Струмица

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
инаку синоќа низ кафичиве беше лудница супер нешто
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Да да.. и за утре вечер ви предлагам сите да дојдете да видате што ви се вика КАРНЕВАЛ :helou: !!! (се разбира кој сака)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Даа, вчера бешепрекрасно, си поминавме незаборавно, инаку... од кај ти е информацијата дека утредента карневалот започнува во 13 часот?
Поворката започнува од хотелот Илинден во 18 часот, се предвидува да заврши до 11 часот, стандардно, а забавата продолжува во кафулињата до рано наутро
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
па ми кажаа сопствениците на кафичите и еден менаџер
така да сигурно е тоа
сакам да кажам дека карневалската еуфорија или поточно забава почнува во 13ч
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe utre planiram ( t.e. denes be ) da pojdam do Strumca da prosetam ama nema da mozam da se zadrzam :toe:, ja sum sloboden ama drustvovo mi se site na rabota.

Nego da prasam, ANGELCE kakvi se toa karti prodadeni za u selekt - 3000 ej pa kaj gi sobra be, ne sum vlegol do sega u selekt zar e tolkav ili si ti malku greska so brojkive :tapp:.

Od nadvor lici pomalo mestoto :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
dungeon master напиша:
Abe utre planiram ( t.e. denes be ) da pojdam do Strumca da prosetam ama nema da mozam da se zadrzam :toe:, ja sum sloboden ama drustvovo mi se site na rabota.

Nego da prasam, ANGELCE kakvi se toa karti prodadeni za u selekt - 3000 ej pa kaj gi sobra be, ne sum vlegol do sega u selekt zar e tolkav ili si ti malku greska so brojkive :tapp:.

Od nadvor lici pomalo mestoto :)
ќе собере 3000, за карневалската ноќ е преполно секаде, така да ништо чудно да прочиташ и дека се продале 5000 карти, се е за пари денеска, никој не мисли на евентуална несреќа... се е за пари, а за 3000 мислам дека ќе собере без проблем, дека долу има бар (подземен) и + 2 спрата, едена голема тераса и отворен таван
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе мислев да дојдам со коалицијата ама јбг иам битен тест денеска иначе не ми бегавте...
Ај ако иде Коки да ми го дружите еј! :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Направивме грешка, требаше организирано да појдеме сите кајганџии во неделата ... ќе се маскиравме, како јајца :)

Карневал кајгана собиранка во Струмица :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Беше предложена темата за собиранка, но наеднаш.... сите откажаа ради факултет.
Засега Сигурен Ни е БУШАВ, најверјатно доаѓа КОКИ, а ВИРУС ќе ми каже подоцна..
па ајде, сеуште не е касно за да го фатите последниот автобус
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Слушнав дека журката во Селект ќе биде пренесувана во живо на MTV Adria. :je:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
луѓе јас вечер идам накај струмица па ако има некој желен нека пушти по пп број да исконтактираме и да се видиме. и едно прашање како ќе биде влезот во селект со карта купување и ако е така колку ќе е картата. поздрав и се гледаме
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Мислам дека 250 денари е картата, ама не сум сигурна за ова, така да не ме земај за збор.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
а на лице место се купуваат или .. и уште нешто дали има уште карти да не знаеш?
 
R

Rikiboy

Гостин
Strumica e malo gratce lici na London,vo nego ima 300 cuda cak i Loven dom.Nie Stumicanite cigari ne pusime ako pusime celi kuki rusime,nie Strumicanite rakija ne pieme ako pieme pokafani spieme,nie Strumicanite ljubov ne vodime ako vodime doma ne si odime..STRUMICA ZAKON
 

Kajgana Shop

На врв Bottom