ТРАНСПЛАНТАЦИЈА на коса

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.941
Поени од реакции
32.387
Јас бев у прилично јака депресија кога почна да ми паѓа косата, за 3 год ми падна 80%. После удрив машинката на кец, видов дека изгледам како Jude fucking Law и баталив тоа. :cool:
Mozokot ni e taka vrzan sto ne triknuva lugjeto deka izgledame poubavo odosto sme za da, znam - paradoksalno, prezivee i pobedi recimo depresija. Koga se gledame u ogledalo birame agli od kade se dopagame kako izgledame a blokirame se sto ne ni se dopaga i ne e ni blisku do recimo Jude fucking Law.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.614
Поени од реакции
26.854
Mozokot ni e taka vrzan sto ne triknuva lugjeto deka izgledame poubavo odosto sme za da, znam - paradoksalno, prezivee i pobedi recimo depresija. Koga se gledame u ogledalo birame agli od kade se dopagame kako izgledame a blokirame se sto ne ni se dopaga i ne e ni blisku do recimo Jude fucking Law.
Ако имаш главурда како Тен Хаг ако сакаш гледај се и од мртов агол џабе ти е.:pos:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.044
Поени од реакции
100
Член од
27 јули 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
Таа клиника мислам е кј мавровка, оној објектот што го рупеа и мислам дека се посредници дека не се прави пресадувањето тука
Тука се прави пресадувањето. Не сум правел ама сум се јавил да прашам. Доктори од турција престојувале тука.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.246
Поени од реакции
7.253
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.795
Поени од реакции
25.529
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
...со тие пари купи кола иста цел ќе постигнеш наместо трансплатација на коса, а колата ќе ти остане!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.246
Поени од реакции
7.253
...со тие пари купи кола иста цел ќе постигнеш наместо трансплатација на коса, а колата ќе ти остане!
Толку ли е јака инфлацијава, што кола од 1700 евра се смета за добра ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.795
Поени од реакции
25.529
Толку ли е јака инфлацијава, што кола од 1700 евра се смета за добра ?
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
649
Поени од реакции
956
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
dali razgovarase dali zadolzitelno posle op treba da koristis propecia i minox i kolku vreme?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.246
Поени од реакции
7.253
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

Тебе ќе ти го препуштам одговорот на тоа прашање :)

А зошто не и двете?
Автоматски споено мислење:

dali razgovarase dali zadolzitelno posle op treba da koristis propecia i minox i kolku vreme?
Да, рекоа дека не треба да се користат finasteride или minoxidil (го користам тековно, без ефект), од причина што се блокатори. Има препорака само за нивен некој шампон, кој е на природна база.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
245
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

Хахаха кола од 1700 евра не се зема а исто така трансплантација од 1700 не се прави а посебно не тука. Дури и Турција повеќето амбуланти се hair mill каде што целта е квантитет а не квалитет.
Автоматски споено мислење:

Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
За залистоци мора да ја прашаш дали користи микроскоп за да ги разликува влакна со едно или повеќе корени. Напред ако стави погрешка влакна со повеќе корени ќе изгледа ко од на машина сошиено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom