Студентски домови

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Зарем има блиски факултети до Пелагонија??? или некој сега е отворен нов ???
Од Пелагонија до Кампусот кај МТВ има 3отина минути одење.
Со автобус е на 20 минути од Градежен,Архитектура, а 30 до Електро , Машински.
за 40 си до Педагошки,ФДУ и ФЛУ.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Од Пелагонија до Кампусот кај МТВ има 3отина минути одење.
Со автобус е на 20 минути од Градежен,Архитектура, а 30 до Електро , Машински.
за 40 си до Педагошки,ФДУ и ФЛУ.
Ако тоа ти е блиску тогаш што е далеку за тебе..
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Од Пелагонија до Кампусот кај МТВ има 3отина минути одење.
Со автобус е на 20 минути од Градежен,Архитектура, а 30 до Електро , Машински.
за 40 си до Педагошки,ФДУ и ФЛУ.
Ова минутиве ти се сметани со прва 24ка од 5 саатот кога ќе нема гужва?

За Градежен/Архитектура и Електро/Машински, Педагошки подобро е да си во Гоце или Кузман, е тоа е блиску.
Ако ти треба еден саат со се чекање автобус и возење тоа нити е блиску нити е преопрачливо, 2 изгубени саати во превоз. Побрзо ќе стигнеш од Куманово :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Сестра ми сеа ќе се запишува на факултет и ако во пријавата ја напишам како студент треба и потврда да однесам за тоа, а дотогаш не знам дали ќе биде примена. Да не треба па потврда да извадам дека била ученик минатата година во средно ?
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
zdravo.. planiram da se prijavam vo studentskiot kuzman.... ke saka li nekoj da pise eden dobar opis na studentskiot.. i kakov e zivotot tamo :D
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Сестра ми сеа ќе се запишува на факултет и ако во пријавата ја напишам како студент треба и потврда да однесам за тоа, а дотогаш не знам дали ќе биде примена. Да не треба па потврда да извадам дека била ученик минатата година во средно ?
Ти треба потврда дека била ученик претходната година, се сеќавам пред 2 години кога бев бруцош за сестрами за студентски одев 3 дена да ја најдам класната (диктаторот Ратка кој е учил у паланка средно мора да ја знае :) ) , така да кога бруцошите ќе се запишуваат веќе ќе биде завршен конкурсот за сместување за студентски
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ти треба потврда дека била ученик претходната година, се сеќавам пред 2 години кога бев бруцош за сестрами за студентски одев 3 дена да ја најдам класната (диктаторот Ратка кој е учил у паланка средно мора да ја знае :) ) , така да кога бруцошите ќе се запишуваат веќе ќе биде завршен конкурсот за сместување за студентски
Eпа како ќе знаат во студентски кога ќе ги поднесувам документите таму дека се запишала факултет и тоа надвор од местото на живеење ?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Eпа како ќе знаат во студентски кога ќе ги поднесувам документите таму дека се запишала факултет и тоа надвор од местото на живеење ?
Мислим дека во апликацијата ме пиша дека сум ученик , а не студент . На сестрати можат да и дадат потврда дека сеуште е ученик
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Просекот се пресметува само од една студиска година или од сите претходни? На пример јас сега ќе бидам 3та, и дали треба да го пресметам просекот врз основа на оценките само од 2 година или и од 1 и од 2?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Просекот се пресметува само од една студиска година или од сите претходни? На пример јас сега ќе бидам 3та, и дали треба да го пресметам просекот врз основа на оценките само од 2 година или и од 1 и од 2?
Вкупен просек од сите земени оценки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom