Студентски домови

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Не се исплаќа. За истите пари стан ќе си најдеш.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Сеуште ли има бараки во Стив и срушени се? Леле за кај сум ако ме стават таму...
 
T

Tetro

Гостин
А зградата што се реновираше завршена е? Да знам да планирам за таму ако има шанси :)
едната, таа првата што ја викаат е веќе година ипол на располагање на студентите, а втората требаше да биде готова одамна (да не се мешаме за причините :) не е готова) останува и женската зграда, која ја правеше Љубчо пред војната, и таму уште има раселени лица. + стденти/ки.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
едната, таа првата што ја викаат е веќе година ипол на располагање на студентите, а втората требаше да биде готова одамна (да не се мешаме за причините :) не е готова) останува и женската зграда, која ја правеше Љубчо пред војната, и таму уште има раселени лица. + стденти/ки.
Ц ц ц значи состојба катастрофа. А по колку се во соба во женските згради?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
по 3 беа порано, а лани скоро секаде по 4, tragic :kesa:
Е добро де, па кај ќе спијат? По 2ца на кревет...ќе мора да превземам мерки за да ме сместат во машката зграда, друго решение нема...
 
T

Tetro

Гостин
Е добро де, па кај ќе спијат? По 2ца на кревет...ќе мора да превземам мерки за да ме сместат во машката зграда, друго решение нема...
ноуп, има место за 4 кревети и две-три мали масички, само гужва е да бидат 4 особи у една соба, + и ако има стални гости :) мизерно е многу
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ноуп, има место за 4 кревети и две-три мали масички, само гужва е да бидат 4 особи у една соба, + и ако има стални гости :) мизерно е многу
Хммм...слушнав дека лани имало некои проблеми и ради тоа биле по 4 во соба. Да се надеваме дека оваа година нема да биде така...А во машката зграда имеше ли по 4 или таму по 3 беа?
 
T

Tetro

Гостин
Хммм...слушнав дека лани имало некои проблеми и ради тоа биле по 4 во соба. Да се надеваме дека оваа година нема да биде така...А во машката зграда имеше ли по 4 или таму по 3 беа?
имало некаде и по 4, ама само некогаш и негде :coffee:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Сеуште ли има бараки во Стив и срушени се? Леле за кај сум ако ме стават таму...
Кој не е седел у барака не знае што е студентски живот.

--- надополнето ---

Сеуште ли има бараки во Стив и срушени се? Леле за кај сум ако ме стават таму...
Кој не е седел у барака не знае што е студентски живот.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Кога бев да си купам документи за пријавување во студентски дом, ми дадоa еден формулар со жиранти. Ама колку што знам жиранти се бараат само ако родителите ти се невработени, во тој случај не ми треба, или во грешка сум?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Кога бев да си купам документи за пријавување во студентски дом, ми дадоa еден формулар со жиранти. Ама колку што знам жиранти се бараат само ако родителите ти се невработени, во тој случај не ми треба, или во грешка сум?
жиранти мора да се однесат, нешто у стил на ако твоите поради било која причина, без разлика вработен-невработен, не успеат да ги покријат сите трошоци до крајот на престојот во домот, се обврзуваат жирантите..
кај мене иако вработени двата родитела, жиранти ми беа тета и тетин минатата година..
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Зошто кај адреса на живеење некои бројки не се пишуваат?И мора ли да биде точно до денар колку земаат моите?
Оти мајка ми не зима секој месец иста плата па незнам колку да напишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom