ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Se ured ama i koa imav 6gb potroseno na 27mi prethodniot mesec isto si imav u data usage 6gb, sledniot den na 28mi u data usage 6.7gb a u aplikacijata 8.6 gb potroseni, kako?
I mene denes mi stigna deka mi bil pri kraj internetot,izglea na site im pustaat ista poraka :D hahha,ne se sekiraj ene kaj e 1 April... ;)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Да не има најави да го зголемат нетот во тарифите?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Znae li nekoj dali seuste trae problemot so prefrlanje na broevi od telekabel na lajkamobajl?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Znae li nekoj dali seuste trae problemot so prefrlanje na broevi od telekabel na lajkamobajl?
Ова не го разбирам. Ако има проблем пријавуваш. Ако не работи, го пријавуваш во АЕК и тоа е тоа. Ако нејќат со убаво може со сила. Еднаш да ги казнат после се ќе биде во ред гарантирам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Ова не го разбирам. Ако има проблем пријавуваш. Ако не работи, го пријавуваш во АЕК и тоа е тоа. Ако нејќат со убаво може со сила. Еднаш да ги казнат после се ќе биде во ред гарантирам.
Demek prijaveno e problemot vo Aek bil...
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Овие лоповиве ми додале + 50 денари за пратени СМС пораки, а нити сум праќал пораки ниту пак ми е познат бојот на кој се пратени СМС пораките + не е македонски број...Им пуштив on line Приговор, и нити вратија ниту реагираа ..Изгледа мора да им направам хаос во салон...Мизерија се...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Овие лоповиве ми додале + 50 денари за пратени СМС пораки, а нити сум праќал пораки ниту пак ми е познат бојот на кој се пратени СМС пораките + не е македонски број...Им пуштив on line Приговор, и нити вратија ниту реагираа ..Изгледа мора да им направам хаос во салон...Мизерија се...
Jas sum korisnik podolgo vreme na niv do sea mi nemalo slicen problem, idi iskaraj i se ili u salon ili na mobilen
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
При востпоставување повици и дојдовни повици многу често се губи звукот т.е глуви повици. Линијата си тече а неможам да разговарам, нити јас слушам ниту другата страна. На секој 2-3 повик го прави тоа, пријавив рекоа од нивна страна ке работат на проблемот, ми рекоа рестартирај и ке нема проблем, но пак исто - ништо не се смени. Тоа се дешава на самсунг а51, а на другиот телефон не прави така си работи нормално на Xiami Poco X3 NFC. Дали може да е до телефонот нешто проблемот или е до Телекабел. Многу нервира. Пред 8 месеци броевите беа на А1 па ги портирав на Телекабел, дали можеби има врска тоа?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
При востпоставување повици и дојдовни повици многу често се губи звукот т.е глуви повици. Линијата си тече а неможам да разговарам, нити јас слушам ниту другата страна. На секој 2-3 повик го прави тоа, пријавив рекоа од нивна страна ке работат на проблемот, ми рекоа рестартирај и ке нема проблем, но пак исто - ништо не се смени. Тоа се дешава на самсунг а51, а на другиот телефон не прави така си работи нормално на Xiami Poco X3 NFC. Дали може да е до телефонот нешто проблемот или е до Телекабел. Многу нервира. Пред 8 месеци броевите беа на А1 па ги портирав на Телекабел, дали можеби има врска тоа?
Tk, imase... a eve izgleda seuste ima problemi od pocetok istata pesna...
probaj vo mreza samo na 3g nekolku denovi... Nema vrska deka portirani broevi...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom