ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Brzinata kese zgolemi za 27min?
Mn,nejasno.....
Sega pustaat gratis? Posle 200mkd 20gb?so povisoka brzina??
Pa neli posle potrosuvanje na 10gb se namaluva brzinata na 64kbps i mi bea potroseni i sega deka ke se pokaci brzinata za 27 min.
Sakaat da kazat deka za 30 min ke bidat dostapni tie 20gb.
Tie sto sakaat da aktiviraat neka aktiviraat utre od 1vi od togas ke bilo oficijalno.
Im se javiv za toa problemot so 4G na mail vednas mi dzvonea i vrabotenata mi se obrati naj naj ljubezno so moze i vednas go sredija problemot.
Obicno na drugite operatori vo kont. centarite dumaat kako umreni kako nekoj da gi tera. Koga dzvonev na lajka posleden pat vraboteniot edvaj dumase se glease deka nesaka da mi pomogne a i tamu retko koga ke bidat dostapni operatori samo muzika si sviri.
Автоматски споено мислење:

Откако ќе го искористиш интернетот ти се намалува брзината? Ќе те замолам со целосна брзина да прикачиш speed test ме интересира брзината колку е на Телекабел.
Ти благодарам однапред.
Vo gradovite e od 50 do 150 mbps down.
A vo ruralnite sredini do 50/60 mbps down.
Za upload od 10 do 50/60 mbps.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Pa neli posle potrosuvanje na 10gb se namaluva brzinata na 64kbps i mi bea potroseni i sega deka ke se pokaci brzinata za 27 min.
Sakaat da kazat deka za 30 min ke bidat dostapni tie 20gb.
Tie sto sakaat da aktiviraat neka aktiviraat utre od 1vi od togas ke bilo oficijalno.
Im se javiv za toa problemot so 4G na mail vednas mi dzvonea i vrabotenata mi se obrati naj naj ljubezno so moze i vednas go sredija problemot.
Obicno na drugite operatori vo kont. centarite dumaat kako umreni kako nekoj da gi tera. Koga dzvonev na lajka posleden pat vraboteniot edvaj dumase se glease deka nesaka da mi pomogne a i tamu retko koga ke bidat dostapni operatori samo muzika si sviri.
Автоматски споено мислење:


Vo gradovite e od 50 do 150 mbps down.
A vo ruralnite sredini do 50/60 mbps down.
Za upload od 10 do 50/60 mbps.
Pak klucnoto ne go odgovori, sega na tvoite 10gb imas gratis +20 ili ke si gi platis 200mkd.??
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Пакетов е чиста глупост, според мене се додека не воведат пакет со роаминг интермет џабе. Луѓе патуваат имаат потреба да се поврзани
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Pod baznata ako si? Ok, tuku ostaj brzinata jas ne se palam na +150mbps i 50 mi se dovolni ama ova 500+200mkd-mnogu me buni a soobrajkaj 30gb,da bilo +200 50~100gb aj nekako...
Автоматски споено мислење:

Пакетов е чиста глупост, според мене се додека не воведат пакет со роаминг интермет џабе. Луѓе патуваат имаат потреба да се поврзани
Tocno....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594

Attachments

Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Првпат слушам за овие реално..
Има ли некој да ми сподели искуства? Сериозно размислувам да се префрлам
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Првпат слушам за овие реално..
Има ли некој да ми сподели искуства? Сериозно размислувам да се префрлам
Ako do sega koristis a1, nemas nikakakva razlika... Apn, sms centar br, see od a1
Автоматски споено мислење:

Првпат слушам за овие реално..
Има ли некој да ми сподели искуства? Сериозно размислувам да се префрлам
Imas i posebna tema green mobile 073 2xx xxx imaat broevi mozes da portiras...
Ako ne brzas pocekaj do 26 ovoj mesec najava deka i Mtel ke zapocne so koristejne na 2te mrezi i od a1 i od telekom...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
146
Пакетов е чиста глупост, според мене се додека не воведат пакет со роаминг интермет џабе. Луѓе патуваат имаат потреба да се поврзани
Другар,Телекабел има најевтини цени во роаминг...појдовните повици може и се тука некаде со другите оператори,ама затоа дојдовен повик е 9 денари,а на А1 е 17 денари...1Мб на Телекабел е 2 денари,а на А1 100 Кб се 39 денари...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Другар,Телекабел има најевтини цени во роаминг...појдовните повици може и се тука некаде со другите оператори,ама затоа дојдовен повик е 9 денари,а на А1 е 17 денари...1Мб на Телекабел е 2 денари,а на А1 100 Кб се 39 денари...
1MB во Шведска е 900 денари па сега ти види
 

Kajgana Shop

На врв Bottom