Струмица

Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
:) :) :) конечно и тоа се случи!!!!! СТРУМИЦА се здоби со стадион по стандардите на UEFA I FIFA па сега ке мозе да се играат и официјално
натпревари од мегународен карактер

Струмица си е Струмица ние веке сме во Европа, ги молам другите градови да побрзат........:)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Как бе? Шо говореш? Е кога гу отвориле? Оти јас не знам затава? Толко ли дома не см си ојдел ц ц ц ц боже слегни собери таа версија...
 
Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
чееера братче, БАТЛЕР ЛИЧНО ГО ОТВОРИ,АЈ ЕЛА СИ ЗНААШ КАКВИ СТРИПТИЗИ ИМА КЕ ПЛУДЕЕШ
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
У мафката ли? Селект скурчен ми е. Шо знам. Мафката ми е најзакон. А дека го отвориа стадионо? У парко ли некаде? Си идах саа тај викенд ама ептен на кратко.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
E so stadiono neli gi ispolnuva od damna FIFA uslovite za megjunarodni natprevari ili sakas da kazes deka vcera oficijalno e otvoren.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
A deka si navagjas ti Natasa so tolko ti nedostiga SR,nogo li si na daleko ili u Evropa negde
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
630
Поени од реакции
618
Se izvinuvam so zadocnuvajneto vo vrska so Strumica,ama da si kazam oti jas ne sum strumicanec ama ucam vo Strumica i si ja sakam.I da ti kazam oti tribinata na stadionot e mnogu ubava samo steta sto ne e kako sto trebase.Ako znaete samo kolku pari dadoa za nema,ima glava da ve zaboli.i sekako deka tamu se najakite zenski
p.s.Samo za informacija deka bea dadeni 3 pati poveke pari otkolku sto bea potroseni
 
Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
astrion напиша:
E so stadiono neli gi ispolnuva od damna FIFA uslovite za megjunarodni natprevari ili sakas da kazes deka vcera oficijalno e otvoren.
да братче, официјално, абе Европски град... саа го реновираа и баро
ХХL- у културнио дом викат бил ного убав ке видаме
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
drakula/mk напиша:
да братче, официјално, абе Европски град... саа го реновираа и баро
ХХL- у културнио дом викат бил ного убав ке видаме

Vcera beh u natre sankot e u sredinata malce e prosireno ke vidame so ke izleze na krajo ama Selekt se zakanuva oti na denot na otvaranjeto na XXL ke go viknal Tose Proeski ili nekoj svetski DJ,strah go fakje od konkurencijata :)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
:pos: Ima novo deneska Buckovski e vo terminalot na Transped,koj saka da odi da go samarame da go ebam i klapcoto
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Fir_Maked напиша:
Pa dajte malce poveke sliki od gradot
Како ќе дадат слики од градот кога нема кој да им го слика? Мурџо сликаро со карбидната ламба умре, бог да го просте:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom