Тачи: Да, Косово може да се обедини сo Албаниja

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Патем...и Ниш го побарале денес.....голема Албанија не би била цела без Ниш:tapp:
Со ова темпо, за 50 години Албанци ќе бидат мнозинство во јужна Србија, Лесковац, Врање, Ниш ќе бидат со доминантно Албанско население
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Многу е иронично смешно, уствари не е воопшто смешно, тоа што Чкљ, мислам Косово и Албанија прават една лажна слика пред окото на Европа и медиумите за тоа како они се братски држави и тоа како они случајно се одвоени, а уствари они свесно и со цврст чекор одат кон тоа да ги уништуваат Христијанските земји, т.е. земјите од Југославија, со цел да оформат Голема Албанија.

Иначе ова не треба да е нешто шокантно, ова беше и нивниот план, па затоа е и нешто очекувано. Само сега Србите треба максимално да се потрудат за да си го вратат Косово.
леле сунѓер оди коментирај во подфорумот играчница со шутрак заедно, оти гледам ќе ти го укради замокот побрзај. Изгледа само за таму си компетентен.
 
G

Goldie

Гостин
Ало, нормален си ти? Нивна е територијата, 95% се таму, Србите си ги продадоа имотите како што Македонците ги продаваат, никој со сила никого не тера да се отсели од некаде...Опрај се малце
Можеби дел навистина си го продале имотот но поголемиот дел е насилно узурпиран
Еве ти чист пример http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/posle-18-godina-se-vratili-na-ognjiste-albanci-nam-ne-daju-ni-uskrs-da-slavimo-clanak-2785243

- Насилно избркани, не им даваат ни сега да се вратат (отворено им кажуваат дека не се добредојдени)
- Куќите нивни срушени, а се што имале друго вредно е украдено
- Земјоделски земјишта нивни сега ги обработуваат други
 
И

Име И Презиме

Гостин
Шипуρκите може да сањаат за голема (хал)банија.Κолκу што напρавија и нивна војсκа (κобρи :pos:)толκу κе можат и да се пρипојат :drk:.Муабет за пρостата шиптаρсκа маса, да се пали на муабет .
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Ало, нормален си ти? Нивна е територијата, 95% се таму, Србите си ги продадоа имотите како што Македонците ги продаваат, никој со сила никого не тера да се отсели од некаде...Опрај се малце
Има доста таму имоти кои се се уште сопственост и на Срби и на државата Србија и на Српската црква. Пред Косово се уште децении и децении на расчистување на тие проблеми. ЕУ е бирократска машина и кај неа важат папири и документи. Нема да можат така едноставно да пречкртаат нечие сопствеништво и да си впишат свое.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Со ова темпо, за 50 години Албанци ќе бидат мнозинство во јужна Србија, Лесковац, Врање, Ниш ќе бидат со доминантно Албанско население
pobrzo ke se sluci smaks sveta otkolku site albanci vo edno trlo
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.386
Со самото тоа што никој од ЕУ и НАТО (затоа што нели, тие претендираат да бидат газди на Балканов) не ги осуди овие изјави,
следува заклучокот дека ЕУ и НАТО ја поддржуваат идејата за Голема Албанија, и дека Албанците им се слуги на ЕУ и НАТО.

Тоа по автоматизам значи дека ЕУ и НАТО се крвни непријатели на Македонија и Македонците.
Ако си Македонец треба да бидеш идиот со самоубиствени тенденции за да сакаш Македонија да биде окупирана од овие организации.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
pobrzo ke se sluci smaks sveta otkolku site albanci vo edno trlo
За време Југославија имаше виц, иде шипоња у библиотека и бара книга независно Косово, на тоа библиотекарката го насочува кон жанрот научна фантастика. Од вицот остана само поентата дека шипоња иде во библиотека. Како стојат работиве Србија ќе остане и без Прешево и Бујановац, Санџак и.т.д. За жал живееме во време на поданици, петоколонаши. Нема родољуби, се само интерес.

Типичен пример Македонија, овие на голема врата сакаат да наметнат федерализација а опозиционите медиуми пишуваат за палмите во Скопје. Кого боли кур за палмите јеботе.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.386
Нема родољуби, се само интерес.
Има, само се во длабок сон, или чекаат некој друг да ја заврши работата за нив, некој што ќе го изгласаат на избори.
Поданиците начекале село без кучиња, па си работат непречено.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
pobrzo ke se sluci smaks sveta otkolku site albanci vo edno trlo
Се додека над планетата бдее будното и грижливо око на Америка, нема од шо да стравуваме.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.386
Се додека над планетата бдее будното и грижливо око на Америка, нема од шо да стравуваме.
А кога ќе и го извадиме окото, ќе има што да стравувате?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
За време Југославија имаше виц, иде шипоња у библиотека и бара книга независно Косово, на тоа библиотекарката го насочува кон жанрот научна фантастика. Од вицот остана само поентата дека шипоња иде во библиотека. Како стојат работиве Србија ќе остане и без Прешево и Бујановац, Санџак и.т.д. За жал живееме во време на поданици, петоколонаши. Нема родољуби, се само интерес.

Типичен пример Македонија, овие на голема врата сакаат да наметнат федерализација а опозиционите медиуми пишуваат за палмите во Скопје. Кого боли кур за палмите јеботе.
I mene za palmite,a paritre mozea poprofitabilno da zavrsat.
Isto mislam i za sk 2014 ama za toa so se napravi po fontanata so kojnot

a sega slusam deka grujo so familijata vo park,namesto luna park skrivnica ke si pravele,zivi da se zakopale
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
165
Поени од реакции
39
Работата со Албанците е тешка и никој не сака да се конфронтира со нив. Тие имаат уште од времето на Енвер Хоџа воен договор со Кинезите за заемна помош при напад, коj не е деноминиран!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom