Струмица

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
natasa напиша:
Aj malko da ja pofaleme i Strumica,ne oti sum strumicanka ama za noken zivot nema ni raven neli! :D
Заради ноќнио живот треба за провинција да се прогласи :)
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Лас Вегас? може, само место полиња на пустини кај вас има полиња на патлиџани :) друго се е исто :lol:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Може само да сонувате за Струмица беееее :lol: ај без кавги секој си го сака својот град па така секој за себе си му е најубав :wink:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
He he.
Sum bil u Kocani, i toa mnogu pati, i den denes si odam, imam od tamu eden kup prijateli i kolegi.
I so pravo mozam da kazam oti do pred nekolku godini Kocani bese najcistiot grad vo Mkd. Ima i on dosta interesni raboti.

Arno ama, tesko deka bilo koj grad vo Istocnata ni nasa Makedonija, moze da se nosi so Strumica. I, ne e bitno koj kakvo pole ima, tuka pred se zboruvam za narodot, za gostoprimlivosta, za nokniot zivot, itn itn.
Koga ke se zeme se vo predvid, Strumica e najdobar grad za ziveenje vo cela istocna Mkd, mozebi duri i posiroko.
Normalno e sekoj da si go brani svojot grad, i toa e fakt, i taka treba da bide, megutoa realnosta kazuva nesto drugo.
Jas, na primer nema grad vo Mkd kade ne sum bil. Duri gi znam i pogolemiot broj na sela vo Mkd. I mozam da kazam deka Strumica otsknoknuva od drugite.

A sega tolku od mene, natasa znae kade sum sega, i mozam da ja pozdravam samo.
 
Член од
18 јуни 2005
Мислења
10
Поени од реакции
0
SeaGull напиша:
He he.
Sum bil u Kocani, i toa mnogu pati, i den denes si odam, imam od tamu eden kup prijateli i kolegi.
I so pravo mozam da kazam oti do pred nekolku godini Kocani bese najcistiot grad vo Mkd. Ima i on dosta interesni raboti.

Arno ama, tesko deka bilo koj grad vo Istocnata ni nasa Makedonija, moze da se nosi so Strumica. I, ne e bitno koj kakvo pole ima, tuka pred se zboruvam za narodot, za gostoprimlivosta, za nokniot zivot, itn itn.
Koga ke se zeme se vo predvid, Strumica e najdobar grad za ziveenje vo cela istocna Mkd, mozebi duri i posiroko.
Normalno e sekoj da si go brani svojot grad, i toa e fakt, i taka treba da bide, megutoa realnosta kazuva nesto drugo.
Jas, na primer nema grad vo Mkd kade ne sum bil. Duri gi znam i pogolemiot broj na sela vo Mkd. I mozam da kazam deka Strumica otsknoknuva od drugite.

A sega tolku od mene, natasa znae kade sum sega, i mozam da ja pozdravam samo.
Vo pravo si. Nitu eden grad vo Istocna Makedonija ne moze da se ramne so Strumica. Nitu Stip, nitu Kocani, nitu Kumanovo i sl.
 

stole

sinan_sakic
Член од
10 август 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
STRUMICA E ZAKON DA SE ZNAE JAS SUM OD STRUMICA I DA ZNAETE DEKA IMA NAJ UBAVI DEVOJKI :wink: :wink: :wink: :wink:
 
Член од
9 август 2005
Мислења
22
Поени од реакции
0
Breeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjj !!!!!!!!!!!
Da ni vi umrele cigankite :lol: :lol: :lol:
 
B

BoZiCA

Гостин
За девојки не знам баш дали се најубави, ама за ноќен живот во Струмица маж му нема. НЕ можам да кажам ништо лошо за Струмица, кога таму поминав многу незаборавни моменти. Не знам можи Струмица ми е среќата, штом одам таму, обавезно ми се случуваат убави работи, а сум била само 3 пати! Струмица е суууупер
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
BoZiCA напиша:
За девојки не знам баш дали се најубави, ама за ноќен живот во Струмица маж му нема. НЕ можам да кажам ништо лошо за Струмица, кога таму поминав многу незаборавни моменти. Не знам можи Струмица ми е среќата, штом одам таму, обавезно ми се случуваат убави работи, а сум била само 3 пати! Струмица е суууупер
не да се фалиме ама нај убави сме си :lol: и нај друштвени :wink:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
BoZiCA напиша:
Не знам можи Струмица ми е среќата, штом одам таму, обавезно ми се случуваат убави работи, а сум била само 3 пати! Струмица е суууупер
не знам зошто ама и на мене исто!!!
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
BoZiCA напиша:
За девојки не знам баш дали се најубави, ама за ноќен живот во Струмица маж му нема. НЕ можам да кажам ништо лошо за Струмица, кога таму поминав многу незаборавни моменти. Не знам можи Струмица ми е среќата, штом одам таму, обавезно ми се случуваат убави работи, а сум била само 3 пати! Струмица е суууупер
Pa, moze i da ti e srekata tamu, nikogas ne se znae :lol:
Aj na cetvrtiot pat :lol: :lol: :lol:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
city напиша:
BoZiCA напиша:
Не знам можи Струмица ми е среќата, штом одам таму, обавезно ми се случуваат убави работи, а сум била само 3 пати! Струмица е суууупер
не знам зошто ама и на мене исто!!!
Pa, i tvojata sreka ne se znae. A Strumica e kako izmislena da ti se slucuvaat ubavi raboti. :lol: :lol: :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom