ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Znaci ne 150, ne 200, tuku 300 :D
пишав дека кај мене не е така како што кажува тој но според мене е прифатливо 10GB за 300 ден. значи 30ден/1GB, особено што можам да активирам кога сакам по потреба а ако другиот месец не сакам го деактивирам и мир и они и јас.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
пишав дека кај мене не е така како што кажува тој но според мене е прифатливо 10GB за 300 ден. значи 30ден/1GB, особено што можам да активирам кога сакам по потреба а ако другиот месец не сакам го деактивирам и мир и они и јас.
Imas i besplatni min i sms? koja pretplata e ovaa, na telekom?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
не е скрос како што кажува тој кај мене но е доста слично, со тоа што јас имам опција секој месец различен пакет да активирам/деактивирам а на претплата сум не е ова при пејд
ова е само интернет така? ако сакаш минути треба уште некој select пакет да активираш? ова е останато од One, сеуште не успеаа од Vip да ги прелажат One корисниците да преминат на новите пакети.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
не на ВИП е но е наследен од ОНЕ и железни опинци искинаа да ми го скинат но не успејаа,
инаку тарифниот модел е вип селект и можеш да активираш минути смс интернет по сопствен избор и потреба и плаќаш според тоа што си одбрал може претплатата да ти е 99 или 999 денари[DOUBLEPOST=1534173939][/DOUBLEPOST]
ова е само интернет така? ако сакаш минути треба уште некој select пакет да активираш? ова е останато од One, сеуште не успеаа од Vip да ги прелажат One корисниците да преминат на новите пакети.
да точно така
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
не на ВИП е но е наследен од ОНЕ и железни опинци искинаа да ми го скинат но не успејаа,
инаку тарифниот модел е вип селект и можеш да активираш минути смс интернет по сопствен избор и потреба и плаќаш според тоа што си одбрал може претплатата да ти е 99 или 999 денари[DOUBLEPOST=1534173939][/DOUBLEPOST]
да точно така
Нормално дека ќе извадат, во споредба со цениве сега ова гага ти е. :)[DOUBLEPOST=1534960942][/DOUBLEPOST]
Телекабел пишува историја, влегува во мобилната телефонија! https://telefoni.mk/news-19295-telekabel-pisuva-istorija-vleguva-vo-mobilnata-telefonija.html

Штом Роби ставил на Инста сликиче, изгледа кај и да е ќе влезе на пазарот до крајот на годинава.
Ај и официјално со среќа нека им е. По толку време конечно барем малку оптимист да сум :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Телекабел пишува историја, влегува во мобилната телефонија! https://telefoni.mk/news-19295-telekabel-pisuva-istorija-vleguva-vo-mobilnata-telefonija.html

Штом Роби ставил на Инста сликиче, изгледа кај и да е ќе влезе на пазарот до крајот на годинава.
registrirani im se 074 6xx xxx broevi na telekabel ....odnodno 10 000 brojcina ,sto kako ke vidime...neka napravat nesto slicno kako od One selekt sto bese ,sam sto sakas dasi odberes za pristojna cena sigurno ke zemat 10% pazar od mobilnata a se razbira i od kombo 4play paketi vo gradovite kade sto Tk ima kabelska infrastruktura....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Мислам дека ќе биде уште еден чешит али ајде да не звучам песимистички, беа ефтини и во кабелската, али како ги стегаат околу авторските права, така и зголемуваат на цени, дигнаа по 100ка кај фиксната, верувам така ќе биде после година-две и на мобилна, нешто примамливо на старт колку да ја подобри продажбата во фиксна и да биде конкурентен со 4плеј пакети, па ќе си ги дигне цените со тек на време.
Пазарот е мал, платежната моќ на народот уште полоша, опремата скапа, инвестициите големи и како и да се свртите од овие цени тешко да отидат надолу, особено со тоа што за некоја година ќе треба да имплементираат 5г и да ги исповрзат поголемиот дел од базните на оптика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
39864548_228088781218688_8842488087868080128_n.jpg

Само би било добро да се прошират со телевизија и да може да направат конкуренција со пакети како што имаат Vip и Telekom телевизија + мобилен + фиксен + интернет дома + интернет мобилен.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Имаат ли салони Телекабел ?
Потребно е за еден мобилен оператор салони пред се за понуда на мобилни а и постариве луѓе сакаат да прават гужви по салони да прашуваат се и сешто, да се жалат за сметки и други работи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Имаат ли салони Телекабел ?
Потребно е за еден мобилен оператор салони пред се за понуда на мобилни а и постариве луѓе сакаат да прават гужви по салони да прашуваат се и сешто, да се жалат за сметки и други работи.
Имаат, ама не се толку "фенси". На пример во ТЦ Беверли имаат во сутерен со еден вработен кој врши наплата и тоа е тоа, иако пред одредено време направија мал редизајн на салонот, далеку се од салоните на Т-мобиле и ВИП. Во Скопје имаат и на други места, ама така е секаде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Имаат, ама не се толку "фенси". На пример во ТЦ Беверли имаат во сутерен со еден вработен кој врши наплата и тоа е тоа, иако пред одредено време направија мал редизајн на салонот, далеку се од салоните на Т-мобиле и ВИП. Во Скопје имаат и на други места, ама така е секаде.
Па добро реаално за тоа што го нудат до сега и доволно е ама како мобилен оператор им треба во сите градови по еден салон за да може да нудат и мобилни телефони. Си повлекува мобилен оператор и понуда на мобилни телефони.

Сето ова ако сакаат да бидат конкуренција на Македонски Телеком и Vip.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Meanwhile vo italija na standard 5x nasiot, neograniceni minuti i sms so 40gb 4g internet za 6.99e mesecno bez nikakvo vrzuvanje so lopovski dogovori.
https://www.iliad.it
Da napiseme molba do ovie da vlezat vo mk da ne spasat od lopovite.[DOUBLEPOST=1534998070][/DOUBLEPOST]
Па добро реаално за тоа што го нудат до сега и доволно е ама како мобилен оператор им треба во сите градови по еден салон за да може да нудат и мобилни телефони. Си повлекува мобилен оператор и понуда на мобилни телефони.

Сето ова ако сакаат да бидат конкуренција на Македонски Телеком и Vip.
Nema potreba od ponuda na telefoni i dukani. samo normalna cena na uslugata bez vrzuvanje so dogovori.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Meanwhile vo italija na standard 5x nasiot, neograniceni minuti i sms so 40gb 4g internet za 6.99e mesecno bez nikakvo vrzuvanje so lopovski dogovori.
https://www.iliad.it
Da napiseme molba do ovie da vlezat vo mk da ne spasat od lopovite.[DOUBLEPOST=1534998070][/DOUBLEPOST]
Nema potreba od ponuda na telefoni i dukani. samo normalna cena na uslugata bez vrzuvanje so dogovori.
Tocno ne mi treba ni salon ni guzvi ni telefoni....neka dadat pristojna usluga za pristojna makedonska cena, telefon jas kesi zemam sam, ne mi treba od nivnata ponuda....
neka napravat paket kako sto imase od One select sam sto sakas dasi odberes,i da so napravat dobra 4play usluga, ....samo me plasi dane pocnat kako lyca so 384den, pada krenat na 500. so televizijava toa se sluci ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom