Таен состанок на Обединетите Нации посветен на вонземјани

B

Borg_Drone

Гостин
@borg:



germanskite letecki cinii koi gi napravile po dobivanje na podatoci od tibetskite manastiri, se vikaat Ha-U-Nebu ^^

ili prevedeno od staro-makedonski, na deneshen Makedonski...

Odi-kon/vo-Neboto :)

Nebu doagja od Nebo...
ОФФ
Дефинитивно значи швабите биле(и сеуште се) мрднати за технологија...заедно со русите....
Ова ме изненади...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
На средбата присуствувале бискупот Селестино Миглиоре постојан претставник на Ватикан во ОН
бискупов ке фрла клетви по чиниите, прва линија на одбрана клетва света вода и сребрен куршум за IT
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
па ако не не примат во NATO Срѓан Керим може да договори со вонземјаниве во нивнава алијанса да влезиме само че треба еден брод да ни позајмат
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
бискупов ке фрла клетви по чиниите, прва линија на одбрана клетва света вода и сребрен куршум за IT
Ne zaboravaj go lukceto , toa e kao special weapon , btw it's made in Macedonia :):) ( naseto e najdobro ) ..hehhe
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
hehe

vesta e vo najmala raka epohalna, bez razlika dali navistina se raboti za vonzemjani, ili samo za scenario.

megjutoa, gledam malku lugje se interesiraat...

jbg, sKlavi... i toa dobri, samo mekaat, pasat seno i go sledat ofcarot slepo, duri i koga gi vodi vo klanica...
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
prvo nekolku kurioziteti...

1. brojot na "prikaznite" za videni NLO (NLO ne mora da znaci deka se vonzemjani) e tolkav, sto e tesko izvedlivo da se toa nekoi "inter-galakticki patnici"

znaci, i da postojat nekakvi "kratenki" (worm wholes, star gates i slicno), mnogu e tesko izvodlivo tolku mnogu "aliens" da patuvaat do nas.

2. Germancite imaa razvieno letacka cinija vo vtorata svetska vojna (fakt, nikakvi "teorii za zagovor", cista vistina)

3. Covestvoto (pred se USA i Rusija) vo poslednite 50 godini koristi tehnologija koja se kosi so zakonite na fizikata, hemijata, i mnogu drugi nauki.

Od metalni leguri koi ne bi trebalo da postojat, zato sho takvi metali NEMAME na planetava, barem ne na mesta koi se pristapni za nas, do energetski izvori koi ne mozat da se objasnat so naukata koja nas ni e poznata.

Zatoa jas se prasuvam: DALI VOOPSTO sme poseteni od druga planeta, ili samo poleka se otvara vistinskata istorija na planetata?


на здравје , крв да ти се створи (за вечерата зборувам)
а за ова поракава и не е едноставно , луѓево сешто си пишат ...
конкретен нешто ми мрчеше демек сме биле кафански муабетчии и дека сме немале „техника“ па си реков да пратам порака „сос„ до аскарите , ама да ти кажам не се надевав дека прв ќе дознае Керим , мислев јаска , ама нема везе и Керим може да им ја пренесе пораката ...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
hehe, ako idat navistina askarite... ke bidi interesno :)

iskreno se nadevam deka doagja edna napredna rasa da ja popravi greskata kaj nas :)

a dokolku sakaat da ne ubedat deka doagja edna agresivna rasa... ljolj...

malku tesko ke bidi to... barem mene da me ubedi nekoj deka idi nekakov bad alien ke bidi tesko...

napredna rasa ke svati deka najubavo e da se drzi sho podaleku od nas, nie lugjeto, coveckata rasa, sme ko virus vo kosmosov...
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Sto pa nasiov na sostanok?Izgleda bez nas svetot nemoze.:pos2: :pos2:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Абе седи , да беа така лоши како што ги претставуваат немаше да постоиме ...
Во секој случај ми се допаѓа самата замисла за нивното доаѓање ...

ЈАСКА СИ ГИ САКАМ !
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
:pos2:Леле, што ли ќе прави моќната супериорна,супер технолошки развиена америка кога ќе свати дека не е тоа:pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па се знае напомош ќе ги побара Македонците,како во Ирак,Авганистан или Босна...........:)
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
hehe, ako idat navistina askarite... ke bidi interesno :)

iskreno se nadevam deka doagja edna napredna rasa da ja popravi greskata kaj nas :)

a dokolku sakaat da ne ubedat deka doagja edna agresivna rasa... ljolj...

malku tesko ke bidi to... barem mene da me ubedi nekoj deka idi nekakov bad alien ke bidi tesko...

napredna rasa ke svati deka najubavo e da se drzi sho podaleku od nas, nie lugjeto, coveckata rasa, sme ko virus vo kosmosov...
Daj kazi nesto povekje za ASKARITE?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.173
Поени од реакции
4.132
Значи Сердаре ништо од вонземјаните...
Искрено, не верувам дека постојат, никогаш и не сум верувал, а овој твој муабет ми е само потврда за тоа.
Значит според тебе во еден бескраен простор со милијарди планети само на нашава има живот???:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
За АБЦ.... Па и онака сакаат да не направат вонземјани, без корен никаде на оваа планетичка.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Сердаре да речеме дека си во право, постојат вонземјани, човештвото напредува во науката, има технологија што се коси со физиката...
али да дојдат вонземјани и со срџан керим да имаат состанок ?!?!?!?!!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom