Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Има ли некој друг проблем со нет и тв моментално во центар?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Видов на лице место баш вчера...Имаат оптика до банера и од таму влечат лан кабли некој ако се уклучи
Нема врска, оптиката се носи директно до модем до дома. Значи според твое сите уреди што ги користат за претплатниците им стојат на бандери ???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Нема врска, оптиката се носи директно до модем до дома. Значи според твое сите уреди што ги користат за претплатниците им стојат на бандери ???
Se im e nadvor eve ti sliki od Nod>na koaksijalen na zgrada na 1vi kat so raka se stignuva do nego bez skala i na bandera kaj mene koga mesteja gi slikav,
 

Attachments

Член од
3 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Se im e nadvor eve ti sliki od Nod>na koaksijalen na zgrada na 1vi kat so raka se stignuva do nego bez skala i na bandera kaj mene koga mesteja gi slikav,
Тоа не значи дека приклучокот е со мрежен кабел до дома баш напротив до зградата има оптика што значи еден сплитер е доволен за да се направи приклучокот.
А што се однесува до нодовите истите на сите кабелски оператори стојат на бандера или на земја.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Тоа не значи дека приклучокот е со мрежен кабел до дома баш напротив до зградата има оптика што значи еден сплитер е доволен за да се направи приклучокот.
А што се однесува до нодовите истите на сите кабелски оператори стојат на бандера или на земја.
Jas ne spomnav nikade deka se povrzuva so Lan kabel,...imeno vo sandaceto sto vi go slikav, vo nego vnatre ima konvertor od optica vo koaksijalen i magistralno... ili zasiluvac ili spliter na RG11 kabel potoa so Rg11 odat od bandera do bandera i do magistralnite od zgrada do zgrada i potoa - odi na RG6 na slpiter ili tap....za priklucok do doma.....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
20 Години Телекабел и нема да има измени. Само рекоа дека се најдобри во Македонија. Ќе се упукам:vozbud::tapp:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
Нели ке имаше 5 мегабити покачување?И IPTV.и нови програми?Изгледа ништо од тоа.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
20 Години Телекабел и нема да има измени. Само рекоа дека се најдобри во Македонија. Ќе се упукам:vozbud::tapp:
Поголема иронија е тоа што моментално највлијателни на поле Интернет и телекомуникации се Телекабел и Вип, а од едните секој ден ти снемува Интернет, а од другите секое зборење на телефон ти е со губење на мрежата или останати видови на сецкања:D
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Нели ке имаше 5 мегабити покачување?И IPTV.и нови програми?Изгледа ништо од тоа.
Не гледам пазарна причина заради која што во моментов би ја зголемиле интернет понудата - за иста цена пари.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Da jas imam, veke dvaa saati im e nestabilen i paga na sekoi dve minuti, karpos 2.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Сите имаме изгледа, јас им се јавив уште пред 2 саати и ми кажаа дека имале дефект и пробувале да го средат... Некои страни не ми ни ги отвара, 250+ пинг имам на игри... многу ми е забавно. :busi:
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Kjuti posle ispiti si vikam raat malku konecno baska vikend ke ima da se ostavam na dota...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Сите имаме изглеа... И некни беше вака саат ипол/два па се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom