Струмица

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Супер напредува трговскиот, фонтаните на булеварот ќе бидат страшно нешто...детскот град е отворен веќе, само немам слики, еве конечно влегов на кајгана денеска, овие денови ќе изнасликам се!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131



Eве јас имам неколку од денот на отварањето. Малце е темно ама..
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Да да Отваранјето на Детскио град бесе интересено и јас бев таму
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Струмица држава!!Градоначалникот заслужува секакви честитки!!!
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Da da Odete vo taa trafikata na centarot i prasajte dali ima strumica majci i taa zenata so raboti tamu ke vi kaze Sturmica nemame sturmica nee drzava :) ti kazii Daj mi makedonija i ona ke ti kaze nemame makedonija nee drzava strumica e (PROVERENO)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Da da Odete vo taa trafikata na centarot i prasajte dali ima strumica majci i taa zenata so raboti tamu ke vi kaze Sturmica nemame sturmica nee drzava :) ti kazii Daj mi makedonija i ona ke ti kaze nemame makedonija nee drzava strumica e (PROVERENO)
Абе нема га таа големата слика со старото македонско знаме шо га ставаа се вонка, да не се га купиле, а јас сакаах да га купувам?
Ама ме ареса едно друго саа со старото македонско знаме и у средината Александар Македонски. :)
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
neznam so ima jas pred nekoo vreme si kupih kapa STRUMICA 2005 :pipi:
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
HAHA! Navistina mi e milo sto vi se dopaga mojot grad.
Jas imam edno prasanje do vas: Dali znaete nesto poveke za Strumica(kako e denes) i za toa kako nastanala?:helou::icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
еве еден податок за населението во Струмица македонци 32 075 турци 2 642 срби 157 цигани 130 босанци 5 власи 3 албанци 1 други 298
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
еве еден податок за населението во Струмица македонци 32 075 турци 2 642 срби 157 цигани 130 босанци 5 власи 3 албанци 1 други 298
:nesvest::nesvest::icon_bigg"TOA KE BIDE NAJDOBAR PODAROK" HAHAHAHAAHAHA :icon_bigg Ke nama kade da gi smestime...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Нема подобар град од Струмица Иначе најголема заслуга за ова има Грамат и јас :smir:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Имав прилика да го видам градов...благодарност до Торчо што се понуди како водич.
Градот го видов само во вечерно светло,и тоа некаде после полноќ,некаде кај 1 и нешто,немаше жива душа..баш како што сакам јас!:)
Не видов многу,ама страшно една уличка ме потсеќа на Охрид...не влеговме во Селект...оти?И тој на врата не знаеше да ни каже...јас не сфаќам...внатре луѓево имаат фобија од небричени нозе ако видат луѓе во тричетврт пантолона?:)глупост!
Ама затоа па супер си поминав во едно нет кафе пиејќи нес со Торчорикс,работи 24 часа,е сега не знам како се викаше,ама нема врска,знаете за кое зборувам...или не?хехе
И тоа штандот со СУД и БИНА(дефиниции за нив) и заедно даваат СУДБИНА...кул мен!
И да си се фалите,супер ви е градот..се додека не дефилираат по градот таканаречени манги со маиците во фармерки и што имаат стеј ин а лајф чекор,прекршени...:)
Да заокружиме...кул!:)

П.С.Торч,ми порасна..егото од погледите што ги добив и што ме направиле британка само оти носев патики со сукната тогаш..кул бре!
И од тоа скалите во твојава зграда,мускулите ми се воспалија:)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
e samo toa e loso vo Strumica, so site sledat edna linija na moda, retko nekoj otstapuva od site
inace, super si e

p.s. treba kajgana sobiranka ovde, vo strumica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom