ТРАНСПЛАНТАЦИЈА на коса

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.345
Brad Pitt sega ne e ubav, ama vo negoviot peak i peakot na Jason nema sporedba.
И двајцата ебат ко да нема утре, така да не се баш добри примери за споредба.

Џејсон Статам толку добро си ја носи ќелавоста, шо луѓе со коса почнаа да се бричат за да го имитираат неговиот изглед. Едноставно го личи човекот, има и тело и харизма и се. Да му ставиш коса нема да го личи. Исто и Двејн Џонсон.

Од друга страна Бред Пит ако нема коса ќе изгледа како двополова лезбејка на хемотерапија. Нежен тип со негувано тело во разни креми и незнам какви козметики, кога прда виножито излегува. На него да му падне косата автоматски ќе му паднат и приходите од филмови за минимум 50-60%.

Али како шо реков небитни се и двајцата за темата. Овде претежно сме заќелавени локални таксисти, пица мајстори, програмери, а и по некој поп има.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.611
@Del Boy znaci zaklucok, treba da imas faca za kjelavica.
Nema site da licat na Jason Statham, poveketo ke bidat Billy Zane.

Zatoa ne gi lazete lugeto.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.345
@Del Boy znaci zaklucok, treba da imas faca za kjelavica.
Nema site da licat na Jason Statham, poveketo ke bidat Billy Zane.

Zatoa ne gi lazete lugeto.
Па тоа им викам и јас треба да си фаца. Нека си бркаат квалитетни болници и доктори за трансплантација за да не изгледаат како искубаната кокошка Антонио Милошовски. На толку украдени пари кај отиде бре кај Жаре бербер да прави трансплантација. :pos: :pos: :pos: :pos:

Јас бев у прилично јака депресија кога почна да ми паѓа косата, за 3 год ми падна 80%. После удрив машинката на кец, видов дека изгледам како Jude fucking Law и баталив тоа. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.611
Па тоа им викам и јас треба да си фаца. Нека си бркаат квалитетни болници и доктори за трансплантација за да не изгледаат како искубаната кокошка Антонио Милошовски. На толку украдени пари кај отиде бре кај Жаре бербер да прави трансплантација. :pos: :pos: :pos: :pos:

Јас бев у прилично јака депресија кога почна да ми паѓа косата, за 3 год ми падна 80%. После удрив машинката на кец, видов дека изгледам како Jude fucking Law и баталив тоа. :cool:
Ama na Jude Law ne mu stoi 0 cela kjelavica i samiot on si go znae. Zatoa ja pusta podolga i ja podsreduva. Vidi slikata gore i videovo za referenca.

Honorary mention: Tragedijata na Princ William
537D2B7F-A388-4567-B675-54D80AA2F25D.jpeg
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.435
И двајцата ебат ко да нема утре, така да не се баш добри примери за споредба.

Џејсон Статам толку добро си ја носи ќелавоста, шо луѓе со коса почнаа да се бричат за да го имитираат неговиот изглед. Едноставно го личи човекот, има и тело и харизма и се. Да му ставиш коса нема да го личи. Исто и Двејн Џонсон.
Највише овој ебе откако му падна косата.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Насловот е намерно напишан со големи букви бидејќи не видов друга тема за ова, освен темата за коса и нејзино опаѓање. Во средни 20ти сум и сум со огронна желба да немам залистоци.Последно што приметувам е дека и околу залистоците косата ми се проретчува и би пробал третмани со лук али ту мач смрдеа.
Дали има некој искуство со транспантација или познава некој што правел? Во Македонија ? Кои цени се движи , колку време трае процесот , дали е болен?
Фала ви однапред.
И друже што бидна? Пресадуваше?
Еве тражам по нет, за кај нас, постојано ми излегува (за мене непозната) Vatanmed Hair Clinic Macedonia.
А за Турција незнам ни како да почнам да тражам (незнам дали треба приватно или преку некоја клиника).
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
И друже што бидна? Пресадуваше?
Еве тражам по нет, за кај нас, постојано ми излегува за (за мене непозната) Vatanmed Hair Clinic Macedonia.
А за Турција незнам ни како да почнам да тражам (незнам дали треба приватно или преку некоја клиника).
Таа клиника мислам е кј мавровка, оној објектот што го рупеа и мислам дека се посредници дека не се прави пресадувањето тука
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Абе во државава мокрача не ми се дава, не па коса да пресадувам. Одете Турција како поефтина варијанта, а ако ви тежат парите во Португалија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom