Студентска пракса

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Завршив прва година комјутерски науки во Битола и сега бараат задолжителна праска од еден месец. Имате искуство со некои компании од Битола?
Слушнав од минатите години дека оделе на пракса и во банка, ама не знам што би ми дале да работам таму.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Завршив прва година комјутерски науки во Битола и сега бараат задолжителна праска од еден месец. Имате искуство со некои компании од Битола?
Слушнав од минатите години дека оделе на пракса и во банка, ама не знам што би ми дале да работам таму.
Секој,секој вработен во банката работи на компјутер....
Треба некој да ги одржува,да го поправи ако нешто се случи ?
Башка можеш да ги видиш сите програми и сите работи што се користат во компјутерите на банките.....
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Ке има носиш кафе,ке има уплаќаш спортска,ке фотокопираш документи.ке има носиш канцеларсика хартија то се прави на задолжителна пракса а шо друго
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Секој,секој вработен во банката работи на компјутер....
Треба некој да ги одржува,да го поправи ако нешто се случи ?
Башка можеш да ги видиш сите програми и сите работи што се користат во компјутерите на банките.....

Дали знајте негде каде можи да одам? Барам ама никој не прима студенти.

Ке има носиш кафе,ке има уплаќаш спортска,ке фотокопираш документи.ке има носиш канцеларсика хартија то се прави на задолжителна пракса а шо друго
Да се надоврзам и дрва знам да цепам.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Завршив прва година комјутерски науки во Битола и сега бараат задолжителна праска од еден месец. Имате искуство со некои компании од Битола?
Слушнав од минатите години дека оделе на пракса и во банка, ама не знам што би ми дале да работам таму.
Шо бе заврши?
Инаку имаше оглас од ЕВН за на пракса.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Дали знајте негде каде можи да одам? Барам ама никој не прима студенти.



Да се надоврзам и дрва знам да цепам.
Абе ја ти зборам во теорија што би можел со твојата струка да бараш на пракса во банка.
Е сега друга работа е што стварно таму би правел,а ти одговори дечкото под мене.:D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Шо бе заврши?
Инаку имаше оглас од ЕВН за на пракса.

Сега го гледав огласот ама пиши на него само за последна и претпоследна година.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Абе ја ти зборам во теорија што би можел со твојата струка да бараш на пракса во банка.
Е сега друга работа е што стварно таму би правел,а ти одговори дечкото под мене.:D
Па тоа е во мое време се носеше потврда со печат од некое "ситно дуќанче" и демек си бил на пракса во некоја тешка индустрија,таа на студенстски ке се понамуртеше па ке рече добро :) знае жената дека нема индустрија кај нас
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Имаш ИТ сектор и во банките колку што знам. :)
Инаку, не мора да значи дека ке те пракаат по јадење и такви ствари, не е сегде така.(иако во повекето случаи е)
Мене ми се погодија некои фини девојчиња у банка и освен тоа што требаше во банката да средувам документи, само еднаш ме пратија по јадење и тоа дури ми рекоа ако те мрзи немораш :D.
Вака конкретно за твојот случај неможам да ти помогнам, освен да ти кажам дека треба да им досагаш стално и да прашуваш ако сакаш да научиш.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Дали знајте негде каде можи да одам? Барам ама никој не прима студенти.



Како бре не прима.Ти сам ли беше.Не ли ти кажаа како со кого и со колку.
-------------
Малу да ти помогнам. Еве ја рецептата - успешна комбинација за прием на пракса.
Некое билначе плетено с’с домашна.
Некој зембил и тој плетен,полн сос домашно.
Нешто позади тебе на оглав и тој плетен, онака колку да не си сам.
И ете ти и пракса и потврда.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
А праксава на евн платена ли е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom