Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
Хахахахаха!

Усернаме: Transfermarket.mk

Прв пост на форум пушта линк од својата страница за артикал кој ја напишал во април, еве ќе ја прочитам сега немај гајле...

NICE TRY!
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.835
Поени од реакции
7.586
Хахахахаха!

Усернаме: Transfermarket.mk

Прв пост на форум пушта линк од својата страница за артикал кој ја напишал во април, еве ќе ја прочитам сега немај гајле...

NICE TRY!
Од каде знаеш дека е напишана во април?
Сепак ја отвори и ја прочита?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Another Florentino quote from today: "I strive for [financial] management [of the club] to be the main thing, not the money you get from elsewhere. The time will come when the top 30 clubs in Europe will be owned by countries."

Најголемиот визионер во фудбалот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Интервју на Чеферин за најголемото негово достигнување и борбата против Супер Лигата.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.267
Пак се шушка нешто, денес најверојатно ќе го најават новиот формат на Супер Лигата кај што ниту еден тим нема да има загарантирано учество секоја година, туку клубовите ќе се квалификуваат во Супер Лигата према резултатите кои ќе ги остваруваат во домашните првенства.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.654
Поени од реакции
7.234
И 300 мил да им гарантираат се сомневам дека ќе се остави супер лига.
 
D

dobramuzika

Гостин
И 300 мил да им гарантираат се сомневам дека ќе се остави супер лига.
zoshto? ako ima dovolno pari za site kje se dozvoli i toa kako, sekako eden kup kupovi se igraat i shto ne, kje napravat prostor i za edna super liga, kako beshe taa? kade shto bushi parata...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Пак се шушка нешто, денес најверојатно ќе го најават новиот формат на Супер Лигата кај што ниту еден тим нема да има загарантирано учество секоја година, туку клубовите ќе се квалификуваат во Супер Лигата према резултатите кои ќе ги остваруваат во домашните првенства.

Што е тогаш поентата да се праи ЛШ 2.0 само кај што УЕФА не е главна?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.654
Поени од реакции
7.234
zoshto? ako ima dovolno pari za site kje se dozvoli i toa kako, sekako eden kup kupovi se igraat i shto ne, kje napravat prostor i za edna super liga, kako beshe taa? kade shto bushi parata...
Нема да дозволат друже у Англија им очитаа лекција од претходното фијаско.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.267
Што е тогаш поентата да се праи ЛШ 2.0 само кај што УЕФА не е главна?
Поеднаква распределба на парите на учесниците во натпреварувањето.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.267
Подеднаква распределба за газдите мислиш.
Не, на клубовите мислам.
Утре и да се смени Перез од претседател на Реал, Реал ќе ги зима парите од Супер Лигата, а не Перез.
Исто и со Јунајтед, ако утре се смени американецот од газда на клубот, пак Јунајтед ќе ги добива парите од Супер Лигата, а не американецот.

На пример: ако фондот на парите за една сезона е 300 милиони и од тие 300 милиони, 200 одат за УЕФА, а 100 за учесниците.
Со Супер Лигата сите 300 милиони ќе одат за учесниците во натпреварувањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom