Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
ме интересира дали оптичкиот интернет на Телекабел е достапен во Општина Ѓорче Петров ?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
ме интересира дали оптичкиот интернет на Телекабел е достапен во Општина Ѓорче Петров ?
Абе каков телекабел другар ставај само телеком ја бев на телекабел тиња е уназад месец-два имав пакет од 1гб/с макс што идеше до кај мене беше 20 мб/с се префрлив на телеком супер е
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Така викаш а, добро мене чисто ме интересираше дали да го земам Телекабел како опција затоа што сакам оптички интернет да ставам а проблемот е што Телеком последно пред 1 година ми кажаа дека нема можност за оптика и не се враќам на АДСЛ па што сака нека биде, а моментално сум на А1 и брзината е солидна ама пингот катастрофа, имаат голем пакет лосс во игриве и не сум се распрашал дали има тука оптика од А1 мислам дека почнаа од Маџари и најверојатно ситуацијава каква што е моментално...не очекувам во скоро време да биде и тука така да рип
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Бегај на телеком оптика најдобро е
Зошто ми е чудно што си против Телекабел а рекламираш Телеком? Можеби затоа што се викаш Фибернет а Фибернет се изведувачи на пристапна мрежа на Телеком...
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Зошто ми е чудно што си против Телекабел а рекламираш Телеком? Можеби затоа што се викаш Фибернет а Фибернет се изведувачи на пристапна мрежа на Телеком...
И мене ми е баш малце чудно да бил на телекабел на 1гбс а да имал 20мбпс и да не поднел приговор и да пријавил во АЕК :vozbud: :vozbud:
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Хах како и да е мене лично ми е битно да има можност за оптички интернет од БИЛО КОЈ оператор сигурно е подобар од Docsis и било кој друг интернет...проблемот е што најдоброто што може во мојава област е токму на А1 интернетот
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Другари пријавено и во АЕК и приговор и ги откачив на крај само да знаете а инаку не работам во Фибернет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom