Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Pinkovite (i Arenite) moze da se gledaat so ovoj program preku IPTv
http://bit.ly/2qpJFtj
Muabetov za Pinkovite mi smrdi na reklama za drug operator koj navodno ima jaka lista so rozevite kanali....proverete gi dali vredi muabetot
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Od koga ke se raskine dogovorot za kabelska tv posle kolku vreme se iskucuva kabelskata dali odma ili se ceka za isklucuvanje i ako se ceka kolku vreme
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Od koga ke se raskine dogovorot za kabelska tv posle kolku vreme se iskucuva kabelskata dali odma ili se ceka za isklucuvanje i ako se ceka kolku vreme
Нема договорна обврска, ако сакаш да се исклучиш одиш во некој од салоните со опремата што ја имаш земено и завршува приказната.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Nemam nikakva oprema samo kabelska tv e sega koga se raskinuva dogovorot posle kolku vreme ja isklucuvaat kabelskata od bandera
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Analogna i led televizor so vgraden DVB-C resiver
Televizorot e taka kupen fabricki so digitalen kabelski resiver za digitalni kanali na kabelska tv
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Nikoj li ne znae posle kolku vreme od raskinuvanje na dogovorot za kabelska tv od Telekabel se islucuva od bandera
Samo kabelska imam
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Nikoj li ne znae posle kolku vreme od raskinuvanje na dogovorot za kabelska tv od Telekabel se islucuva od bandera
Samo kabelska imam
А шо не се јавиш да прашаш. Јас кога се исклучував пред 3 месеци дојдоа истиот ден. Јави се и прашај, секаде е различно.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Телма HD ја имаат овие?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
И како што е ред на последниот ден од месец јули, Телекабел воведува нови канали, или овојпат :гомце: канали:

1. На местото на Rai Uno ќе го гледаме Азис и компанија на FEN TV
2. На местото на RTL ќе гледаме Deutsche Welle
3. На местото на TRT Turk ќе гледаме SK Golf (пренесен од дигитална)
4. На местото на SLO 1 ќе гледаме Orlando на српски

Што се однесува до точка 3 и точка 4, United Group продолжува со уцените за сите нивни канали да ги има секоја кабелска која ќе ги побара Sport Klub каналите (тоа е моја претпоставка), останува уште GRAND 2 па да ја имаме целата нивна понуда. Веројатно ќе го пуштат на 31 декември (вториот датум кога Телекабел ги менува каналите).
Нашиот АВМУ нека продолжи да го спие зимскиот сон и нека не реагира што нашите деца првиот странски јазик што го учат е српскиот!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom