Студирање во Словенија

D

Drima94

Гостин
Само едно многу ме плаши како ке поминам на матурата посто ги гледале оценките од матура 60 % а 40% од свидетелства ко шо разбрав :confused:
точно си разбрал , така е ;) иначе и мене денес ми стаса писмо од Словенија , во кое се објаснува кои се чекорите за доставување на документите.
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Zavisi so ke napravam na matura toa me plasi ... so sreka prijatele pa mozebi ke imame sreka a btw so fax planiras
 
D

Drima94

Гостин
Дај бе кажете има некој шо има аплицирано на информатичките факултети во Љубљана или Марибор , оти ми требаат некои информации :/
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Има некој заинтересиран за мастер во Љубљана, на економски?
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Заврши аплицирањето за студии во Словенија?
 
Член од
8 јули 2012
Мислења
19
Поени од реакции
4
dechki znaj nekoj do koga treba najdocna da se ispratat dokumentite (diploma,sveditelstav i takvi chuda) vo ljubljana?
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Здраво, студирам на УКИМ и прва ја завршив навреме со просек над 9,6. Ме интересира ако некој знае дали е можно во 2ра или 3та година да се префрлам во Љубљана? Дали признаваат дел од положените испити и ќе продолжам да го слушам тековниот семестар или ќе треба да почнам од прва година?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Здраво, студирам на УКИМ и прва ја завршив навреме со просек над 9,6. Ме интересира ако некој знае дали е можно во 2ра или 3та година да се префрлам во Љубљана? Дали признаваат дел од положените испити и ќе продолжам да го слушам тековниот семестар или ќе треба да почнам од прва година?
Прати им меил сигурно ќе ти одговорат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Пратив и чекам одговор ама сакам да знам искуство од некој шо веќе го направил ова, каква е процедурата и сл. :)
Е тоа незнам но има шанси да ти признаат, сигурно ќе ти објаснат преку меил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom