може да се постигне. Нормално тоа не се постигнува со 5-10 мин медитирање, во прашање се години посветени на таа работа.

Исто така имам слушнато за ЧИ енергија и Астрал проектирање во паралелен свет на нашиов:wink:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Телекинеза е моја неостварена желба. Знам оти треба да имаш дарба за тоа и сигурно ти треба и добар ум да се концентрираш на предметот и да ја постигнеш саката желба, односно да го сместиш предметот на друго место.
 

[David]

para-david
Член од
7 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
видете јас сум навлезен во ова работа, медитирам секој ден по 50стина минути и вежбам градење концентрација за телекинеза треба овие две работи не е заебанција вистинска работа е, пси топки се енергија изградена од концентрација која ја збираме во рацете мн мн мн е тешко да се насочи негде и да се фрли скоро невозможно ако е заинтересиран некој еве ви линк мн користи јас почнав одавде http://learn-telekinesis-training.com/
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
[David];3504538 напиша:
видете јас сум навлезен во ова работа, медитирам секој ден по 50стина минути и вежбам градење концентрација за телекинеза треба овие две работи не е заебанција вистинска работа е, пси топки се енергија изградена од концентрација која ја збираме во рацете мн мн мн е тешко да се насочи негде и да се фрли скоро невозможно ако е заинтересиран некој еве ви линк мн користи јас почнав одавде http://learn-telekinesis-training.com/
и ти успеа нешо до сеа?
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Дали таа финтата со лажицата е само трик или има луѓе кои го прават со помош на умот ? Дај некој кој е навлезен во овие работи нека објасни ...
 

Tomba

Be yourself.. Dont be someone else
Член од
16 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Телекинеза ... Тоа јас го сваќам како еден голем еба. трик ! 10 % 90% а у кои глупости ги тропате ?

Кој и кога сте слушнале или знаете некој што користел 100 % од мозокот ? А и да користи 100% од кај знаете дека БАШ ќе може да поместува предмети и сл...
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Телекинеза ... Тоа јас го сваќам како еден голем еба. трик ! 10 % 90% а у кои глупости ги тропате ?

Кој и кога сте слушнале или знаете некој што користел 100 % од мозокот ? А и да користи 100% од кај знаете дека БАШ ќе може да поместува предмети и сл...
Алберт Ајнштајн има теорија која вика дека доколку човекот користи 100 % од мозокот, не само што ќе можи да мрда предмети да чита мисли и секакви умствени способности, туку тој и ќе биде енергија на која нема да и биди потребно тело за да може да живее.... ;)
Доколку не ти е јасно има еден филм од 1995, "Powder" се викаше и таму е доста добро разработена оваа теорија на Алберт....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom