Супер коли низ Македонија

C

cige

Гостин
F430-та беше послаба машина ама вадеше многу подобар звук, кога ќе го нагази на сите околу него им се дигаше адреналинот, ептен беше филмски, а ова брчи како фен за коса, речиси не е приметно за разлика од старото, не дека не е добро, ама звукот е разочарувачки, и да , ова го возат низ град многу почесто, и не знам со кој памет за Мајот се возеше на Езеро низ таа гужва:uvo:
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Низ Скопјево има многу добри коли. Јас пред некое време видов Мустанг ГТ во Центар, ама заборавив да го сликнам :(



Вакво слично.. :helou:
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Audi R8  2.jpg
Audi R8  1.jpg
Ова е Ауди Р8 што го видов во центар
Maserati 1.jpg
Ова беше мислам на некој од велес масерати е
Ferrari F430 1.jpg
Ferrari F430 2.jpg
Ова е старото Ферари на леов(ваљда)
Snapshot202.jpg
Ова некое обично порше беше :)
Hamer.jpg
и ова е Хамерот од кисела вода 3-4 пати го имам видено на ова место






а овие доле ви се неколку македонски олд тајмери (ги носеа на некоја изложба незнам каде...)
 

Attachments

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Porshe 911.jpg
Ова е некое порше од тие 911 (некој понов модел)
Oldtimer 5.jpg
Oldtimer 4.jpg
и еве ви уште по некој олд тајмер...
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Snapshot007.jpg
Овде поминував улица овој застана да поминам ја извадив телефон и го сликав : ) незнам шо кола е, ако знае некој појше за колава нека каже....
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Кога се сликани олдтајмерите?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Првото ламбурџини галардо купено ново од салон во Македонија, а не донесено ко сите останати се наога во Охрид. (иначе е бело):smir:
со таблици 555 :vozbud:

--- надополнето ---

ееее јас за разлика од вас ништо неам видено :toe: иначе еве шо имам видено досега:
скојпје-неколку ферари, мустанг (во близина на кјуби нон стоп е паркирано), порше 911, порше карера ГТ, бмв х6 и др не ми текнува сеа...
во охрид-lamburghini gallardo
струга е како салон за колки преку лето-gallardo, mustang, lotus, porshe-a неколку
дебар-два хамера има-х2 и х3, имам видено порше 911 со штипски таблици (не знам што мака ваму го натерала)
можеби има и други ама не ми текнува сеа...:toe:

--- надополнето ---

п.с. братучед ми работи во салон во швајцарија за ауди, порше и некои други-таа фирма биле застапници па летово планирам да тркнам до таму-кажува он дека секакви коли носеле тука-нема што не видел од порше и ауди:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom