Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
За денес поминаа 4 саати веќе од кога им се јавив јас. А јас ваков проблем имам веќе 3 месеци, секој втор ден им пријавувам, ама кој ме ебе мене. Дај боже се да им цркне у систем сала, нека згаснат.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Imam i jas problem standart imam nad 10 loss od 15 pa do 22 casot mn tapa internet
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Има ли телекабел официјална ФБ страна ? Дека може да ги хејтам кога не ми дигаат на телефон или линиите им се исклучени.
 
K

kicodarker

Гостин
Додека се расфрла Роби со пари за донации и други работи за чалам,комотно може да вложи во подобра опрема и да појачаат малку пакети. Недолично е да се дава 15/1 мбпс брзина како рекламна, а никогаш истата не ја достигнува. Недолично е да се наплаќа 200 денари за Filmbox пакетите, кога на други оператори се бесплатни.На пример, за споредба, на телекабел од 820 денари се добива неограничен интернет со брзина од 15/1 и основни канали. За друг оператор,кабелнет, се добива за 850 денари дтв и интернет со брзина од 30/15 d/u и Filmbox пакетот, комплетниот Pink пакет (pink&roll,pink koncert,pink zabava,pink film itn..) се бесплатни вклучувајќи и 10 бесплатни еротски канали.Ресиверите се бесплатни со можност за снимање и користење USB,додека во телекабел мора да си го купите сами ресиверот по цена од околу 3000 денари. tkp.jpg


pketi k.jpg
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.944
Додека се расфрла Роби со пари за донации и други работи за чалам,комотно може да вложи во подобра опрема и да појачаат малку пакети. Недолично е да се дава 15/1 мбпс брзина како рекламна, а никогаш истата не ја достигнува. Недолично е да се наплаќа 200 денари за Filmbox пакетите, кога на други оператори се бесплатни.На пример, за споредба, на телекабел од 820 денари се добива неограничен интернет со брзина од 15/1 и основни канали. За друг оператор,кабелнет, се добива за 850 денари дтв и интернет со брзина од 30/15 d/u и Filmbox пакетот, комплетниот Pink пакет (pink&roll,pink koncert,pink zabava,pink film itn..) се бесплатни вклучувајќи и 10 бесплатни еротски канали.Ресиверите се бесплатни со можност за снимање и користење USB,додека во телекабел мора да си го купите сами ресиверот по цена од околу 3000 денари.Прегледај го приврзокот 164345


Прегледај го приврзокот 164346
Ние сме заостанти во времето.Имаше некакви најави за покачување на брзиназа за 5мб ама изгледа ништо од тоа.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Јас се префрлив на оптика на Телеком, има промотивна цена во Автокоманда (1560 денари со се ДДВ), 50/50 нет и 6 Sport Klub и 4 Arenasport, кој ги ебе Телекабел, 3 месеци немав видено над 5 Mbps, да бог да се распаднат.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас се префрлив на оптика на Телеком, има промотивна цена во Автокоманда (1560 денари со се ДДВ), 50/50 нет и 6 Sport Klub и 4 Arenasport, кој ги ебе Телекабел, 3 месеци немав видено над 5 Mbps, да бог да се распаднат.
А како ја доби оваа промоција?
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
А како ја доби оваа промоција?
@Apple

Има залепено флаери по зградите, завршија со местењето на оптика пред 1-2 месеци, претходно воопшто немаше оптика тука. Чудно е тоа што, јас мислев ова се важи само за Автокоманда, пред неколку саати се јави мојот братучед што живее во Карпош и на него му ја кажаа истата понуда што ја имам јас. Ако некој има доволно приходи, нека ми пише во инбокс, ќе му го пратам бројот што е од флаерот да се распраша.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
@Apple

Има залепено флаери по зградите, завршија со местењето на оптика пред 1-2 месеци, претходно воопшто немаше оптика тука. Чудно е тоа што, јас мислев ова се важи само за Автокоманда, пред неколку саати се јави мојот братучед што живее во Карпош и на него му ја кажаа истата понуда што ја имам јас. Ако некој има доволно приходи, нека ми пише во инбокс, ќе му го пратам бројот што е од флаерот да се распраша.
Ај мене прати ми го бројот и ако можеш сликни го тој флаер ја никаде не сум го заприметил...
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
24 часа? Јас веќе 2 недели имам проблем, од 6 попладне до кај 12 вечер СЕКОЈ ДЕН интернетот од 15 Mbps ми доаѓа на 5 или помалку од 5... И цело време ми го тераат истиот муабет, ќе забележеле, ќе прателе екипа итн. Вчера пробувам да им звонам, цело време се недостапни. Не знам што да правам веќе околу овој проблем...
Леелее исто другар секој ебан ден до сега незнам колку пати се имам јавено ке забележеле... Тоа ко шаблон да им е..Немаат капацитет за толку корисници нема решение тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom