Таен состанок на Обединетите Нации посветен на вонземјани

Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Срѓан Керим на таен состанок разговарал за вонземјани?

Обединетите Нации почнаа да градат стратегии за одбрана на светот од безбедносни закани кои доаѓаат од вселената. Зад затворени врати во обединетите нации Срѓан Керим претседател на Генералното собрание на ОН заедно со уште двајца дипломати разговарал за последните забележани појави на НЛО на земјата. На средбата присуствувале бискупот Селестино Миглиоре постојан претставник на Ватикан во ОН и британскиот сер Џон Соерс – тврди францускиот воздухопловен експерт Жил Лоран.


Средбата траела час и половина и засега не е објавен официјален извештај за разговорите иако има најава дека тоа може да се случи до крајот на месецов. Лоран не исклучува дека имало и други средби во ОН на тема вонземјани и како во таква ситуација да се реагира на светско ново.
hehe

vesta e na kanal 5, celiot tekst na linkot dolu:

http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=30365&mid=1500&tabId=1&tabindex=0

komentari? :)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
АХА ! ПРИСТИГНАА АСКАРИТЕ ... :je:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па пред некој ден стигна првата опомена,во Албанија чинам беше кога се објави како се урнал хеликоптер на КФОР за потоа да демантираат и всушност не знаат што паднало.Инаку се гледа дека и вонземјаните не се баш прецизни кога опоменувајќи го Косово ја погодиле Албанија.:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Изгледа навистина некој има?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Јас сум сигурен дека има некој.......
Дури и мислам дека имаме остварено контакт со нив, само што тоа се крие од јавноста, бидејќи знаете луѓето како ќе реагираат на тоа(повеќето)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
prvo nekolku kurioziteti...

1. brojot na "prikaznite" za videni NLO (NLO ne mora da znaci deka se vonzemjani) e tolkav, sto e tesko izvedlivo da se toa nekoi "inter-galakticki patnici"

znaci, i da postojat nekakvi "kratenki" (worm wholes, star gates i slicno), mnogu e tesko izvodlivo tolku mnogu "aliens" da patuvaat do nas.

2. Germancite imaa razvieno letacka cinija vo vtorata svetska vojna (fakt, nikakvi "teorii za zagovor", cista vistina)

3. Covestvoto (pred se USA i Rusija) vo poslednite 50 godini koristi tehnologija koja se kosi so zakonite na fizikata, hemijata, i mnogu drugi nauki.

Od metalni leguri koi ne bi trebalo da postojat, zato sho takvi metali NEMAME na planetava, barem ne na mesta koi se pristapni za nas, do energetski izvori koi ne mozat da se objasnat so naukata koja nas ni e poznata.

Zatoa jas se prasuvam: DALI VOOPSTO sme poseteni od druga planeta, ili samo poleka se otvara vistinskata istorija na planetata?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Значи Сердаре ништо од вонземјаните...
Искрено, не верувам дека постојат, никогаш и не сум верувал, а овој твој муабет ми е само потврда за тоа.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
@ Strumiks: slusaj, ne bi rekol deka sme edinsvenata "ziva" planeta, i deka sme sami vo kosmosot. megjutoa, ima fakti koi odat vo prilog na toa deka e samo izmislica ova so vonzemjani, i ima fakti koi odat vo prilog deka sepak sme poseteni od sushtestva od nekoja druga planeta.
-----------------

Inace, mene mi se ima sluceno edna mnogu cudna rabota :)

So godini se zanimavav so proucuvanje na istorijata i religijata. Taka naletav na "teorii za zagovor", masoni, iluminati, i razno-razni sranja.

I makar eden moj privaten e-mail ne go koristev na forumi i slicni gluposti, na taa e-mail adresa dobiv edna mnogu cudna poraka, koja ja postirav na starata kajgana, koga Riki Martin nesto zborase za Aliens...

Porakata bese deka:

- elitata na izrodite na coveckata rasa, koja sebesi se narekuva "prosvetleni" ili "iluminati", ke iscenira lazen napad od aliens na zemjata, so cel da go vovede NOVIOT SVETSKI POREDOK. Iscenirana agresija na vonzemjani, za da se vovede GLOBALNA DIKTATURA.

I koga ke gi gledam izjavite na Bush senior i Regan, i poslednive slucuvanja...

Ke da se vo pravo tie sho mi go pustija e-mailot... ama kaj i da e ke znaeme :)

inace, kako covek koj ne ednas se zrtvuval i se borel za pravina, nishto nema da mi go ispolni srcevo povekje od idenje na nekakva SUPER SILA (vonzemjani) koja "prvo ke gi tepa, a posle ke gi eba, pa ke gi tepa, pa ke gi eba" izrodive koi nebroeni lugje ispotepaa za svoite bolni "potrebi"...

ili religiski...

odvaj cekam da dojdi Isus i da podeli PRAVDINA. ama ke vidime dali ke dojdi Isus ili Antihrist :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
За швабите дека развиле летечка чинија првпат слушам..
Знам само дека стелт фајтерот Ф-117 тој што го имаат денеска американците, дека тој е германски......
И факт е дека скоро 80% од технологијата што ја имаат американците, ја имаат превземено од германците....
Е сега нешто за темата..
А зошто да е тоа тешко изводливо,толку многу вонзејмани да патуваат преку worm holes???
Се е можно..што ако се понапредни од нас во технологија..
Освен тоа теоријата дека постојат worm holes ја има дадено Ајнштајн...
(а повеќето негови теории(сите) испаднале точни)
Он ја даде теоријата дека постојат Black Holes, другите не му веруваа, и на крај испадна по неговото....
Али ќе видиме.....сакам да кажам, дека се е можно...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
@borg:



germanskite letecki cinii koi gi napravile po dobivanje na podatoci od tibetskite manastiri, se vikaat Ha-U-Nebu ^^

ili prevedeno od staro-makedonski, na deneshen Makedonski...

Odi-kon/vo-Neboto :)

Nebu doagja od Nebo...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Уште малце ќе почнат и лов на вештерки во ОН. Јас мислам да им го пратиме тој стариот што беше кај Миленко еднаш што збореше за вонземјани. Сигурно ќе им помогне:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom