Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Јас да ја зборам вистината?
Што е невистина и дезинформација?
Баерн пред 5 години не можеше, ТУКУ ЗИМАШЕ најголем дел од колачот од ТВ правата.

Лицемерно е да збориш за Реал, Барса, Интер, Јунајтед, а Баерн е апсолутно исто гомно.
Истово го прави кај нив дома, апли ги хастла останатите германски клубови, ама тогаш е убаво.

Перез е најголемо гомно со ова што го прави, ама гомна се и останатите 11 луѓе кои го прифатија проектов.
Останатите 11 тима не се членови, ТУКУ СЕ ОСНОВАЧИ на оваа катастрофа од натпреварување наречена Супер Лига.
Самиот Перез кажа вчера, доколку сака Лапорта уште одма би му ги отстапил претседателското место, не само на него, на било кој друг од Јунајтед, Ливерпул, Челзи, Арсенал, Сити, Тотенхем, Атлетико Мадрид, Интер, Јуве или Милан.

Да, ајде да зборуваме за доброто на фудбалот, ама те молам немој да ми го правиш Баерн како да е нешто поштен клуб, а сите други да ги оцрнуваш.. лицемерно е.
Те молам не ми ставај зборови во уста. Кај ме виде да ги бранам Баерн? Исти гомна се сите Хенес бил криминалец? АЈт у затвор тогаш. Проблемот е што истото го имаат направено и Меси и Роналдо али тогаш не им одговара на некои. У шпанија се договорисе плати 10 милиона и никому ништо. Сите се лицемерни за пари али барем баерн од секогаш внимавале и до 1 мил се пазеле додека други трошеле огромни суми пари што воопшто ги немале.
Баерн зема 80 мил од тв права Реал 150 види малце провери пред да пишеш нешто а тв правата во шпанија и германија се тука некаде РАЗЛИКАТА е во тоа што РЕал иБарса си ги земаат пола од парите а во германија се дели спрема место на табела и СЕКОГАШ било тоа така.

Избегавме од муабетот муабетот е дека фудбалот иде во курац ради огромни плати и пари што се даваат за трансфери и агенти и тоа пари што ги немаат. Ко сеа ја да идам да купам бмв и после 2 години да се жалам дека неам леб да јадам. И се ова почна верувал или НЕ од Реал први беа они што го правеа ова со трансфериве. Дојдоа момци со поголеми курци и сеа трт се бара некој спас. На крај фудбалот ќе си пати ќе земат сите по 300 милиона и истово ќе продолжи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Како му се џитна Оби на членот, небаре Перез му е дедо, на жена му татко :pos:
Абе кур ме заболе за Перез, не е он Реал Мадрид.
Ме нервира лицемерие.

Клуб што го купи Упамекано во сред сезона, најдобриот играч на главниот нивни конкурент за титула сезонава.
Они ќе зборат за монопол и компетитивност? Важи..
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
според тебе нема долгови и промашени проекции поради корона кризата која трае година дена - супер, како е на марс ?
Има, нормално. Али договиве на клубовиве не се токлави ради короната. Јунатед у сред корона си поделија 60 или 80 милиони дивидента. Е толку страшно ги погоди.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Уште поубаво. РАТМ да си гледа Норвич -Челзи планира уз ладно пивце наредни 20 години.
Ако излезе еден, нема да остане само на тоа. Брзо ќе падне.

 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Абе кур ме заболе за Перез, не е он Реал Мадрид.
Ме нервира лицемерие.

Клуб што го купи Упамекано во сред сезона, најдобриот играч на главниот нивни конкурент за титула сезонава.
Они ќе зборат за монопол и компетитивност? Важи..
Се навреди малце ама ај :P
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Абе кур ме заболе за Перез, не е он Реал Мадрид.
Ме нервира лицемерие.

Клуб што го купи Упамекано во сред сезона, најдобриот играч на главниот нивни конкурент за титула сезонава.
Они ќе зборат за монопол и компетитивност? Важи..
Не се нервирај ќе се среди се :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Никој не ти е крив што си се испичкал и не си подигнал кредит. Ден денес со лежење ќе ти стигаа по 100 милиончиња цирка од Јунајтед.
Многу креативно ќе те прашам за месец дена кога ќе ти го исфрлат Реал во 6та лига и ќе цмиздриш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Коефициентот дека Челзи денес ќе го сркни од Брајтон после ситуацијата драстично се намалува, бидете тука :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.135
Ако излезе еден, нема да остане само на тоа. Брзо ќе падне.

Могуче, Сити најверојатно.
Иначе шала на страна ама Челзи може ама ептен комотно без оваа лига. Дур е Роман газда нормално, Сити исто со арапиве.
Али па Перез кажа вчера дека нема назад од договорот за учество, т.е. да можат, ама ќе си платат пенали некои. Правно обврзувачки е договорот потпишан и заведен фино лепо.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
Кој си бе ти фан на Баерн тука да ни збориш за чесност бе?

Ти се дрзна да збориш, доби сила зашто Баерн не прифати да биде дел од Супер Лига за која што не ни доби официјално покана, а и да добиеше ќе беше спречен да прифати не поради тоа што не сака да е дел, туку поради начинот на функционирање во самиот клуб?

Сакаш картите да ги отвориме бе, ајде малце поопширно да збориме.

Ти најде бе да збориш за компетитивности, фан на Баерну?
Цела лига разделкавте и приватизиравте бе, а ќе пркне некој клуб одма го сечете од корен, секој можен талент или добар играч од конкурентите изнакупувавте, се што вреди во Германија земавте во вашиот клуб. Талент има во Шалке? Во Баерн! Најдобриот асистент сезонава е во Волзбург? Зимај го во Баерн! Што, Дортмунд имал топ напаѓач?! Зимај го во Баерн!!
Во вакви услови ти игра тимот, и ти најде да зборуваш за рационално трошење на финансии?

Ајде за друго што си опфатил, конкурентност во лигата, може за тоа да збориме?
Ооо ти фану на Баерн, тим кој игра во лига каде што пред 5 години најголемиот колач од ТВ правата влагаше во негов џеб.
Тим кој во последните 20 години, 15 пати ја освоил лигата без апсолутно НИКАКВА конкуренција.

За што сакаш следно да збориме, за криминогени газди?
Претседателот ви отслужи 4 години затворска казна за ЗАТАЈУВАЊЕ НА ДАНОК, зашто парите не му биле битни нели?

Исто гомно се и Баерн другар, престани да се лажеш самиот себеси дека навиваш за некаков отмен и чесен клуб.
FORZA NAPOLI! :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако излезе еден, нема да остане само на тоа. Брзо ќе падне.

Ако го направи Челзи ова, масивно ќе ми се подигне респектот за клубот, дури ќе се расправам со Ставро катадневно ако треба.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.441
Или пак Јунајтед.

Не негирам дека сме дно сезонава и лани и дека сме во лош надолен тренд, ама откако замина САФ 2013, колку пати Арсенал има завршено пред Јунајтед? Пет пати во седум сезони, не правиме споредба меѓу Сити и Арсенал, туку меѓу два тима кои имаа лошо сезони со таа разлика што едниот тим има поамбициозна управа и повеќе пари вложени во играчи.
Мислев конкретно на сезонава, затоа и пишав за наредната сезона. Не дека бевме нешто подобри од Арсенал општо гледано последните 7-8 години, брука и двата клуба, и може само да дискутираме кој во поголеми лајна западна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom