Тајланд

Член од
14 април 2012
Мислења
31.666
Поени од реакции
63.029
Па сакам да јадам street food али само приготвена. По селата може да се прошетам али пак се мислам дали вреди да се вакцинирам.
И дали ке бидат ефективни вакцините ако сега се вакцинирам... Пишува 6 месеци пред идење требало.
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.174
Поени од реакции
2.113
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
10-11 дена ке бидам таму. Иначе со девојка идам, така да.. руски рулет нема да играм :(
 
Член од
17 август 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно. cps

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
Кога можеме повторно да одиме на Тајланд без карантин
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.666
Поени од реакции
63.029
Кога можеме повторно да одиме на Тајланд без карантин
Tajланд е во локдаун моментално, и не сум сигурен кога повторно ке се отвори, со оглед на тоа дека немаат вакцини, и имаат голем број на случаи. До пред недела дена беше забрането да се движат од град то град.

Требаше со сопругата да идеме околу Нова Година и да останеме 3 месеци, но мораше да ги откажеме сите резервации.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
128
Поени од реакции
130
Правам планови да идам во Тајланд. Сакам да знам тие што биле таму веќе. Како извадивте виза? Јас гледав нешто да пишам во Амбасадата во Грција за Тајланд.
Друго прашање е, дали примавте вакцина? И каде отидовте да примите и кој вакцини ?

Искрено сум малер за комарција, секаде каде што патувам ме јадат. Дали треба вакцина за тоа? И како да се заштитам. Спрејови не ми помагаат баш.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.666
Поени од реакции
63.029
Од каде ти е инфото за комарци? Бевме на многу места/острови, и на некои од нив имавме проблеми со бубачки/мравки. Комарци скоро и да не сретнавме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Правам планови да идам во Тајланд. Сакам да знам тие што биле таму веќе. Како извадивте виза? Јас гледав нешто да пишам во Амбасадата во Грција за Тајланд.
Друго прашање е, дали примавте вакцина? И каде отидовте да примите и кој вакцини ?

Искрено сум малер за комарција, секаде каде што патувам ме јадат. Дали треба вакцина за тоа? И како да се заштитам. Спрејови не ми помагаат баш.
mislam deka vo bilo koja nivna ambasada mozes da izvadis viza. najlesno moze da ti bide vo malezija ako letot ti e od tamu, porano taka pravea.

od maj do oktomvri ako ides dobro e da si vakciran za dengue fever.

za maleria imas apcinja ako ides u rizicni delovi. ke mozes da si gi kupis tamu.

sprejovi pomagaat ama ke kupis od lokalnite. u hotel ako imas opcija insistiraj da te smestat na povisok sprat.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
278
Поени од реакции
567
mislam deka vo bilo koja nivna ambasada mozes da izvadis viza. najlesno moze da ti bide vo malezija ako letot ti e od tamu, porano taka pravea.

od maj do oktomvri ako ides dobro e da si vakciran za dengue fever.

za maleria imas apcinja ako ides u rizicni delovi. ke mozes da si gi kupis tamu.

sprejovi pomagaat ama ke kupis od lokalnite. u hotel ako imas opcija insistiraj da te smestat na povisok sprat.
Прав експерт си за одење кај курвите :D колку пари имаш потрошено за нив си рачунал ли некад дрканицо?

Провери сида да не имаш фатено или пиши овде што апчиња пиеш против сексуално заразни болести ти верувам барем за тоа си експерт
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Прав експерт си за одење кај курвите :D колку пари имаш потрошено за нив си рачунал ли некад дрканицо?

Провери сида да не имаш фатено или пиши овде што апчиња пиеш против сексуално заразни болести ти верувам барем за тоа си експерт
slusaj kopilj ova e 5ta tema na koja provociras. priberi se.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom