Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Што мислите за Суперхикс? Дали би успеале на Евровизија?

:je:SUPERHIKS RULEZ :je:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
a zasto da ne.. koa pobedija Fincite, zaso da ne se Superhiks idealni...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
^SaW^ напиша:
a zasto da ne.. koa pobedija Fincite, zaso da ne se Superhiks idealni...
Losha sporedba. Superhiks u sporedba so fincite se kako mali macinja!
Inace da moze zasto da ne probaat!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не бе, Суперхикс...Јас реков Дуо трио.
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Суперхикс според мене се одлична група и мислам дека тие би биле правото нешто за на евровизија
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
абе ајде, уште тоа им фали, црна дамка на кариерата, со нив сигурно би имале најголем успех, познати се низ балканов и пошироко, ама евровизија е под нивно ниво
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
imase skapunk sostav vise na eurovizija.......turcite athena
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
LouWeed напиша:
imase skapunk sostav vise na eurovizija.......turcite athena
Да, и песната ненормално ми се допаѓаше и мислам дека остана хит и вредност после евровизијата 2004.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
LouWeed напиша:
imase skapunk sostav vise na eurovizija.......turcite athena
Супер се Атена, наредната година дојдоа и на Таксират, екстра свирка направија, а за суперхикс на евровизија? Никако, мислам дека само ке си расипат репутација и како што кажа некој погоре под ниво им е ептен!!
 
T

trilobite

Гостин
Какви бе суперхикс,ја би ги пратил следен пат оние митрине....4 Грации!
Ви текнува?Тоа ќе биде бум.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
trilobite напиша:
Какви бе суперхикс,ја би ги пратил следен пат оние митрине....4 Грации!
Ви текнува?Тоа ќе биде бум.
И после зошто беше затворен подфорумот за музика...

Нареден пат, форумот нема да биде затворен. Некои од членовите ќе бидат ставени на стенд бај аранжман.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Суперхикс е македонска рок група, со реге, ска, латино и балкански музички влијанија. Формирана е во 1993 год. од три добри средношколски другари: Петар Младеновски, Зоран Жежов и Борис Минов, почнувајќи со мешање на ска, панк и хардкор музика. Денес во бендот е вклучена и тричлена дувачка секција составена од труба, тромбон и флигел хорна и моќен перкусионистички сет воден од Гоце Наумов Индијанецот. Во текот на оваа деценија Суперхикс ја делат сцената со големи имиња од светската музичка сцена: Ману Чао и Радио Бемба, Фан Ловин Криминалс, Тито и Тарантула, Хенри Ролинс, Рико Родригез (Специалс), Фишбоун и многу други...

ja sum Za deckite.... i smetam deka ako slednata godina oni ne pretstavuvaat na evrosong ke imame mnogu pogolem uspeh odkolku so prethodnite pretstavnici!
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
1
абе СУПЕРХИКС не го заслужуваат тоа бедно бламирање на Евросонг... тоа им е под ниво ко шо се изјасни некој погоре..мн се закон..неам зборови... :):):)
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
MSV напиша:
Пред некој ден свиреа на плоштад...и по незнам кој пат се уверив дека се многу закон :D
И после деновиве прочитав во некој идиотски весник, дека они и уште некој таму бенд, се единствените што успеале да опстојат на сцената...која патем била у процес на неповратно распаѓање :?
Јас искрено тврдам(не мислам) тека доа е нај бедната мисла што некогаш некој ја пуштил да ја напушти мизеријата на закрзлавениот мозок на создавачот на истата!
Сцената(колку и да сакаат да не веруваат) никогаш не била бољи...и Superhiks го скршија мразот на конзервативноста и затупеноста, и ги охрабрија сите да почнат да го прават она што сакаат, и да бидат она што се(до душа имаше и претходно многу такви...RESPECT!!!)
Затоа сакам да знам што мислите за Superhiks(кои ако по некоја случајност се роделе во САД, сега ке беа Ska-Punk богови, а и се на некој начин) и за другите МК бендови, и воопшто луѓето на кои им значи нешто музиката што ја создаваат, и дали воопшто ја есапите барем 2% underground сцената??? :shock:
btw....Никогаш не сум повеќе Happy отколку кога слушам некој МК бенд!!!!!!!!!! :D
MENE MNOGU MI SE DOPAGAAT DECKITE STVARNO MOZE DA SE KAZE T.E. SE SOGLASUVAM SO TEBE ZA SE STO KAZA ZA NIV.
A DA TI KAZAM PRAVO I STRING FORSES SE SUPER I SE NESTO PORAZLICNO.NE SE KOMERCIJALA I TOA MI SE DOPAGA.I TOA DEKA NEGUVAAT ETNO ELEMENTI MI SE DOPAGA BAS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom