ТИФОМАНИЈА!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.365
Ова е то полн коп бе киреее???
Да се здрави и живи мотките и бајраците, зошто не ја објави и ова слика или изгорен за лајкче плус си, бидете реални малце.
Вечен проблем откако одам на утакмици во Комити е што после прво полувреме, на луѓето им требаат уште 15 минути од второ полувреме за да се вратат во коп. Во први минути од второ полувреме, копот секогаш е најпразен.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
403
Вечен проблем откако одам на утакмици во Комити е што после прво полувреме, на луѓето им требаат уште 15 минути од второ полувреме за да се вратат во коп. Во први минути од второ полувреме, копот секогаш е најпразен.
Точно, сегде е така
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.354
Поени од реакции
4.891
Ова е то полн коп бе киреее???
Да се здрави и живи мотките и бајраците, зошто не ја објави и ова слика или изгорен за лајкче плус си, бидете реални малце.
Знаев дека некој од Битола ке се истрча на таа слика :icon_lol: , ти пратија погоре пун е :cool:

Како што видов навивачи на Вардар од Скопје имаше и на големата трибина , така да супер бројка се извади денес .

Се гледаме на ракомет во недела во Борис :)
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
134
Поени од реакции
347
Кој е бил во кратово знае колкав е тој блок за гостински навивачи, за бројка и изглед чиста 10ка
 
Член од
26 март 2022
Мислења
508
Поени од реакции
4.576
Ова е то полн коп бе киреее???
Да се здрави и живи мотките и бајраците, зошто не ја објави и ова слика или изгорен за лајкче плус си, бидете реални малце.
Копот беше полн, а имаше и доста симпатизери дојдени самоиницијативно. Цел простор околу стадионот беше блокиран од коли и автобуси на навивачи на Вардар. До 15-та минута се полнеше копот заради тоа.

Ти па со кој образ го пишуваш ова демек сме криеле бројка, а вчера објавивте само фото од димнијада, дали двајца луѓе се на сликата...ама не, знамињата нека се живи.

Историско гостување, во момент кога натпреварот нема голема резултатска важност, плус на крајот од сезоната, кога групата е веќе и исцрпена од одличните изданија, рекордниот број на кореографии мислам, акции, гостувања, графити и сл.

Па цела мак-тифо сцена во просек заедно не се собира во едно коло, колку Комити на гостовањето во Кратово, ама не, да се живи и здрави мотките...

Сега ќе пишеш ,,Ама јас видов само и коментирав" иако знаеш дека е коментарот глуп, зошто другите слики јасно покажуваат

Добро бе стварно не разбирам, оној сабајлено ,,ќе видел дали ќе сме навивале во втора лига"..како да не поминавме 2 години и како да ги немавме најдобрите изданија токму тогаш, а ти сега ,,мангупски" чекор понатаму - при јасни слики слеп не праиш, од пуста немоќ и завист. Шо омраза ќе беше тоа..:)

Денес мисијата беше завршена успешно, а и ти и јас сме многу добро свесни дека оваа бројка денес и генерално изданијата кои постојано и постојано се одлични, се сон и вечна желба на сите други групи. Со сета почит кон сите кои работат. А најмногу радува што приказната се шири и се поголем број на симпатизери почнуваат редовно да одат на гостувања.

Помалце омраза, повеќе реалност друже и повеќе гледање во свој двор каде што имаа уштее многу да се работи.

А до тогаш, уживај во фотографијата!
 

Attachments

Член од
6 февруари 2011
Мислења
654
Поени од реакции
2.711
Копот беше полн, а имаше и доста симпатизери дојдени самоиницијативно. Цел простор околу стадионот беше блокиран од коли и автобуси на навивачи на Вардар. До 15-та минута се полнеше копот заради тоа.

Ти па со кој образ го пишуваш ова демек сме криеле бројка, а вчера објавивте само фото од димнијада, дали двајца луѓе се на сликата...ама не, знамињата нека се живи.

Историско гостување, во момент кога натпреварот нема голема резултатска важност, плус на крајот од сезоната, кога групата е веќе и исцрпена од одличните изданија, рекордниот број на кореографии мислам, акции, гостувања, графити и сл.

Па цела мак-тифо сцена во просек заедно не се собира во едно коло, колку Комити на гостовањето во Кратово, ама не, да се живи и здрави мотките...

Сега ќе пишеш ,,Ама јас видов само и коментирав" иако знаеш дека е коментарот глуп, зошто другите слики јасно покажуваат

Добро бе стварно не разбирам, оној сабајлено ,,ќе видел дали ќе сме навивале во втора лига"..како да не поминавме 2 години и како да ги немавме најдобрите изданија токму тогаш, а ти сега ,,мангупски" чекор понатаму - при јасни слики слеп не праиш, од пуста немоќ и завист. Шо омраза ќе беше тоа..:)

Денес мисијата беше завршена успешно, а и ти и јас сме многу добро свесни дека оваа бројка денес и генерално изданијата кои постојано и постојано се одлични, се сон и вечна желба на сите други групи. Со сета почит кон сите кои работат. А најмногу радува што приказната се шири и се поголем број на симпатизери почнуваат редовно да одат на гостувања.

Помалце омраза, повеќе реалност друже и повеќе гледање во свој двор каде што имаа уштее многу да се работи.

А до тогаш, уживај во фотографијата!
Протуѓер намали малце со фалбите, подобро е други ко ќе те пофалат. Не те разбирам како тоа бројката и изданијата се вечна желба и СОН на многу групи. Глеј каков СОН сум сонил пред месец дена, Чкембари во Охрид на првенствена утакмица 400 + … Иначе супер издание сте имале во Кратово, само некако неможите да ја пробиете та бројка од 200-300 луѓе надвор од Скопје. Не е провокакација… само констатација.
 

Attachments

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.354
Поени од реакции
4.891
Протуѓер намали малце со фалбите, подобро е други ко ќе те пофалат. Не те разбирам како тоа бројката и изданијата се вечна желба и СОН на многу групи. Глеј каков СОН сум сонил пред месец дена, Чкембари во Охрид на првенствена утакмица 400 + … Иначе супер издание сте имале во Кратово, само некако неможите да ја пробиете та бројка од 200-300 луѓе надвор од Скопје. Не е провокакација… само констатација.
Глупава споредба правиш , прво вадиш слика од ракомет каде утакмицата ви беше меч за титула и нормално е да бидете голема бројка.

Работата е што оваа сезона па скоро и секоја вие имате изданија топло ладно, точно знаете да направите мобилизација кога треба , ке извадите добра бројка но нема константност во тоа , и вие самите све свесни за тоа ..

Додека кај Комити последниве сезони имаш редовна бројка дома гости , за Кратово сликите покажуваат дека е полн копот и сега ти место да пофалиш си се фатил ама глеј ние колку бевме во Охрид :icon_lol:

На фудбал оваа сезона ни еднаш немавте подобра бројка од Комити и тоа е факт, ние колку што бевме во Кратово вие толку се борите дома да извадите бројка и тешко ви оди , мислам на ФК Пелистер ..
 
Член од
29 август 2022
Мислења
94
Поени од реакции
288
па може да се каже добар навивачки викенд
Комити одлично гостовање во Кратово
Чкембари активни на кошарка и фудбал , прослава за влез во прва лига што сигорен сум дека сите се израдувавме без разлика од која група
Фемили после толку време одличен коп , фалеа уште 2-3 екипи за да биде комплет од златните денови
Цпб прво гстовање во Бт какво такво со оглед на нивната ситуација и работен ден ужас термин
Винари стандард може да кажам дека добро ја истуркаа цела сезона со надеж на подобро за следна сезона и кончено некоја нова ударна да се направи
Кумановци ни дадоа некоја надеж за враќање на сценава
Мајмуни не видов нигде слика дали обработија гостовање во Бт
 
Член од
26 март 2022
Мислења
508
Поени од реакции
4.576
Протуѓер намали малце со фалбите, подобро е други ко ќе те пофалат. Не те разбирам како тоа бројката и изданијата се вечна желба и СОН на многу групи. Глеј каков СОН сум сонил пред месец дена, Чкембари во Охрид на првенствена утакмица 400 + … Иначе супер издание сте имале во Кратово, само некако неможите да ја пробиете та бројка од 200-300 луѓе надвор од Скопје. Не е провокакација… само констатација.
Јас само соодветно одговорив на нешто за кое и сам знаеш дека е провокација.

Со тоа што споредуваш бројка на натпревар за титула и натпревар без било какво резултатско значење, само ми ја потврдуваш поентата, затоа што кај нас ваква бројка се вади само на дерби натпревари кои одлучуваат за титула, а вчера имавме сосема различна ситуација и баш во тоа е најголемиот успех!

Искрено, поголемиот број од тифо-сцената вчера немаше поголема бројка од бројот САМО на симпатизери кои вчера дојдоа во Кратово. Искрено жал ми е за ова, затоа што знам дека сите групи имаат потенцијал, ама па и не иде без било каква потреба да се трудиш да лажеш како би оспорил туѓ успех и труд. Мислам повеќе на двајцава погоре.

А во однос на коментарот дека не сме надминале 200-300. Па колку бе да бидеме друже? Еве колку според тебе, искрено те прашувам? Па бетонирани сме на дното цела година, за на крајот најголем успех да ни биде бараж и што очекуваш при такви околности? Еве бидејќи споредуваш, замисли колкава бројка би имале вчера доколку клубот се бореше за титула. Мислам дека тоа најдобриот одговор на коментарот.

И на крај, не може кога вие имате константно лоши бројки(со неколку изданија кои отскокнуваат и секоја чест за нив) изговорот да биде ,,втора лига", а при Вардар бетониран на дното, да се очекува 1000 Комити на гости. Треба да те потсетам на нашите изданија во втора лига, а патем само на две недели бевме први и игравме бараж за влез. Е до толку бевме убиени, без пари и без било каква стабилност.

Успехот на Комити треба да влијае мотивирачки врз другите групи и имаме такви примери. Голем дел од групите почнаа многу посериозно да делуваат, да работат на повеќе полиња и затоа нема потреба од вакви коментари. Не велам дека пресудно сме влијаеле, ама дека има удел, секако дека има.

Поздрав.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
161
Поени од реакции
320
Иначе супер издание сте имале во Кратово, само некако неможите да ја пробиете та бројка од 200-300 луѓе надвор од Скопје. Не е провокакација… само констатација.
Одлична, прецизна констатација. IMG_0679.jpeg IMG_0678.png
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
24
Поени од реакции
94
Иначе супер издание сте имале во Кратово, само некако неможите да ја пробиете та бројка од 200-300 луѓе надвор од Скопје. Не е провокакација… само констатација.
Група што се мачи да пробие бројка од 25-30 луѓе надвор од Битола, коментира на друга група дека се мачеле да пробијат 200-300 луѓе.
Не е провокакација… само констатација.

Инаку, поздрав од Кавадарци
1715602983344.png
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
53
Поени од реакции
98
Dobra brojka u Kratovo, kako i niz cela sezona. E sea, sami si ja vrtite vodenicata vo vasha polza :icon_mrgr:Ovie luge Komiti se ili ne? Lani koga pagaa rekviziti vo Kavadarci, ovie luge ne bea del od Komiti bea obicna publika. Koga doaga muabet za brojka, magicno ovie luge se Komiti. Inace ke bide interesno na 22-ri, ke imate shansa za odmazda vrz Lozari. E sea, dali ke se vozvrati so ista mera i ke se napagaat obicni lugje po kafana, pa ke se odi po praviloto "oko za oko, zab za zab", ili pak ke drzite do stavovite od lani deka obicna publika ne se napaga, i ne e uspeh ako se soblecat dresovi od obicni fanovi?
 
Член од
18 август 2019
Мислења
160
Поени од реакции
210
Dobra brojka u Kratovo, kako i niz cela sezona. E sea, sami si ja vrtite vodenicata vo vasha polza :icon_mrgr:Ovie luge Komiti se ili ne? Lani koga pagaa rekviziti vo Kavadarci, ovie luge ne bea del od Komiti bea obicna publika. Koga doaga muabet za brojka, magicno ovie luge se Komiti. Inace ke bide interesno na 22-ri, ke imate shansa za odmazda vrz Lozari. E sea, dali ke se vozvrati so ista mera i ke se napagaat obicni lugje po kafana, pa ke se odi po praviloto "oko za oko, zab za zab", ili pak ke drzite do stavovite od lani deka obicna publika ne se napaga, i ne e uspeh ako se soblecat dresovi od obicni fanovi?
На 22ри играте против албански клуб и јас мислам дека не треба комити да ве напаѓаат и треба да навиваат за вас.Ова е само мое лично мислење
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
373
Поени од реакции
2.112
Dobra brojka u Kratovo, kako i niz cela sezona. E sea, sami si ja vrtite vodenicata vo vasha polza :icon_mrgr:Ovie luge Komiti se ili ne? Lani koga pagaa rekviziti vo Kavadarci, ovie luge ne bea del od Komiti bea obicna publika. Koga doaga muabet za brojka, magicno ovie luge se Komiti. Inace ke bide interesno na 22-ri, ke imate shansa za odmazda vrz Lozari. E sea, dali ke se vozvrati so ista mera i ke se napagaat obicni lugje po kafana, pa ke se odi po praviloto "oko za oko, zab za zab", ili pak ke drzite do stavovite od lani deka obicna publika ne se napaga, i ne e uspeh ako se soblecat dresovi od obicni fanovi?
Ова е само пола трибина до кај што има знаме Комити, другата половина беше исто така исполнета од фанови и симпатизери, така да никој не испревртува ништо во своја полза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom