Струмица

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Allita напиша:
leleeee zrtva ke padneshe za kajgana pu pu skraja da e...drug pat vnimavaj zastani pa slikaj...btw fala....a "centarot" ne si slikal tamu....
------------------------------------------------------------------------
Е па може до после ке ми се пријаде пастрмалија,а недај боже и свежа риба да ми се пријаде може и од Дојранско езеро слики ке ви хостирам :) :) :) :) :)
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
35
Поени од реакции
1
Jas sum od SR .. i stvarno nogo e ubav toj grad ... i nokniot zivot navistina e mn. razvien ...
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
astrion не знам кој е Владко Тупе мож ќе ми текне некојпат:) Секаков контакт сум изгубил и со Кочанчани и со Струмичани...белки ќе ми текне:icon_lol:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
astrion напиша:
-------------------------------------------------------------------------
Имаш добри предиспозиции за детектив :pos: ,да со кола со 70км/час,сликани се пред 20 минути,свежа роба,бев за бурек и по патот си сликав за малце ке се опнев во бандера :) :) :)
Pazi opasna i skapa rabota e da popravas limarija po kola. Samo 200 gr.boja za da isfarbas 1 krilo se 1250 den(ako e ponova kolata) :).tava od iskustvo so zelezno stupce kaj pazaro ti go kazuvam. :).
Beh u Kavadarci tii denove.Nema ama bas nisto.Strumica u sekoj pogled e mnogu jaka.Ekonomija,noken zivot,ubav svet.
I najvazno:Najubavo urbanisticki sreden grad
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
strumics напиша:
Pazi opasna i skapa rabota e da popravas limarija po kola. Samo 200 gr.boja za da isfarbas 1 krilo se 1250 den(ako e ponova kolata) :).tava od iskustvo so zelezno stupce kaj pazaro ti go kazuvam. :).
Beh u Kavadarci tii denove.Nema ama bas nisto.Strumica u sekoj pogled e mnogu jaka.Ekonomija,noken zivot,ubav svet.
I najvazno:Najubavo urbanisticki sreden grad
.......................................................................................................
Направил си уште еден влез на пазаро,браво,урбано дете :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
astrion напиша:
.......................................................................................................
Направил си уште еден влез на пазаро,браво,урбано дете :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Sproti pazaro....kaj novata zgrada na kriviinta,ako minas od tam ke vidash oti 2 zeleza se sviini:pos: :pos: :pos: :pos:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
strumics напиша:
Sproti pazaro....kaj novata zgrada na kriviinta,ako minas od tam ke vidash oti 2 zeleza se sviini:pos: :pos: :pos: :pos:

Не е тава свиино бе човек тава е отпооореноо :pos:
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Strumica e najdobar grad u mk ne za dzabe sekoj vikend skopjani,bitolcani...doagat vo select samo za izleguvanje.Mi velat deka vo sk im e dosadno nema dobar noken zivot.Epa nalnormalno e toa vo sk i vo drugite gradovi nema tolku jaki barovi kako select i excess tamu se se nekoi krcmi
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
M_22 напиша:
Strumica e najdobar grad u mk ne za dzabe sekoj vikend skopjani,bitolcani...doagat vo select samo za izleguvanje.Mi velat deka vo sk im e dosadno nema dobar noken zivot.Epa nalnormalno e toa vo sk i vo drugite gradovi nema tolku jaki barovi kako select i excess tamu se se nekoi krcmi
другарче мене ми скисна веке од нашио град драго би избегал од него би ојдел негде дека има филинг за журка инаку стварно селект екцес и трокадеро-Пиперево се едни од најдобрите локали
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
CopyOfDeath, ај се мењаме, мене Скопје ми е ск*рчено до јаја...Не дека нема повеќе журка, ама и во ЊуЈорк да живееше ќе ти дојдеше еден ден преку глава. На луѓето никогаш не им е доста:)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Hahahhaha kaj go najde Majkl. Берлин как таквото ли....кафичо там кј топчто ли?
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Toreador напиша:
Hahahhaha kaj go najde Majkl. Берлин как таквото ли....кафичо там кј топчто ли?
заеби не е за там ке се пропии човеко иначе нашта страна сии најубава:je: :pos:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Аман веке ут тии кафани,неможам да са одморам кат чувек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom