ТИФОМАНИЈА!

Член од
26 март 2022
Мислења
547
Поени од реакции
5.014
Ајде сега во втора лига ќе видиме колку ќе идете
Не знам зошто ти се чудат луѓето, а има логика ова што го пишуваш. Комити само кога Вардар играше ЛЕ одеа на натпревари. Еве неколку фотографии од тоа време, со Зенит дома и неколку фотографии од гостувањето на полуфиналето со Севиља. Какви времиња беа тоа...:)

Штета што нема да навиваат во втора лига..

Повели фотоГАЛЕРИја од ЛЕ натпреварите и немој да се замараш дека ти се чудат, терај си ти лагано.

Бре..кое ниво на комплекс е ова еј:)
 

Attachments

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.602
Поени од реакции
38.721
Глетката денес во коп беше да се наежиш, сите имавме кнедла во грло, солзи во очи, но горди дека после целото поминато време и сите рамо до рамо оставено грло. Секоја чест на активната младина низ годините претходно, но денес издоминира постарата генерација, пак ќе кажам болно беше што мораше ова да биде повод. Секоја чест и за дел од легендите на скопската навивачка сцена што Прегледај го приврзокот 416619дојдоа да испочитуваат. Мајоре сигурно си горд на небото!
Зошто не иде оваа екипа редовно на утакмици? Ете го нема веќе Коневски во Аеродром, Мзт е стабилен клуб, игра во аба лига, шампион на Македонија долги години. Очигледно луѓето се тука само треба повторно да се активираат за да ја вратат групата каде што беше.
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
53
Поени од реакции
81
Абе мочко, научи да разликуваш јадење гомна и критика на тоа дека два пати ,,прва екипа,, ,,не,, ви е присутна на собир иако таа е таа што ги сили децата. Немој да правиш тука митови кој и каде седел, акции на терен не се прераскажуваат на форум па затоа нема да го коментирам тоа што го знам.
Немој да плачеш дека некој ви јаде гомна, ако земеме да ви коментираме корео, навивање, изглед на копот или екипа, тогаш тоа е критика од која треба да научите и да растете како група, а не да се лигавиш и курчиш, па после да бришеш постови како што имаш навика.

Воџа не сум на никого, а ниту па сум пишувал иницијали. Иницијали пишуваат дечиштава од ФА, и тоа треба да биде санкционирано од админ. Немој да плачеш. На форум никој не пишува од кај вас зошто сте генерално фијаско со по некој блесок. Како чкембари кога ,,бојкотираа,, форум едно време, па сега се дигнаа и сите се активни.
Зошто не иде оваа екипа редовно на утакмици? Ете го нема веќе Коневски во Аеродром, Мзт е стабилен клуб, игра во аба лига, шампион на Македонија долги години. Очигледно луѓето се тука само треба повторно да се активираат за да ја вратат групата каде што беше.
Кој ќе ти се замара на тие години да биде активен навивач кај нас? Кај Чкембари и кај Комити тоа го има кај ЦПБ и ФА знаеме како стојат работите, скопскиот менталитет е секогаш дека помладите чекаат на постарите да направат нешто а тоа не е баш во ред зошто над 20+ мислам дека секој е способен да превземе нешто во свои раце а луѓе со по 40+ може да бидат поддршка и да бидат присутни но според мене групите треба да ги водат млади лица
Автоматски споено мислење:

Кој ќе ти се замара на тие години да биде активен навивач кај нас? Кај Чкембари и кај Комити тоа го има кај ЦПБ и ФА знаеме како стојат работите, скопскиот менталитет е секогаш дека помладите чекаат на постарите да направат нешто а тоа не е баш во ред зошто над 20+ мислам дека секој е способен да превземе нешто во свои раце а луѓе со по 40+ може да бидат поддршка и да бидат присутни но според мене групите треба да ги водат млади лица
Плус фалат многу работи во нашава генерација од систем на вредности па натака на пример ФА во Јане се по 30 40 луѓе но вчера се собрале во солидна бројка да оддадат почит на нивниот починат другар што и е во ред но кај нас секоја група функционира ако нешто на некого му се случи за жал нејќам да звучам сурово но така е ФА ги посочив како пример само без некој да се навреди со должно поштовање, за разлика од претходните генерации низ Центар, Карпош и Аеродром тие екипи имале почит и биле способни да направат нешто за своите групи и целото внимание од 2012 до 2015\16 било кај тие две скопски групи со самиот нивен пад политика, корина вируст итн. Комити со нивното трпение, труд и напорна работа оддскокнуваат како единствена посериозна група моментално и тоа сакале да го прифатиме или не се факти.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2022
Мислења
12
Поени од реакции
106
Браво за дечки , браво .
Ама имам едну замерку на све овој , све е у реду свиѓа ми се начин на кој се пробуе да се врати бш на финалну утакмицу , ама много рано се експонирасте превише сс оглед на тој што моментално има јака фракција на Делије у Куманово и још една група што обеќа у иднину Илирет. Можда е требало да се почне сс овој наредну сезону кд веќ ке се има екипа што може да делуе , а сс оглед на тој што има јоште минимун 100 људи што су спремни у све да улегнев у организацију значи у нову салу би могало да се улегне сс бројку од 150 човека што е добра бројка за враќање и бројка што обеќа за иднину.Како што знаете имаше веќ иницијатива на тој пред годину-две и како што гледам од туј организацију само 2ца дали има од тија дечки , а верујте дека иако су спречени од суд и разни работе ради тој пола од њима би биле па у тој , гледајте раширете се што побрзо и направете стабилну екипу , направете нову главну заставу сс некое друго име немора да е Кумани , направете 3-4 поголеми фракцие и се споите и идете под едно име . Како што гледам моментално само Соколанци и Јангери делуев заедно што ми се свиѓа много ама куде су људи од други подгрупе што су биле ? Пример Карпош сака да се врати по кажување на дечки од тамо , имав стабилни људи значи треба и они да се убацив на трибину и још много људи .Надам се дека ке га прифатите добронамеран совет и коначно да има Куманово екипу како некад што е имало па ако даде Господ и појјаку од тој !
КУМАНОВО Е ЦЕЛО ПЛАВО БЕЛО :oeoeoe:
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
53
Поени од реакции
81
Браво за дечки , браво .
Ама имам едну замерку на све овој , све е у реду свиѓа ми се начин на кој се пробуе да се врати бш на финалну утакмицу , ама много рано се експонирасте превише сс оглед на тој што моментално има јака фракција на Делије у Куманово и још една група што обеќа у иднину Илирет. Можда е требало да се почне сс овој наредну сезону кд веќ ке се има екипа што може да делуе , а сс оглед на тој што има јоште минимун 100 људи што су спремни у све да улегнев у организацију значи у нову салу би могало да се улегне сс бројку од 150 човека што е добра бројка за враќање и бројка што обеќа за иднину.Како што знаете имаше веќ иницијатива на тој пред годину-две и како што гледам од туј организацију само 2ца дали има од тија дечки , а верујте дека иако су спречени од суд и разни работе ради тој пола од њима би биле па у тој , гледајте раширете се што побрзо и направете стабилну екипу , направете нову главну заставу сс некое друго име немора да е Кумани , направете 3-4 поголеми фракцие и се споите и идете под едно име . Како што гледам моментално само Соколанци и Јангери делуев заедно што ми се свиѓа много ама куде су људи од други подгрупе што су биле ? Пример Карпош сака да се врати по кажување на дечки од тамо , имав стабилни људи значи треба и они да се убацив на трибину и још много људи .Надам се дека ке га прифатите добронамеран совет и коначно да има Куманово екипу како некад што е имало па ако даде Господ и појјаку од тој !
КУМАНОВО Е ЦЕЛО ПЛАВО БЕЛО :oeoeoe:
Мене ми е драго за вас Кумани но контролата кај вас во град ја имаат КУЦЗ неколку години од кога престанавте да навивате, се надевам дека ќе успеете да се вратите на старата патека и да се гледаме во сала почесто во иднина
Автоматски споено мислење:

Абе мочко, научи да разликуваш јадење гомна и критика на тоа дека два пати ,,прва екипа,, ,,не,, ви е присутна на собир иако таа е таа што ги сили децата. Немој да правиш тука митови кој и каде седел, акции на терен не се прераскажуваат на форум па затоа нема да го коментирам тоа што го знам.
Немој да плачеш дека некој ви јаде гомна, ако земеме да ви коментираме корео, навивање, изглед на копот или екипа, тогаш тоа е критика од која треба да научите и да растете како група, а не да се лигавиш и курчиш, па после да бришеш постови како што имаш навика.

Воџа не сум на никого, а ниту па сум пишувал иницијали. Иницијали пишуваат дечиштава од ФА, и тоа треба да биде санкционирано од админ. Немој да плачеш. На форум никој не пишува од кај вас зошто сте генерално фијаско со по некој блесок. Како чкембари кога ,,бојкотираа,, форум едно време, па сега се дигнаа и сите се активни.
Прво никој никого не силел, ако си толку упатен а верувам дека за таа ситуација која ја споменуваш индиректно си доволно упатен но ако не си лидер на твојата група или екипа не си тогаш компетентен да збориш на таа тема и да објаснуваш кој што и како зошто сепак тие работи се знае како се прават (помеѓу одредени луѓе). Еве ти пример ако јас имам екипа и ако имам проблем се обраќам на тие кој треба да им се обратам неможам ја на слеп човек очи да му барам (метафорички израз).
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2023
Мислења
178
Поени од реакции
687
Член од
7 август 2011
Мислења
4.892
Поени од реакции
14.339
Ова е то полн коп бе киреее???
Да се здрави и живи мотките и бајраците, зошто не ја објави и ова слика или изгорен за лајкче плус си, бидете реални малце.
IMG-b67126d674a8e3c400850aa1149e2105-V.jpg

Повели. Сликава со паролата е на полувреме кога се оддаде почит на Мац. А сега :drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom