Струмица

Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
948
Odamna ne sum bil vo Strumica...
Mnogu ubav vikend, mnogu ubav Restoran,, Shalom....

A civ e btw???

Sent from my 5038X using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.899
И така плаќааме најскапа вода во Македонија, па од нова година на там пак ќе га качиле.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Поздрав до сите Струмичани. И Струмичанки :icon_mrgr:

Запознав две девојки, доаѓаа во Куманово и ги носевме у кафана. Иако рокерки се кажуваа (не ни пееја фолк), убаво си поминаа. Баш за тоа зазборевме и ми кажуваа дека такви кафани, кај што идат млади луѓе во Струмица немало. Вистина или се филмаа нешто?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Поздрав до сите Струмичани. И Струмичанки :icon_mrgr:

Запознав две девојки, доаѓаа во Куманово и ги носевме у кафана. Иако рокерки се кажуваа (не ни пееја фолк), убаво си поминаа. Баш за тоа зазборевме и ми кажуваа дека такви кафани, кај што идат млади луѓе во Струмица немало. Вистина или се филмаа нешто?
- Тука ни Тесла да воскресне, не може да најде НЗС:facepalm::facepalm::facepalm:
- Има сине, има. Спушти се некад ќе те прошетаме:icon_lol:
- Дали се послаби/подобри од кумановските кафани не можам да кажам, тој терен не ми е покриен. Али општо на цел источен регион, мислам дека СР високо котира у поглед на кафански живот:cool:
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Поздрав до сите Струмичани. И Струмичанки :icon_mrgr:

Запознав две девојки, доаѓаа во Куманово и ги носевме у кафана. Иако рокерки се кажуваа (не ни пееја фолк), убаво си поминаа. Баш за тоа зазборевме и ми кажуваа дека такви кафани, кај што идат млади луѓе во Струмица немало. Вистина или се филмаа нешто?
едино ак се биле поднапиени(пијани кокошки) 2 те тогај знај от тресат разни глупости иначе да ти кажам на моја 1 братучетка нејни 1 брачетки од Куманово од коо едната е скоро мажена Струмица на мој брат за другар жена му и сестраи ми велат бате од Струмица нема подобар нокен живот едноставно на 1 место ви е градот по нокните клубови имате и кафичи ресторани подобра услуга Куманово многу е слабо и други луѓе од разни градови ми имат кажано за Струмичкиот нокен живот дека е доста добар инаку и јас имам прошетано низ неколку градови каде што е катастрофа по нокниот живот единствено Охрид Скопје и Струмица може да се на 1 место по нокен живот позз
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Се сложувам за целокупниот ноќен живот, за дискотеките и кафичите не сумњам дека е подобро кај вас. Али мене ме интересираа стриктно кафани, прво таму па после кафичите?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Се сложувам за целокупниот ноќен живот, за дискотеките и кафичите не сумњам дека е подобро кај вас. Али мене ме интересираа стриктно кафани, прво таму па после кафичите?
Ima kafani i toa dosta, inaku da se odi i po kafani pa bar, ili direktno kafici, pabovi, zavisi do lugjeto.[DOUBLEPOST=1515635208][/DOUBLEPOST]
ноќен жиот у Струмица :pos:
Odi po drugite gradovi i ke vidis zosto taka vikat za Strumica :icon_mrgr:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Noken zivot so energi bend vo diskoteka i se ke ti bide jasno.
Abe znam toa, koga sum vo Strumica odam striktno vo Sub Club, Maf Maf koga ima nesto tehno, haus. Znaat i barovite da iznenadat so nesto elektronsko ponekogas ama i sami znaeme deka turbo folk i slicno im nosi pogolema zarabotka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom