Тајланд

Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Па сакам да јадам street food али само приготвена. По селата може да се прошетам али пак се мислам дали вреди да се вакцинирам.
И дали ке бидат ефективни вакцините ако сега се вакцинирам... Пишува 6 месеци пред идење требало.
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
10-11 дена ке бидам таму. Иначе со девојка идам, така да.. руски рулет нема да играм :(
 
Член од
17 август 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно. cps

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
Кога можеме повторно да одиме на Тајланд без карантин
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Кога можеме повторно да одиме на Тајланд без карантин
Tajланд е во локдаун моментално, и не сум сигурен кога повторно ке се отвори, со оглед на тоа дека немаат вакцини, и имаат голем број на случаи. До пред недела дена беше забрането да се движат од град то град.

Требаше со сопругата да идеме околу Нова Година и да останеме 3 месеци, но мораше да ги откажеме сите резервации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom