Студентски домови

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
да си знајте дека е почнат конкурсот на распределба
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
[/COLOR]
Да, почнат е, но дали се однесува и на бруцошите ??? Може ли некој да потврди? Еве линк http://www.raspredelba.gov.mk/Pages/student/mk/default.aspx
Ти пишува: Сместување на студенти од прва студиска година (бруцоши) во студентски домови за студиската 2009/2010 година (страната е во изработка, ќе биде активна од 21.08.2010 година) (сигурно имаат грешка кај студиска година, треба да им стои 2010/2011
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не заебавајте? Јас сакам во Пелагонија да влезам. :), дај некој нека објасни што се треба да конкурираш...фала.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
hehe epa i jas sakam vo Pelagonija,velat deka e najdobar a i najblizu ke mi bide do fakultetot... Ke vidime sto ke napravime ;) Good Luck !
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Луѓе, а по електронското аплицирање ќе има некакви резултати на интернет за да одиме да ги носиме документите лично (ко што знам во Кузман се носат) или како?
Ај нека објасни некој подетално околу ова.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Луѓе, а по електронското аплицирање ќе има некакви резултати на интернет за да одиме да ги носиме документите лично (ко што знам во Кузман се носат) или како?
Ај нека објасни некој подетално околу ова.
откако ќе заврши рокот за пријавување, до 9ти август оваа година, се прави прелиминарна листа која ја објавуваат недела дена подоцна (така беше лани). откако ќе ја објават прелиминарната листа, се закажува датум од кога до кога (понеделник-петок) и час кога можат да се достават документите во Кузман. На сајтот на распределба.гов ги има сите потребни документи (сега незнам дали се ставени или ги стават подоцна за превземање), па откако ќе бидат сите документи средени и оставени, се проверуваат во обид да се спречат некои нерегуларности/разлики од електронската апликација и самите документи, по што се објавува конечен список на примени студенти. Сместувањето се врши во канцелариите/кај управниците на самите домови, мислам дека започнува од 1ви септември
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Студентите, кои ги исполнуваат условите по конкурсот и се избрани на прелиминарниот список, потребно е да ги достават следните документи:
3. Потврда за остварениот успех во студирањето на студентот;

Ова треба од факултетот да земам некоја потврда или доволно е индекс да им покажам ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Студентите, кои ги исполнуваат условите по конкурсот и се избрани на прелиминарниот список, потребно е да ги достават следните документи:
3. Потврда за остварениот успех во студирањето на студентот;

Ова треба од факултетот да земам некоја потврда или доволно е индекс да им покажам ?

има еден папир ќе го има објавено заедно со другите, тука ќе треба да напишиш број на испити, просек... а за сместување ќе ти го видат само индексот дека постои и ништо повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom