Тачи: Да, Косово може да се обедини сo Албаниja

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.246
Поени од реакции
52.014
Албанци, Католици, од северниот дел на земјата. Луѓе со разум, кои го приметиле тоа кое ние го трпиме цело време (можеби затоа што и они го трпат истото).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.842
Поени од реакции
3.388
Нема веќе против кој, па почнаа сами меѓу себе.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.246
Поени од реакции
52.014
Груби преведувал само. Им требал преведувач, бидејќи потребна е барем основна комуникација за да ги задржат малку повеќе во живот каурите кои ги спремаат за да донираат органи.

Мене ме занима дали го знаела ова, онаа од холандска амбасада на која Груби и беше швалер.

Али на дечково од насловот изгледа му се смеши затвор. Едино ако не ја примени тактиката на Харадинај и ги убие сведоците.
Тоа ти се албанските политичари - што поголеми злосторници - повеќе симпатии и гласови кај Албанците.
Автоматски споено мислење:

Албанските политичари од Македонија и Косово, како никој кој е гласан негде во светот, во моментов, се вмешани во воени злосторства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom