Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
29 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
575
Не можеш да платиш авторски права. Друга е прикаскаа со спортот. На пример ХРТ2 не можеш за никоја цена да ја емитуваш тука. Исто ни СК1 Србија. Едноставно регулирано е што може а што не.
Некако си конфузен.
ХРТ 2 се нуди на кабелските кај северниот сосед. Може и таму се затемнува на периоди но се емитува. Не велам дека треба и кај нас да има ХРТ 2, но се се може ако се сака.
SBB Srbija HRT.jpg
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
310
Поени од реакции
129
Еurosport им друг вид поинакви права за Oлимписки игри а МРТ, HRT, РТС има за државата во која е достапна телевизијата. Постојат различни права за тв преноси на спорт.
Tocno, so napomena deka Eurosport kako del od Warner bros discovery mediumot gi imase eksluzivnite prava za cel svet.. Taka da pogore nabroenite televizii imaa ogranicen broj casovi za prikazuvanje,i ne mozea da emituvaat se.
A Eurosport gi pojaca Eurosport 1 i 2, so 3,4k, 5 i 6.. I plus preku max tv si gledas bukvalno se sto si sakas... Izvonredno pokrieni site borilista so super komentar i hd ili. Ultrahd slika...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
На Телекабел си па да знаеш?Па гледам и се чудам нема затемнување.
На што нема затемнување бе човек? Нема цел ден затемнување, туку на одредени содржини кои не смеат да одат во Македонија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Некако си конфузен.
ХРТ 2 се нуди на кабелските кај северниот сосед. Може и таму се затемнува на периоди но се емитува. Не велам дека треба и кај нас да има ХРТ 2, но се се може ако се сака.
Прегледај го приврзокот 427711
За Македонија зборуваме, не за Србија и SBB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
246
Поени од реакции
119
На што нема затемнување бе човек? Нема цел ден затемнување, туку на одредени содржини кои не смеат да одат во Македонија


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ало,ти се разбираш или си лаик,нема на ништо затемнување.Ни на серии ни на филмови.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Ало,ти се разбираш или си лаик,нема на ништо затемнување.Ни на серии ни на филмови.
Смири доживљај, ок е. Не знаев дека РТС пушта специјален сигнал за Роби само, без затемнување. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
575
На ХРТ 1 сиве овие години (до пред година дена додека не го исклучија и сега кога повторно е во понуда) никогаш немало затемнување. Но, имам забележано дека кога почнува филм (т.е. програма која не е нивна продукција), сликата замрзнува и по неколку секунди филмот продолжува.
На Прва ТВ се случува да има затемнување. Кај турските серии нема. Можеби има и на Б92.
На РТС Свет никогаш немало затеmнување зошто програмата е секогаш од сопствена продукција.
 
Член од
9 јуни 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Јас имам забележано на Прва и Б92 навечер има затемнување,пишува дека каналот нема авторски права за емитување во Македонија и дека се по ретко ќе ја гледате оваа порака, на ХРТ 1 и РТС Свет никогаш немало затемнување.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Јас имам забележано на Прва и Б92 навечер има затемнување,пишува дека каналот нема авторски права за емитување во Македонија и дека се по ретко ќе ја гледате оваа порака, на ХРТ 1 и РТС Свет никогаш немало затемнување.
РТС 1-2-3, Прва, Б92 и уште неколку таму. На ХРТ1 и Ртс Свет нема затемнување никогаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
575
Telekabel planiraat da ja imaat vo ponudata so tv kanali Pink ? ( porano ja imaa )
Прашањево во темава е поставено безброј пати. Ама ова е форум. Јави се кај нив и прашај ги. Се надевам дека ќе добиеш негативен одговор. Ако толку го сакаш пинк, претплати се на мтел или телеком. Таму ги имаш овие :гомце: канали.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.264
Поени од реакции
5.259
Прашањево во темава е поставено безброј пати. Ама ова е форум. Јави се кај нив и прашај ги. Се надевам дека ќе добиеш негативен одговор. Ако толку го сакаш пинк, претплати се на мтел или телеком. Таму ги имаш овие :гомце: канали.
Telekabel na telefon ne se javuvaat inaku za vkusovi ne se diskutira kolku poveke kanali tolku podobro koj sto saka neka pusti na tv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.453
Поени од реакции
7.903
Telekabel na telefon ne se javuvaat inaku za vkusovi ne se diskutira kolku poveke kanali tolku podobro koj sto saka neka pusti na tv
А тука тешко дека некој ќе знае дали ќе пуштат некој канал освен да гледаш на АВМУ кога ќе регистрираат нови канали Телекабел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom