Студирање во Словенија

Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Е тоа незнам но има шанси да ти признаат, сигурно ќе ти објаснат преку меил.
Уште ова, ми кажаа да не праќам меил директно во деканат туку на некој од одговорните на смерот. Мислиш дека ова е добра идеја или да пробам и во деканат?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Уште ова, ми кажаа да не праќам меил директно во деканат туку на некој од одговорните на смерот. Мислиш дека ова е добра идеја или да пробам и во деканат?
Прво пробај кај некој од тие одговорнипа сигурно они ќе те упатат, или па преку телефон ако не можеш преку емаил сигурно ќе се снајдеш со јазикот.
 
D

Drima94

Гостин
На сите останати деца кои што сакаа да студираат во Словенија му стаса писмото со резултати уште пред 2,3 дена , кај мене уште го нема...дали е тоа возможно или па писмото е загинато и да се јавувам во Словенија ?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Дечки, ај кажете некој сајт за да најдам станови за изнајмување во Љубљана, нешто како нашиот Пазар3 или слично
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Ми треба помош во врска со здравственото осигурување. Каде се плаќа, колку, како, што?
За тие студентските купони каде се аплицира? На факултетот или?
Доколку некој има најдено сместување а му треба цимер, пишете ми ПП.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
некој што е у словенија да каже дали му зима провизија кога вади пари од банкотмат на нлб со виса електрон од нлб тука кај нас. (знам дека и у банка може дами кажат и ми кажаа дека не зима, ама има 1 другар вика му зима провизија)
 
D

Drima94

Гостин
Дали на некого му е потребен цимер ? Или знае некого на кого му е потребен цимер ? Исто така доколку сакате можите да ми посочите некои добри приватни студентски домови ..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
некој што е у словенија да каже дали му зима провизија кога вади пари од банкотмат на нлб со виса електрон од нлб тука кај нас. (знам дека и у банка може дами кажат и ми кажаа дека не зима, ама има 1 другар вика му зима провизија)
мислам дека зима околу 100денара наши..
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi kaze kolku pari trebaat minimum da se imaat za da se studira vo slovenija,potocno ljubljana.Ako rabotis kolku mozes da zemes od saat i kolku saati mozes da rabotis nedelno.
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
31
Поени од реакции
27
некој што е у словенија да каже дали му зима провизија кога вади пари од банкотмат на нлб со виса електрон од нлб тука кај нас. (знам дека и у банка може дами кажат и ми кажаа дека не зима, ама има 1 другар вика му зима провизија)


Провизија нема ни кога вадиш со словенечка картица (НЛБ Виза) кај нас на банкомати на НЛБ и обратно кога вадиш пари со македонска картица (НЛБ Виза) на банкомати низ Словенија. Само ја плаќаш разликата во курсот од ЕУР во МКД и обратно.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Провизија нема ни кога вадиш со словенечка картица (НЛБ Виза) кај нас на банкомати на НЛБ и обратно кога вадиш пари со македонска картица (НЛБ Виза) на банкомати низ Словенија. Само ја плаќаш разликата во курсот од ЕУР во МКД и обратно.

ех ова ми требаше кога вадев картичка пред месец-2 више извадив проверив знам дека не зима
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Нека ми пише некој ако знае да ми каже следново....дали може средношколец да се префрли во средното винарско во Словенија, кои се условите, дали треба многу пари за тоа т.е. колкава е школарината и слични детали/....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom