Тајланд

Член од
14 април 2012
Мислења
24.021
Поени од реакции
37.116
Па сакам да јадам street food али само приготвена. По селата може да се прошетам али пак се мислам дали вреди да се вакцинирам.
И дали ке бидат ефективни вакцините ако сега се вакцинирам... Пишува 6 месеци пред идење требало.
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
 

Skorp

That guy....
Член од
30 јуни 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.031
Ако не планираш да се задржиш подолго време, со мало пазење не би требало да имаш проблем. Генерално, ако се храниш на почисти места, никаде нема да имаш здравствен проблем. Ја уличната храна едноставно не можев да ја јадам, премногу ми мирисаше, особено се што е морско, а таму е доста популарно.

Кондоми обавезно, иначе си играш руски рулет, јер жени имаш на секој чекор.
10-11 дена ке бидам таму. Иначе со девојка идам, така да.. руски рулет нема да играм :(
 
На врв Bottom