Таксират 2015

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Веќе се објавени неколку изведувачи во и вон главната фестивалска вечер па да ја отворам и темава :)

Главната вечер ќе биде на 7.12.2015 а веќе најавени се:

- La Pegatina

- Laibach

Пред главната фестивалска вечер најавени се досега два концерти:

- Рундек Карго Трио во МКЦ на 30.11.2015

И за ова ќе отворам посебна тема бидејќи мислам дека момците заслужуваат една :)
2CELLOS на 4.12.2015 во Метрополис арената.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.062
Поени од реакции
12.623
Taksirat Festival
3 mins · Edited ·
САФИЗАМ RELOADED: С.А.Ф. & Тони Китановски Little Big Band на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ 2015! Еден од најзначајните бендови и предводници на домашната хип хоп сцена, за прв пат во придружба на бенд ќе го презентира култниот албум „Сафизам“ на главната вечер на ТАКСИРАТ (7. декември, Метрополис Арена).
Повеќе на: http://bit.ly/1XJwCea
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900


Лондонскиот дабстеп феномен MODESTEP со својот диџеј сет доаѓа на ТАКСИРАТ за затворање на главната фестивалска вечер! Време е! Преврти го Скопје наопаку, на 7. декември во Метрополис Арена!
Од понеделник (9.11.) стартува продажбата на промо-влезниците, преку MkTickets! Повеќе на: http://bit.ly/20ztrYZ
‪#‎taksirat17‬
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
И за крај, метал бендот, оваа година Sabaton

Sabaton
42 mins ·
New gig booked!

Hello! At the moment we are not touring as intense as we use to.
After doing 150 shows in a year we thought that we needed some time off, to write new songs!

However, as you know we are a band who loves to play live and we simply could not wait until the
Sabaton cruise to play another show.

And when we got the request from Macedonia, a country we never played before we just said yes lets
do it!

Macedonia, here we come!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.633
Поени од реакции
11.370
Аа мора да се иде. :D И за Сабатон и за Лајбах.

Иначе, види на ФБ у коментари одма се јавија Грците: Доаѓате во Тесалоники/Грција?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Прв пат после незнам колку години пак сум возбуден за таксирааааааааааааааат :D
Лајбах <3
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.877
Поени од реакции
5.252
Taksirat Festival
3 mins · Edited ·
САФИЗАМ RELOADED: С.А.Ф. & Тони Китановски Little Big Band на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ 2015! Еден од најзначајните бендови и предводници на домашната хип хоп сцена, за прв пат во придружба на бенд ќе го презентира култниот албум „Сафизам“ на главната вечер на ТАКСИРАТ (7. декември, Метрополис Арена).
Повеќе на: http://bit.ly/1XJwCea
Jesus Christ... :facepalm: И после ќе речат Рибља Чорба и Бијело Дугме ја молзеле публиката...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Си резервирав за 2Cellos, уште многу малку карти има останато :)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
770
Поени од реакции
956
Си резервирав за 2Cellos, уште многу малку карти има останато :)
Сериозно? Аман бе а ја мислев рак на укус имаат за музика овде xD ...има во Југотон? И колку пари е?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Сериозно? Аман бе а ја мислев рак на укус имаат за музика овде xD ...има во Југотон? И колку пари е?
Останати се само од 1200 уште во БЛОК Ц со повеќе од две седишта во ред, во А и Б има само по едно седиште во ред. Има во Југотон да, јас баш таму направив резервација утре ќе ги подигнам. И Таксират на ФБ објавија дека се очекува за ден два да ги снема.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.502
Поени од реакции
2.342
Со седишта ќе бидат, не се пуштени многу карти затоа има останато уште многу малку. Ќе беше многу подобро да немаше седишта вака боље да го закажеле концертот во Универзална.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.032
Поени од реакции
5.659
Купена карта, сеа у нареден период се спремаме и идеме јако

Through the gates of hell,
As we make our way to heaven,
Through the Nazi lines,
PRIMO VICTORIA :roker:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom