ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
6.592
Инаку, без провокации, ама клипов страшно ме потсеќа на една парола од пред 16 години :D
Огромна штета што цела галерија на Комити форумот пропадна и со тоа отидоа курбан сликите од тие години (на Nozo галериите :D), така што не ни успеав да најдам добра слика, па затоа го постирам видеово :D


Паролата беше инспирирана од некоја трка со магариња што се одржа во Битола тој период :D

Каква распашана команда бевме тука, тазе враќање после долг бојкот. Претходно игравме со Ренова и тогаш се вративме на трибина некои 60-тина луѓе. Беа дојдени и на Ренова навивачите (Качакат), се сеќавам се прекачивме дел на јужна трибина на полувреме и другар пробуваше да ги измоча од горе, ама избегаа навреме :D

Едит: одма ми ја пратија и сликата :D
Прегледај го приврзокот 426422
11.10.2007 Го имам дома исечокот од мак.спорт од таа утакмица. Ноќна беше, ние бевме 5 или 6 буса и едно комбе. Покрај запад поминавме ко одевме на источна трибина. А трката со магарина беше нешто во зоолошката настан :)

Добра утакмица беше таа https://youtu.be/Z2IsyDxl49I?si=JMOIhYVhAcEvIgcy
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
11.10.2007 Го имам дома исечокот од мак.спорт од таа утакмица. Ноќна беше, ние бевме 5 или 6 буса и едно комбе. Покрај запад поминавме ко одевме на источна трибина. А трката со магарина беше нешто во зоолошката настан :)

Добра утакмица беше таа https://youtu.be/Z2IsyDxl49I?si=JMOIhYVhAcEvIgcy
Оваа со паролата беше на велигден 2008, на 26 април :D
Тепавте 1-3, Миранда не скина. Серафимов (репрезентативецот) како дете што собира топки, проба да ја погоди топката кога Миранда шутна на празен гол. Пеев израмни на 1-1 за делириум.

1-0 ве добивме на оваа ноќната, Милисављев го даде голот. Зарипнат бев една недела :D
Овие утакмици повеќе ги паметам од овие од последниве години :D
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
6.592
Оваа со паролата беше на велигден 2008, на 26 април :D
Тепавте 1-3, Миранда не скина. Серафимов (репрезентативецот) како дете што собира топки, проба да ја погоди топката кога Миранда шутна на празен гол. Пеев израмни на 1-1 за делириум.

1-0 ве добивме на оваа ноќната, Милисављев го даде голот. Зарипнат бев една недела :D
Овие утакмици повеќе ги паметам од овие од последниве години :D
Можно е да си ви право...ете шо слика имам јас. Веројатно ми се измешале паролите и како да не се измешат, трактори, магарина.. :) Не сте биле баш најкреативни :D

Screenshot_2024-08-14-21-17-23-182_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
801
Поени од реакции
1.706
Оваа со паролата беше на велигден 2008, на 26 април :D
Тепавте 1-3, Миранда не скина. Серафимов (репрезентативецот) како дете што собира топки, проба да ја погоди топката кога Миранда шутна на празен гол. Пеев израмни на 1-1 за делириум.

1-0 ве добивме на оваа ноќната, Милисављев го даде голот. Зарипнат бев една недела :D
Овие утакмици повеќе ги паметам од овие од последниве години :D
deka ne e derbi ne go priznavate vie za derbi :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
deka ne e derbi ne go priznavate vie za derbi :D
Жалосно е што може нашиве генерации никогаш нема да дочекаме да се игра фудбалско дерби меѓу два финансиски стабилни клубови кои ќе се борат за титула. Или барем едно куп финале да игравме :D
Како сме тргнале последно време, на поважна утакмица само во борба за оостанок или во бараж за втора лига може да се сретнеме :D
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Жалосно е што може нашиве генерации никогаш нема да дочекаме да се игра фудбалско дерби меѓу два финансиски стабилни клубови кои ќе се борат за титула. Или барем едно куп финале да игравме :D
Како сме тргнале последно време, на поважна утакмица само во борба за оостанок или во бараж за втора лига може да се сретнеме :D
Дефинитивно се согласувам, Вардар Пелистер, двата тима финансиски стабилни, на врвот на табелата, борба за првите две места, јас гарантирам и во Скопје и во Битола рекордна бројка на народ на стадионите.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204

Kajgana Shop

На врв Bottom