Такси или автобус?

Такси или автобус?

  • Такси

    Гласови: 206 60,1%
  • Автобус

    Гласови: 137 39,9%

  • Вкупно гласачи
    343

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Дефинитивно такси дури и во Скопје се возам, со автобус ептен ретко само тогаш кога одам на подолга релација пошто се исплаќа
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Епа...јас пошто ако одам со такси до работа ке треба да дадам дневно околу 500 денари, си се возам со автобус зошто повеке ми се исплати, а кога искачам јасно со такси таман работа така дотерана да се акнам у автобус, а фала богу и нема толку каснооо
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
повеке сакам да се возам со такси но кога некогаш морам се возам и со автобус па сакала или не
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
tolkuu mnoogu pari potrosiv po taxi koga ke pomislam da ne bev mrza ke kupev kola do sega, a najveke me nervira sto moram da go trpam filozofiranjeto na taxistot iako e platen da vozi a ne da soli pamet, nemaat kultura, mislat ako si im vlegol u kola ko doma da si im vlegol, zaboravaaat deka toj sto plaka, potrosuvacot e uvek u pravo!
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Да иам минимум уште еден, и одма такси бирам, не помислувам на автобус....
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Па Во Струмица нема Градски Автобуски превоз така да или точак или такси..а и понекогаш со пеш...:)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Сори за офф топикот ама дали некој знае кај може да се купат новите електронски карти за приватните автобуси?И после како ке се дополнуваат?Фала:helou:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
ТРАМВАЈ И МЕТРО!
Епа за ова малце ќе почекаш.
А повеќе би преферирал такси за за не баш долги релации,а за долги автобус.
Само да не е гужва оти ми иде на живци.
Еднаш ќе убиев една од што ептен закочи овој и и ја не очекував до толку и ја у оваа.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Абе пошо сум од охрид...секако такси,ама и да сум во др град,на пример ск на фак, не би се возела толку често колку со такси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom