Струмица

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Како погинал некој струмичанец у војната????

-Имало минско поле и пишувало МИНИ!!! ... и он МИНАЛ
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Taa, druze, ti e malce pogresena. Vazi za Malesevci ! :lol:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
хахаха! Струмица. Ејгиди абе човеци шо говорете јас см струмичанец. Ими, роден сум там саа см на факлутет у скопје, там кај лујте на ПМФ. Иначе потеклото мии уд смоларе, аха смоларски водопад, а нее само тава ги има еден куп други јаки работи низ струмицката околија. За излеване некак почнува малце досдано да станува оти знааш, се ист народ, се тија па тија. Ама за карневал е супер. Цел балкан е дојден у струмица. :lol: 8) :lol: 8)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
;)

a gi znae nekoj tie rokerite i hipicite (trevkarite) od dobreici?(tie sho imaa kafich ´96)

i bate risto?
ili od strumichani...

chicho mile (picerija imashe na vremeto)

i Boban Vuchkov

i Stojo (na Asen sin mu, toj so kafanata/restoranot)

i hendrikso

inache, ima 100 godini (od ´96-ta ili ´97-ma) kaj sho ne sum bil strumica ;°(

mora da se smeni... mora da se odi...
----------------------------------------------------
vo strumicaaaaaa

na ulicaaaaaaaaa

jadov bureciiii....

jogurto mi padnaaaa

ti tivko mi shepna "jas ne te chastam"

jas ne te chastam, ushte eden jogurt, chasti se samio

i taka natamu i malce povaka ;)
--------------------------------------------------------------------------


hehe, samo sho ja prerabotiv narodnata pesna :lol: :lol: :lol:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Arvandor напиша:
хахаха! Струмица. Ејгиди абе човеци шо говорете јас см струмичанец. Ими, роден сум там саа см на факлутет у скопје, там кај лујте на ПМФ. Иначе потеклото мии уд смоларе, аха смоларски водопад, а нее само тава ги има еден куп други јаки работи низ струмицката околија. За излеване некак почнува малце досдано да станува оти знааш, се ист народ, се тија па тија. Ама за карневал е супер. Цел балкан е дојден у струмица. :lol: 8) :lol: 8)
Evaa so kuts so ne govors :D jas poznaam nogo od smolare(smolarski kostene) :lol: bez ludba :lol: ama zverski e u strumica na mene ne me ic dosadno :lol:saa u esen ke si oom za strumica :wink:
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
natasa напиша:
Jas sum od dobrejci i go znam Risto(mirako) i Toni so go drzese kafico

ejgidiiiii

maleeee

;)

da gi pozdravish site sho se tamu, ne samo trevkarite, od Bitolchaneco sho ideshe so Germanci i im praevme koncerti kaj Toni (koj beshe brat mu, Sasho ili Goce? sum gi zaborajl...)

Dobreici ´96 letoto - dobr´cani ne sakaa da ne pushtat da si ojme, a i nie ne se brzavme, pa namesto nekolku saati, izleze nekolku dena da sme tamu...

a germancite ne mozea da svatat kaj se i sho se, i mislam deka ushte ne mozhat da svatat kako mozhi nekoj sho ne te poznava da te precheka ko najmili gosti.


tradicionalnoto Makedonsko gostoprimstvo :lol: :lol: :lol:

i treba da se pazi taa tradicija, gostoprimstvoto i PRAVO-slavieto, verbata vo PRAVDINATA.

zlatna mor tashkano (natashko ;)), eden pozdrav i do tebe, kaj i da si, i fala ti za muabetov, mi vratija tolku uvaj momenti od srumica, mi go stopli srcevo :fks:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
natasa напиша:
Arvandor напиша:
хахаха! Струмица. Ејгиди абе човеци шо говорете јас см струмичанец. Ими, роден сум там саа см на факлутет у скопје, там кај лујте на ПМФ. Иначе потеклото мии уд смоларе, аха смоларски водопад, а нее само тава ги има еден куп други јаки работи низ струмицката околија. За излеване некак почнува малце досдано да станува оти знааш, се ист народ, се тија па тија. Ама за карневал е супер. Цел балкан е дојден у струмица. :lol: 8) :lol: 8)
Evaa so kuts so ne govors :D jas poznaam nogo od smolare(smolarski kostene) :lol: bez ludba :lol: ama zverski e u strumica na mene ne me ic dosadno :lol:saa u esen ke si oom za strumica :wink:
Абе нате уживи спортски јас см си Костен на Цветанковци и на Арламовци :P ама саа ќее лудница у струмица (хехее рима :lol: ) тва лето са да ги вииш скопските шмизли как ќе се лепат на градо кк муи на гомна :lol: 8) :lol:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Serdarot milo mi e koga nekoj mi govore za strumica a oste poveke za dobrejci :D Na toni brat mu e saso,a za pozdrav vo esen togaj ke si odam za makedonija :wink: Znaes li oti na Risto zena mu e Svajcarka on i ima spaseno zivoto i taka posle se imat zeneno(mala biografija) :D
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Arvandor напиша:
Абе нате уживи спортски јас см си Костен на Цветанковци и на Арламовци :P ама саа ќее лудница у струмица (хехее рима :lol: ) тва лето са да ги вииш скопските шмизли как ќе се лепат на градо кк муи на гомна :lol: 8) :lol:
abe znam oti ne sa luts :lol: bil li si doma u strumica?a na smizlite fukni im go :lol:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
natasa напиша:
Arvandor напиша:
Абе нате уживи спортски јас см си Костен на Цветанковци и на Арламовци :P ама саа ќее лудница у струмица (хехее рима :lol: ) тва лето са да ги вииш скопските шмизли как ќе се лепат на градо кк муи на гомна :lol: 8) :lol:
abe znam oti ne sa luts :lol: bil li si doma u strumica?a na smizlite fukni im go :lol:
Saa sm tuka u grado, ke si odam za Skopje utre porucok da pulagam na 29ti i 30ti. DO treti ke sm tam. A ti?
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Абе нате уживи спортски јас см си Костен на Цветанковци и на Арламовци Јазиче ама саа ќее лудница у струмица (хехее рима Ептен смешно! ) тва лето са да ги вииш скопските шмизли как ќе се лепат на градо кк муи на гомна Ептен смешно! Кул Ептен смешно!
Od Smolare imam mnogu dobar drugar, dodusa on si zivee u Strumica, tam sa tatko mu i majka mu. I on e Cvetanov, vii moze i nekoi rodnini da ispadnete :lol:
Kosta Cvetanov, profesor po muzika.


Jas sum od dobrejci i go znam Risto(mirako) i Toni so go drzese kafico
Ne govori za Dobrejci, tam pak imam bratucedi, oni imaa kafana edno vreme, ama poodamna, okolu 92-93 negde.
Tam kak sum pominuval, ne se zabrava.

Bidete mi site pozdraveni.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
natasa напиша:
Serdarot milo mi e koga nekoj mi govore za strumica a oste poveke za dobrejci :D Na toni brat mu e saso,a za pozdrav vo esen togaj ke si odam za makedonija :wink: Znaes li oti na Risto zena mu e Svajcarka on i ima spaseno zivoto i taka posle se imat zeneno(mala biografija) :D
znam samo deka tolku pozitivna energija na edno mesto kolku shto sum osetil tie nekolku pati koa sum bil Dobreici & Vasilevo, retko kade imalo...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom