Студирање во Словенија

Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Знам дека не се плаќа партиципација за додипломски студии, а за постдипломски? Знае некој?
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
Здраво! Ме интересира само колкави се шансите за да те примат на факултет Словенија? Просек 5,00.
Дали примаат секого или?
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Здраво! Ме интересира само колкави се шансите за да те примат на факултет Словенија? Просек 5,00.
Дали примаат секого или?
Ќе те примат. Ама електронската апликација беше до 5 март. Повеќе среќа идната година.
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
Ќе те примат. Ама електронската апликација беше до 5 март. Повеќе среќа идната година.
Не ми треба за годинава. А околу трошоци? И дали се наоѓа лесно работа било каква? Оти моиве нема шанса многу да ми плаќаат.
 
D

Drima94

Гостин
Не ми треба за годинава. А околу трошоци? И дали се наоѓа лесно работа било каква? Оти моиве нема шанса многу да ми плаќаат.
хмм од 300 до 500 евра месечно се зависи од тебе како си навикната да трошиш пари..за работа да најдиш не е многу тешко а иначе јас колку шо знам никој не почнува одма со работа уште првата година оти сепак друга средина е учиш на друг јазик и се е друго и нема да стасаш така да можиш да ја заборајш работата.... барем првата година
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
хмм од 300 до 500 евра месечно се зависи од тебе како си навикната да трошиш пари..за работа да најдиш не е многу тешко а иначе јас колку шо знам никој не почнува одма со работа уште првата година оти сепак друга средина е учиш на друг јазик и се е друго и нема да стасаш така да можиш да ја заборајш работата.... барем првата година
Океј,фала :) Ќе штедам :P Ако може да се врви со 300 евра не е многу :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Океј,фала :) Ќе штедам :P Ако може да се врви со 300 евра не е многу :)

Сосема доволно за првата година, сепак зависи и каков тип на трошач си :)!
Јас трошам најсила 270 евронки, вкупни трошоци! Ама економџивка сум!
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Сосема доволно за првата година, сепак зависи и каков тип на трошач си :)!
Јас трошам најсила 270 евронки, вкупни трошоци! Ама економџивка сум!
Али зависи,Љубљана е дупло поскапа :D
 
Член од
4 март 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
а на кој факултети мислиш да аплицираш ?
Не знам точно уште :D
--- надополнето: 5 април 2013 во 11:55 ---
Сосема доволно за првата година, сепак зависи и каков тип на трошач си :)!
Јас трошам најсила 270 евронки, вкупни трошоци! Ама економџивка сум!
А ти во Љубљана си или? :)
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Ќе те примат. Ама електронската апликација беше до 5 март. Повеќе среќа идната година.
А за магистерски до кога е ? дај некое корисно инфо и образец за аплицирање никако не моѓам да најдам само за додипломски има.

Благодарам :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не знам точно уште :D
--- надополнето: 5 април 2013 во 11:55 ---

А ти во Љубљана си или? :)
За скапо слични се цените скоро како во Македонија има доста работи што ти се поефтини само станот или зависи кај ќе седиш е скапо ако имаш цимери ќе се снајдеш некако..за работа се наоѓа има студентски сервиси во Љубљана полесно има доста за летоска само без јазик малце потешко :)

п.с ако пушиш поарно не ни студирај поарно тука :)
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Hello everyone jas pustiv elektronska prijava i mi stigna pismo od univerzitetot od Ljubljana deka treba da pustam dokumenti e sega kako 1 fax mi e pisan stomatologija i sakam da ve prasam kako mi se sanasite dali voopsto da gi pustam dokumentite ( samo vo 1 god imam edna 4 ) a 2 fax mi e pisan protetika ama pisi deka se polaga priemen ... pomos
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Пуштај. 97 % е просекот.
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Само едно многу ме плаши како ке поминам на матурата посто ги гледале оценките од матура 60 % а 40% од свидетелства ко шо разбрав :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom