ТРАНСПЛАНТАЦИЈА на коса

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Јас бев у прилично јака депресија кога почна да ми паѓа косата, за 3 год ми падна 80%. После удрив машинката на кец, видов дека изгледам како Jude fucking Law и баталив тоа. :cool:
Mozokot ni e taka vrzan sto ne triknuva lugjeto deka izgledame poubavo odosto sme za da, znam - paradoksalno, prezivee i pobedi recimo depresija. Koga se gledame u ogledalo birame agli od kade se dopagame kako izgledame a blokirame se sto ne ni se dopaga i ne e ni blisku do recimo Jude fucking Law.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Mozokot ni e taka vrzan sto ne triknuva lugjeto deka izgledame poubavo odosto sme za da, znam - paradoksalno, prezivee i pobedi recimo depresija. Koga se gledame u ogledalo birame agli od kade se dopagame kako izgledame a blokirame se sto ne ni se dopaga i ne e ni blisku do recimo Jude fucking Law.
Ако имаш главурда како Тен Хаг ако сакаш гледај се и од мртов агол џабе ти е.:pos:
 
Член од
27 јули 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
Таа клиника мислам е кј мавровка, оној објектот што го рупеа и мислам дека се посредници дека не се прави пресадувањето тука
Тука се прави пресадувањето. Не сум правел ама сум се јавил да прашам. Доктори од турција престојувале тука.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
...со тие пари купи кола иста цел ќе постигнеш наместо трансплатација на коса, а колата ќе ти остане!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
...со тие пари купи кола иста цел ќе постигнеш наместо трансплатација на коса, а колата ќе ти остане!
Толку ли е јака инфлацијава, што кола од 1700 евра се смета за добра ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Толку ли е јака инфлацијава, што кола од 1700 евра се смета за добра ?
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
dali razgovarase dali zadolzitelno posle op treba da koristis propecia i minox i kolku vreme?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

Тебе ќе ти го препуштам одговорот на тоа прашање :)

А зошто не и двете?
Автоматски споено мислење:

dali razgovarase dali zadolzitelno posle op treba da koristis propecia i minox i kolku vreme?
Да, рекоа дека не треба да се користат finasteride или minoxidil (го користам тековно, без ефект), од причина што се блокатори. Има препорака само за нивен некој шампон, кој е на природна база.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
257
... па не дека нема инфлација, ама има многу автомобили, еве одбери нешто, и сега замисли дечко пешки иде со прамени од коса на глава и дечко лустер со некоја од овие коли од 1700 Е што мислиш кој ќе има повеќе предност кај женските? :vrtioci:

Хахаха кола од 1700 евра не се зема а исто така трансплантација од 1700 не се прави а посебно не тука. Дури и Турција повеќето амбуланти се hair mill каде што целта е квантитет а не квалитет.
Автоматски споено мислење:

Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
За залистоци мора да ја прашаш дали користи микроскоп за да ги разликува влакна со едно или повеќе корени. Напред ако стави погрешка влакна со повеќе корени ќе изгледа ко од на машина сошиено.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Некој да не има искуство со некоја од локалниве компании ? Бев на консултации во Vatanmed кај мавровка, начелно личеа пристојни, квалитетни, искусни и отворени, докторката е од турција со искуство од повеќе земји низ целиот свет. Препорачани ми беа 3500 графтови за регионот кај залистоците, плус корекција фронтално. Цена 1700 евра, со 1 ПРП третман и некои нивни шампони.

Sante Clinic ми излегува исто по реклами, они се рекламираат за 1000 евра + 3 ПРП третмани, ама некако тапа и евтино ми делуваат. Секако планирам и нив на консултации да ги посетам.
Дали имаш некој апдејт од ова? Направи веќе?

Ако има некој искуство од прва рака, нека сподели некое инфо за импресии и споредби. Го следам Vatanmed повеќе време, ама некако пред и потоа споредбите не ми се допаѓаат. Тие што они ги стават на профилот се ОК, ама има две лица што им прават јавна реклама и ги следам и нив (Борјан комичарот и еден друг), и после неколку месеци приватните слики што ги ставаат на нивните профили, не ми се баш по ќеф, уште изгледаат со ретка коса.
 

J.D

Член од
27 мај 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo sakam da spodelam edno loso iskustvo so SANTE PLUS
Napraviv transplatacija na kosa pred godina dena uste na pocetok znaev deka ne e kako treba i oni go vidoa toa ama samo kupuvaa vreme so obrazlozenie treba da cekam3 pa 6 pa 9 na kraj 1 god i ke bide kako treba. Pomina godina za toa vreme se menjat menadzeri i doktori tri pati za edna godina zborev so 3 menadzeri bidejki ednata napustila drugata ja unapredile i jas morav na sekoja da im go objasnuvam mojot problem toa mislam deka im e finta za da nema kaj da se zalis.Mi postavuvaat glupi prasanja koj bese doktorot kako izgledase.
Nivnata reklama bese doktori od turcija so mn godini iskustvo garancija za kvalitet i dr.Mene toj sto mi pravese transplatacija mi izgledase deka stazira vo ovaa klinika Imav i prazno vetuvanje vo stilot nemoj da ides u turcija ako bide neuspesna transplatacijata nema kaj da se zalis a kaj nas ako ima nekoj problem nie sme tuka taka i me ubedija inace jac bev resen da odam u turcija .

E sega pomina godina i zakazav prp privatno da si platam
Dodeka cekav pominuva doktor sto pravi transplatacija i go vikam da vidi i da dade mislenje Gleda deka imam golemi zalistoci mn retka kosa i vika mora uste edna transplatacija jas vikam ok i ja baram novata menadzerka dojde vide i ona i site drugi deka izgledam kako klovn i mi vika da treba uste edna transplatacija jas vikam ok ama imam prasanje koj ke plati
Se javi kaj nekoj si gazda i toj kazal deka ke imam popust od 150 e
Tuka nastana mojot revolt i toa im go kazav ednas dojdov kaj niv me zaebaa i sega treba da sum glup uste ednas da odam i da platam cela suma za nivna greska.
Jas ke porobam na sekoj mozen nacin da isteram pravda ostanatite razmislete dali bi sakale prazni vetuvanja za svoi pari.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Zdravo sakam da spodelam edno loso iskustvo so SANTE PLUS
Napraviv transplatacija na kosa pred godina dena uste na pocetok znaev deka ne e kako treba i oni go vidoa toa ama samo kupuvaa vreme so obrazlozenie treba da cekam3 pa 6 pa 9 na kraj 1 god i ke bide kako treba. Pomina godina za toa vreme se menjat menadzeri i doktori tri pati za edna godina zborev so 3 menadzeri bidejki ednata napustila drugata ja unapredile i jas morav na sekoja da im go objasnuvam mojot problem toa mislam deka im e finta za da nema kaj da se zalis.Mi postavuvaat glupi prasanja koj bese doktorot kako izgledase.
Nivnata reklama bese doktori od turcija so mn godini iskustvo garancija za kvalitet i dr.Mene toj sto mi pravese transplatacija mi izgledase deka stazira vo ovaa klinika Imav i prazno vetuvanje vo stilot nemoj da ides u turcija ako bide neuspesna transplatacijata nema kaj da se zalis a kaj nas ako ima nekoj problem nie sme tuka taka i me ubedija inace jac bev resen da odam u turcija .

E sega pomina godina i zakazav prp privatno da si platam
Dodeka cekav pominuva doktor sto pravi transplatacija i go vikam da vidi i da dade mislenje Gleda deka imam golemi zalistoci mn retka kosa i vika mora uste edna transplatacija jas vikam ok i ja baram novata menadzerka dojde vide i ona i site drugi deka izgledam kako klovn i mi vika da treba uste edna transplatacija jas vikam ok ama imam prasanje koj ke plati
Se javi kaj nekoj si gazda i toj kazal deka ke imam popust od 150 e
Tuka nastana mojot revolt i toa im go kazav ednas dojdov kaj niv me zaebaa i sega treba da sum glup uste ednas da odam i da platam cela suma za nivna greska.
Jas ke porobam na sekoj mozen nacin da isteram pravda ostanatite razmislete dali bi sakale prazni vetuvanja za svoi pari.
Иди во систина, имаат добар доктор што доаѓа од Турција. Консултацијата ти е безплатна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom