ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Некој друг што е на пакетот 500 од Телекабел. Имам чувство како да ми го крадат мобилниот интернет, како е кај вас имате ли забележано нешто слично или сум грешка?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Некој друг што е на пакетот 500 од Телекабел. Имам чувство како да ми го крадат мобилниот интернет, како е кај вас имате ли забележано нешто слично или сум грешка?
Не знам што сетило имаш за такво чувство ама многу просто, види си на мобилниот Data Usage и види си на Мој Телекабел. Чувство не ти треба.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Не знам што сетило имаш за такво чувство ама многу просто, види си на мобилниот Data Usage и види си на Мој Телекабел. Чувство не ти треба.
Хахаха па така претпоставував пошо кога бев на Lycamobile еден месец ни 5гб не потрошив, а тука 10гб без проблем трошам секој месец. А истото е и у Data Usage и у Мој Телекабел.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Хахаха па така претпоставував пошо кога бев на Lycamobile еден месец ни 5гб не потрошив, а тука 10гб без проблем трошам секој месец. А истото е и у Data Usage и у Мој Телекабел.
Kako sto ti posocija proveri si data usage,a toa sto pobrzo gi trosis na Tk,vo sporedba so lyca(a1) mozi i merejneto na data podatoci e poinakvo na sesii na lyca A1 e 1kb na Tk,mozi da e na 10,i tuka da bildas povejke mb/gb a ustvari istite raboti gi koristis...
Proveri na koj nacin ti meri potrosen soobrajkaj Tk.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Укинуваат секакво плаќање паркинизи, до сега ПОЦ не можеше, сега ништо.
1646661306265.png
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Ме разочарват во последно време,паркинг не мојш да платиш,интернет не покачуваат на најниската тарифа,брзината катастрофа,денес документ од 1,21мб го симнуваше 2 минути,иако мрежата беше H+....Надолу оди работава,сеа па кога ќе влези и Мтел на пазарот,ќе ги снема....
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ме разочарват во последно време,паркинг не мојш да платиш,интернет не покачуваат на најниската тарифа,брзината катастрофа,денес документ од 1,21мб го симнуваше 2 минути,иако мрежата беше H+....Надолу оди работава,сеа па кога ќе влези и Мтел на пазарот,ќе ги снема....
Kaj mene brzinata e super jas sum na paketot 500 samo toa mi e zamerka so nema za parking
Автоматски споено мислење:

Ме разочарват во последно време,паркинг не мојш да платиш,интернет не покачуваат на најниската тарифа,брзината катастрофа,денес документ од 1,21мб го симнуваше 2 минути,иако мрежата беше H+....Надолу оди работава,сеа па кога ќе влези и Мтел на пазарот,ќе ги снема....
Edvaj cekam da pocnat mtel ama i oni kako telekabel naskoro naskoro, rekoa u mart pa u april sega pa u maj.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Kaj mene brzinata e super jas sum na paketot 500 samo toa mi e zamerka so nema za parking
Автоматски споено мислење:


Edvaj cekam da pocnat mtel ama i oni kako telekabel naskoro naskoro, rekoa u mart pa u april sega pa u maj.
Брзината треба, и е иста за сите пакети,и кај сите оператори,зошто така бидна појма немам,а често се случува иако јачината на сигналот беше на максимум,а за Мтел подобро е да се подготват па да почнат со работа,него да поправаат кога веќе ќе имаат претплатници....
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Брзината треба, и е иста за сите пакети,и кај сите оператори,зошто така бидна појма немам,а често се случува иако јачината на сигналот беше на максимум,а за Мтел подобро е да се подготват па да почнат со работа,него да поправаат кога веќе ќе имаат претплатници....
Se soglasuvam so tebe no ne treba pred vreme da najavuvaat kako telekabel 1 godina porano naskoro mobilna i samo naskoro naskoro
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Најсрање мобилен оператор = Телекабел
Ми стига порака дека ми е потрошен интернетот секој месец така 5 дена пред да заврши месецот 2гб ми крадат. Во data usage имам 8гб потрошено, а ми стига порака дека ми е потрошен интернетот и после пораката ми го наплаќаат. Им се јавувам и им кажувам дека ми покажува дека имам потрошено 8гб а тие ми велат дека било можно тоа да не било точно секогаш а и можно било да не е точно и на веб страната и апликацијата бидејќи биле бета верзија... како што знам тие се бета верзија од 2013 година
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Не знам како ама кај мене е како што е реално, 100 мб некои се разликува што е океј зависи како тарифираат по колку KB.
Screenshot_20220329-181935_Settings.jpg Screenshot_20220329-182027_Samsung Internet.jpg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Најсрање мобилен оператор = Телекабел
Ми стига порака дека ми е потрошен интернетот секој месец така 5 дена пред да заврши месецот 2гб ми крадат. Во data usage имам 8гб потрошено, а ми стига порака дека ми е потрошен интернетот и после пораката ми го наплаќаат. Им се јавувам и им кажувам дека ми покажува дека имам потрошено 8гб а тие ми велат дека било можно тоа да не било точно секогаш а и можно било да не е точно и на веб страната и апликацијата бидејќи биле бета верзија... како што знам тие се бета верзија од 2013 година
Nekako mn,si mi zatupen ti odgovoriv pogore da si prasas vo Tk,na kolku kb meri protok na data soobrajkaj dali na 1kb ili na 10kb.
A toa sto tk,se najj zakoceni da tocno e .!
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Nekako mn,si mi zatupen ti odgovoriv pogore da si prasas vo Tk,na kolku kb meri protok na data soobrajkaj dali na 1kb ili na 10kb.
A toa sto tk,se najj zakoceni da tocno e .!
Se ured ama i koa imav 6gb potroseno na 27mi prethodniot mesec isto si imav u data usage 6gb, sledniot den na 28mi u data usage 6.7gb a u aplikacijata 8.6 gb potroseni, kako?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom